10zł 41gr na piłkarza? Jak wychować sportowca za tą kwotę?

  • 28.02.2017, 09:50
  • Mariusz Strzępek
10zł 41gr na piłkarza? Jak wychować sportowca za tą kwotę?
Na powyższe pytanie odpowiedź będą musieli znaleźć rodzice około 120 dzieci z Akademii Piłkarskiej UKS Mazovia. Kwota jaką otrzymała Akademia na swoją działalność wynosi ledwie 15 tysięcy złotych.

AP Mazovia od wielu lat z sukcesami prowadzi działalność szkoleniową w zakresie piłki nożnej. Patrząc na tegoroczne rozgrywki drużyna godnie reprezentuje miasta na boiskach ligi okręgowej, oraz ligi wojewódzkiej zajmując wysokie miejsca w tabelach.

 

Na łamach naszego portalu nie raz już pisaliśmy o dotacjach, które nijak się mają do rzeczywistości z jaką muszą się zmierzyć lokalne sekcje sportowe.

 

Niestety po raz kolejny dzieciaki z Mazovii traktowane są jak sportowcy najgorszej kategorii (nie gorszej, a najgorszej)  15 tysięcy złotych rocznej dotacji to ledwie 125 złotych rocznie, czyli mniej niż średniej jakości buty sportowe dla piłkarza  (10 złotych 41 groszy miesięcznie).

 

Biorąc po uwagę wszystkie kwoty przyznane przez miasto na dzielność sportową – kwota 10 zł. 41 groszy  jest jedną z najmniejszych biorąc pod uwagę ilość wychowanków w danym klubie, który starał się pomoc z Urzędu Miasta.

 

Żebyście mieli ciut jaśniejszy obraz wyjaśnimy, iż klub taneczny Aster otrzymał 10 tysięcy kwoty dofinansowania. Klub IUKS 9 na zadania na przygotowania i udział w zawodach……. WROTKARSKICH (nie mylić z łyżwiarstwem) dostał 10 tysięcy złotych dofinansowania. IUKS Lider (koszykówka) otrzymał 30 tysięcy dofinansowania. O pozostałych sekcjach nie piszemy, gdyż są to kwoty zdecydowanie wyższe.

 

Czy można działać w takich warunkach? Można. Rodzice AP UKS Mazovia nie raz już mieli pod górkę. Akademia jednak działa i wciąż osiąga sukcesy. Ludzie pełni poświęcenia,  pasji zaangażowania tj rodzice tych dzieci nie pozwolą jej upaść, gdyż pod względem merytorycznym, szkoleniowym Akademia stoi na wysokim poziomie i jest jedną z najlepszych w regionie.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe