Wygrana bez błysku

• 25.02.2017, 22:32
  • Sport.TM
W dniu dzisiejszym piłkarze Lechii po raz kolejny mogli się zaprezentować tomaszowskiej publiczności w meczu kontrolnym. Tym razem rywalem podopiecznych Grzegorza Dziubka był ósmy zespół czwartej ligi KS Paradyż.

Kibice zgromadzenie na trybunach obiektu ze sztuczną nawierzchnią, od pierwszych minut mogli oglądać zawodników, których klub pozyskał w przerwie zimowej tj. Adrian Gołdyna, Łukasza Bociana, czy Marcina Gawrona.

Sam mecz nie stał na najwyższym poziomie.  Paradyż zagrał ambitnie i już w 8 minucie mógł objąć prowadzenie. Na szczęście próba strzału w kierunku bramki Kędry okazała się nieskuteczna.

Gospodarze odpowiedzieli akcją Mireckiego. Napastnik Lechii znalazł się w dobrej sytuacji po której zdołał oddać strzał. Futbolówka niestety odbiła się od jednego, następnie od drugiego słupka bramki drużyny gości i wpadła w rękawice goalkeepera przyjezdnych.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 37 minuty. Dobre dośrodkowanie Mireckiego w pole karne Lechii świetnie wykończył Żytek i na przerwie schodziliśmy z prowadzeniem 1:0.

W drugiej odsłonie trener Dziubek dokonał kilku zmian. Niestety obraz gry przypominał bardziej piłkarską stypę aniżeli mecz trzecioligowej drużyny mającej za cel wypracowanie pewnych schematów.

Zielono – czerwoni zdołali jednak zaznaczyć swoją obecność na murawie kolejnym gole. W 78 minucie wynik gry sparingowej ustalił Paweł Wolski.

RKS Lechia – KS Paradyż 2:0 (1:0)