Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie

  • 24.07.2018, 17:55
Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie
AntyPiS w każdej gminie, AntyPiS w każdej rodzinie. Brzmi żartobliwie? Tyle, że śmieszne to wcale nie jest. Partia rządząca jaka jest, każdy widzi i... ocenia. Spektrum ocen jest szerokie. Od bałwochwalczego zachwytu, po graniczącą z obłędem nienawiść. Emocje rosną, a kiedy się pojawiają znika zdrowy rozsądek, w jego miejsce wstępują demony.

Często powtarzam, że to nie PiS jest taki silny ale opozycja bardzo słaba. Zacznę jednak ku sprawiedliwości od PiS-u. Rzesze fanatycznych i często bezmyślnych wyznawców tej partii, która od jakiegoś czasu zaczyna przypominać bardziej sektę niż ugrupowanie polityczne, są u nas spore. Tego nie da się ukryć. Bezkrytycznie oddani i reagujący agresją na każde słowo krytyki, jakie może się pojawić. Argumenty są najczęściej kompletnie bezsensowne. Nie odnoszą się do meritum, a raczej stanowią atak na poprzedników w stylu "a wy co robiliście". Ani to mądre ani dojrzałe. W ten sposób można próbować każde gangsterstwo usprawiedliwić. Czemu Pan jechał pijany samochodem? Bo sąsiad też jeździł. Nie chce już nawet pisać o tym, że ten nastrój nienawistnej wojowniczości jest umiejętnie podsycany przy użyciu słów kluczy: złodzieje, pasożyty, Żydzi, wegetarianie i cykliści... i setką innych wprowadzanych do obiegu inwektyw.

 

Przejdźmy do przykładów z naszego podwórka. Od dwóch dni czytam na własnym portalu wpisy PiS-o fanatyka dotyczące użytkowania wieczystego nieruchomości. Próby tłumaczenia czegokolwiek takiemu typkowi opornemu na wiedzę, u którego emocje biorą górę nad rozumem są na nic. On wie najlepiej, ale nie zadał sobie trudu, by cokolwiek przeczytać. Za to dla zwiększenia swej wiarygodności i powagi wypowiedzi przytacza nieistniejące akty prawne. Wyrocznią jest Kur-wizja i płynący z niej przekaz. Towarzysze z egzekutywy wszak wiedzą lepiej, niż jakieś tam pismaki, na żołdzie Sorosa.

 

Niestety bywa jeszcze gorzej, bo są całe sztaby ludzi zatrudnianych tylko po to, by dezawuować, dezinformować i podnosić ciśnienie Polakom i to za ich własne pieniądze. Przy czym to pokazuje, że w merytorycznej dyskusji ta ekipa jest słaba. Dlatego stara się wyzwalać w ludziach nienawiść. Tylko, że tę dyskusję musi mieć kto prowadzić. A czy są takie osoby? O tym za chwilę.

 

Kolejny przykład z naszego szacownego grodu. Ocena prezydentury Rafała Zagozdona. Piewcy pisowskiej narracji także na łamach tego portalu ale i wszędzie, gdzie się tylko da krzyczą, że przez 8 lat nic się w mieście nie działo. Ani to prawe ani sprawiedliwe. Znowu daje znać o sobie 'inteligencja" emocjonalna. Aż tak przecież źle to jednak nie było. Sporo zostało jednak zrobione. Nie można być ślepym. Warto to zauważyć. Jest plac Kościuszki, są odnowione Niebieskie Źródła, masę wyremontowanych kamienic i lokalnych osiedlowych uliczek. Wystarczy zajrzeć do budżetów. Wpadek też ma się rozumieć nie brakowało. Ale jakąś równowagę należałoby zachować, ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Na tego rodzaju nieprzyzwoitość można odpowiedzieć przyzwoitością. Tylko, czy ma to kto zrobić?

 

No właśnie. Było o PiS-ie, teraz wypadałoby się "przejechać" nieco po opozycji. Akurat sporo moich znajomych deklaruje przynależność do tych, którzy są "przeciw". Co dokładnie kontestują nie wiadomo, bo głównie słychać jest o sądach, trybunale, które nie interesują szarych zjadaczy chleba... wcale. Widzę natomiast co wklejają na swoje Facebookowe tablice. To dopiero jest żenujące. Tysiące memów, setki hejterskich wpisów. Zero merytoryki. Od jakiegoś czasu wziąłem się na sposób. Jak pojawia się jakiś nowy "sok z buraka" blokuję. Dzięki temu, większość tego dziadostwa mnie omija szerokim łukiem.

 

W tym roku wybory samorządowe. W Tomaszowie istnieją co najmniej dwie facebookowe grupy zrzeszające antagonistów partii Jarosława Kaczyńskiego. Obie tajne. Do tego są też anonimowe profile, które i tak wiadomo, kto prowadzi.

 

Pierwszy z nich to Obywatele dla Tomaszowa - Tomaszowska Społeczność Obywatelska. Grupa prowadzona przez .Nowowczesną. Nazwa wskazywać by mogła, że znajdziemy tu pomysły, koncepcje i rzeczową dyskusję na temat miasta i jego potrzeb. Nic z tego. Takich treści tam nie ma. Jest za to antypisowski hejt, jaki spotykamy na tysiącach innych profili na FB. Plus jakaś doza antyklerykalizmu.

 

Cóż... partia rzeczywiście szykuje się do wyborów. Nawet za poparcie Barbary Klatki ma obiecane stanowisko wiceprezydenta. Tylko propozycji jakoś brak. A przecież nasze miasto to wciąż plastyczna materia, którą można urabiać o ile ma się odrobinę kreatywności a nie próbuje jedynie wywalczyć jakieś krzesło pod... własne cztery litery.

 

Wczoraj liderka tego ruchu w naszym powiecie, Sylwia Koszarna opublikowała w grupie link do mojego tekstu o wynagrodzeniu prezydenta. Dopisek polityczki: muzykowi pensji nie obniżyli. Zwróciłem więc delikatnie uwagę, że Prezydentowi a nie muzykowi. Wszak rada miejska nie decyduje o wysokości artystycznych tantiem ale o wielkości gaży Prezydenta  Miasta. Nawet jeśli różnimy się, to możemy się przecież jakoś szanować. Zdziwiłem się, kiedy zostałem agresywnie i arogancko zaatakowany. Dla mnie zachowanie pani Koszarnej nie różniło się niczym od zachowania takich postaci z ław sejmowych jak Pawłowicz czy Kuchciński. Do tego dostało mi się też w rozmowie na komunikatorze. Nie zabrakło też gróźb pod moim adresem. Ot zachowanie ludzi krytykujących PiS i dbających o swobodę wypowiedzi i wolność mediów.

 

Podkreślę to jeszcze raz. W grupie od początku jej istnienia nie dyskutuje się o problemach miasta. Zamiast tego jest dużo pitolenia o... niczym. 

 

Drugą grupę prowadzą Platformesi. Dzisiaj zauważyłem, że po kilku moich komentarzach zostałem z niej usunięty. Dobrze. Mniej nerwów. Tutaj było już bardziej na wprost. Ludzie nie ukrywają, że chcą być "AntyPisem" i tak się nawet przedstawiają. Znowu kompletne zero merytorycznych dyskusji. Każdy, kto ma inne zdanie, jak widać na moi przykładzie wylatuje.

 

Zresztą należy zauważyć, że Platforma specjalizuje się w dużej filtracji komentarzy. Usuwane są nawet banalne pytania, na które może odpowiedzieć nawet średnio rozgarnięty działacz partyjny. Dla odróżnienia, krytykowany najczęściej Marcin Witko na własnym profilu FB nie unika dyskusji nawet z przeciwnikami. Bywa czasem gorąco. Tu potrzebni są jedynie klakierzy. Jest też strach przed krytyką. 

 

Trudno się dziwić, skoro ktoś wymyślił najsłabszego merytorycznie kandydata Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Miasta w całej prawie 20 letniej historii tej partii. W dodatku kandydatkę (bo chyba taka jest właściwa forma), wciąż będącą niejako "pracownikiem" swojego konkurenta.

 

Przejdźmy dalej. Kolejna stronkę na FB założyli młodzi ludzie związani z PO. Tu też kasuje się komentarze, które nie wpisują się w nurt powodujący (za Norwidem) obrzęk prawicy. Jeden z pierwszych memów, jakie mogliśmy zobaczyć mówił o partyjnych baronach w Tomaszowie Mazowieckim. No tak, tylko że Ci baronowie są również w Platformie Obywatelskiej. Ktoś o tym zapomniał? Czy po prostu ten fakt ukrywa?

 

Wstyd i żenada? Niekoniecznie. Pamiętać należy, że ludzie, mający aspirację do rządzenia Tomaszowem Mazowiecki nie mają nic na temat tego miasta do powiedzenia. Pobudzają więc kolejne negatywne emocje na wzór swoich adwersarzy. W gruncie rzeczy i jedni i drudzy mówią to samo. Wałkowana od 20 lata droga S74, a obecnie łącznik "ósemki" na kierunku łódzkim (bez wątpienia potrzebne), budzą u większości ludzi uśmiech politowania. Od 20 też lat posługują się nią wciąż ci sami ludzie. Efekt żaden.

 

Wybory samorządowe już za 3 miesiące. Niemal równo tyle, bo jeden z możliwych terminów mówi o 28 października (dzień wcześniej koncert Within Temptation - polecam zamiast wyborów). Warto już dzisiaj obserwować co się w lokalnym, politycznym kociołku dzieje. Po raz kolejny zwalczające się nawzajem polityczne sekty będą próbowały zrobić nas wszystkich w "bambuko". Myślicie, że chodzi o Wasze dobro? To się mylicie.

 

[reklama2]

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jam
jam 6.08.2018, 13:50
W przeszłości rządy upadały nie z powodu takich spraw jak brak wolności obywatelskiej czy demokracji. Rządy upadały, gdy władca podnosił cenę cukru. Ludzie nie lubią herbaty bez cukru i ciasta, co widać po ciągle rosnącej wadze przeciętnego "obatela". PiS za nic na świecie, dopóki da się wyskrobać coś z kasy państwowej, nie podniesie ceny przysłowiowego cukru. Wie czym to grozi. Aby zapewnić elektoratowi "słodką herbatę" wyrwie kasę od każdego w tym kraju, który jeszcze cokolwiek ma (samochód, mieszkanie, dom, firmę, emeryturę, regularną pensję, niedługo nawet ogródki działkowe) aby zapewnić elektoratowi słodki smak. Dla własnego bezpieczeństwa upolityczni sądy, policję, wojsko, szkolnictwo niższe w wyższe, województwa, powiaty i miasta, asekuracyjnie także przedszkola i żłobki, ale to dziś nic nie obchodzi konsumentów słodkiej herbaty. Kiedyś zdrożeje ten przysłowiowy cukier, bo matematyka nieubłagania pokazuje, że gdy ciągle rośnie odejmnik, a wartości odjemnej nie da się zwiększyć, różnica z czasem sięgnie zera. Wtedy "prawacy" z "lewakami" razem wypiją gorzką herbatę.
♥
6.08.2018, 14:47
Co ci w głowie ten cukier tak utkwił? Nie musisz go używać do własnej produkcji. Możesz użyć owoców, ryżu, kukurydzy, a nawet z buraków - oczywiście cukrowych.
@jam
@jam 6.08.2018, 14:05
co ty tam bredzisz? Są wybory, to głosuj. O jakiej ciepłej hebracie mówisz? Wyborcy Platformy nie chodzą na wybory bo wyjeżdżają na weekend, albo oglaðają jakieś seriale amerykańskie na HBO.

Potem macie problem, że ci co poszli nie zaŋłosowali tak jak wy byście chcieli. Co nas to obchodzi?
♥ do wpisu 90
♥ do wpisu 90 6.08.2018, 13:43
A ja dodam też fragmentem piosenki:
"...
Mówisz mi, że inaczej żyją ludzie
Mówisz mi, że gdzieś ludzie żyją lżej
Mówisz mi, krótki sierpień, długi grudzień
Mówisz mi, długie noce, krótkie dnie

Mówisz mi, słuchaj stary jedno życie
Mówisz mi, spakuj rzeczy, wyjedź stąd
Mówisz mi, wstań i spakuj się o świcie
Czy to warto, tak pod górę, tak pod prąd

Może to przeznaczenie zapisane w gwiazdach
Może przed domem ten wiosenny zapach bzu
Może bociany, co wracają tu do gniazda
Coś, co każe im powracać tu

Może to zapomniana dawno gdzieś muzyka
Może melodia, która w sercu cicho brzmi
Może mazurki, może walce Fryderyka
Może nadzieja doczekania lepszych dni "
AK-47
AK-47 6.08.2018, 14:50
Wykonanie: Andrzej Rosiewicz. Przepiękna piosenka. Moim zdaniem jedna z najlepszych w jego repertuarze.
Ajdejano
Ajdejano 6.08.2018, 12:35
Nie wiem, kim jesteś, ale masz rację - mistrzu.
T O J E S T T O !!!

PS. Tylko jest jeden problem: kto zrozumie te Twoje słowa tej pieśni i nas ????
wzruszony, solindarność wśród Polaów wraca
wzruszony, solindarność wśród Polaów wraca 6.08.2018, 14:02
Obiecaj mi jedno: nie dasz sobie nigdy zamknąć ust. Możesz?

Na tych ziemiach było bardzo źle. Morodowali nas, prześladowali, teraz z nas szydzą i ośmieszają nas w oczach innych. Ale nawet podczas najciężyszy la Polacy zawsze kombinowali - w tym dobrym znaczeniu, a pierwszym dążeniem, zawsze istniejacym była wolność słowa. Prasa, drugi obieg ksiażek, czy choćby szeptanki na targach. Nie było Państwa, nie było polskich instytucji, a polskość przetrwała.

Polak kombinator? To nie oznacza tylko złych nawyków. Dzięki temu prztrwaliśmy.
huli
huli 6.08.2018, 11:58
CAŁE TOMASZOWSKIE PO TO WIELKIE DNO! NIC WIĘCEJ.
Zgromadzenie kilkunastu "wpływowych" osób chcących się tylko dopchać do koryta i nachapać ile się tylko da z kieszeni podatnika. Nigdy na nich nie głosujcie.
Ajdejano
Ajdejano 6.08.2018, 11:18
Mistrzu: ten Gość AK 47 to może być wielbiciel AK i urodzony w 1947 roku. Jeżeli tak by było - to dobry znak dla tego Gościa. Z reguły, nasze wpisy są o tym samym, "wrednym", polskim, pisowkim zabarwieniu.
I dlatego Jego szanuję.
Odpowiem Ci Ajdejano tak:
Odpowiem Ci Ajdejano tak: 6.08.2018, 11:27
Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.

Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską!

Wtedy, kiedy los nieznany
Rozsypywał nas po kątach,
Kiedy obce wiatry grały,
Obce orły na proporcach-
Przy ogniskach wybuchała
Niezmożona nuta swojska.
Żeby Polska, żeby Polska....

Zrzucał uczeń portret cara,
Ksiądz Ściegienny wznosił modły,
Opatrywał wóz Drzymała,
Dumne wiersze pisał Norwid.
I kto szablę mógł utrzymać
Ten formował legion, wojsko.
Żeby Polska, żeby Polska.....

Matki, żony w mrocznych izbach
Wyszywały na sztandarach
Hasło: "Honor i Ojczyzna"
I ruszała w pole wiara.
I ruszała wiara w pole
Od Chicago do Tobolska.
Żeby Polska, żeby Polska....

Z wyrazami szacunku dla Ciebie i Twoich bliskich.
AK-47
AK-47 6.08.2018, 14:48
Wykonanie: Jan Pietrzak. Tej pieśni ludzie słuchają stojąc.
Solidarnościowe pytanie ws Kolegi
Solidarnościowe pytanie ws Kolegi 5.08.2018, 17:59
Co się dzieje z wpisami AK-47? Nie widzę go tu, mimo, że od wielu lat pisał prawie codziennie.

Po stylu i rzutkim sposobie wypowiedzi domyslam się, że to nie jest starsza osoba, która mogłaby podczas upałów zasłabnąć.

Tylko pytam: czy AK-47 pisze a jest blokowany?
Barwy polityczne bez znaczenia
Barwy polityczne bez znaczenia 5.08.2018, 01:38
Organicznie nie znoszę "postępowych" przedstawicieli suwerena, rozumiejących postęp jako nakręcanie koniunktury za publiczne pieniądze. W moim odczuciu Pendolino i orliki niczym nie różnią się od hybryd i lodowiska. Czy lanie betonu to sposób leczenia kompleksów? Dla mnie Tomaszów stracił duszę i na pewno nie wpadnę tu nawet na dzień. Dzięki Panu, Panie Witko.
z dystansu
z dystansu 5.08.2018, 01:00
Jak dla mnie miastem może rządzić Polak, Niemiec, Żyd, Chińczyk albo i Hindus w turbanie. Byleby tylko był uczciwym człowiekiem. Niech się nazywają złodziejami, byleby tylko nie kradli. A megalomańskim inwestycjom autobusowo - drogowo - lodowiskowym, moim zdaniem powinno przyjrzeć się CBA. Niczego nie sugeruję, ale nie rozumiem motywu wywalenia na złom sprawnych autobusów pod zrobienie miejsca nowym. Chciałbym wiedzieć czy to zwykła niegospodarność?, czy może przemyślana strategia - bo przecież nowe autobusy stojące w korkach na zawężonych ulicach na których można było wcześniej wyznaczyć BUSpasy (po jednym w kierunku przystanku przesiadkowego) - to geniusz inżynierii komunikacyjnej na miarę Nobla (...)
Ajdejano
Ajdejano 4.08.2018, 17:34
Do wpisu nr 84: "stary tomaszowiak" - ty nie jesteś głupi facet, chociaż też, tak jak i ja, wyrastałeś w tej "socjalistycznej rzeczywistości".
Niestety, obaj wiemy, jakie jest pokrętne to nasze polskie życie polityczno-społeczne. Tu nie ma zdjęcia czarno-białego. Tak jest na całym świecie.
Jednak, tak jak piszesz, jest zbyt wielu pośród nas, którzy pamiętają i widzą tych byłych: sekretarzy, działaczy i inne barachło pzpr, które teraz, tzn. w dobie coraz częstszego zapominania o komunie, uważa, że już można się wychylić ze swoimi lewackimi poglądami.

I to dziadostwo trzeba pokazywać i potępiać.
stary tomaszowiak
stary tomaszowiak 3.08.2018, 21:29
Patrzę sobie na ten tomaszowski grajdoł i jestem pewien, że wyjść z cienia będzie społeczeństwu miasta bardzo trudno. Obserwując wielu krzykaczy , którzy są za pis-em poznaję twarze dawnych towarzyszy pzpr z tomaszowskich zakładów pracy, którzy w latach 70 - tych głośno krzyczeli o konieczności wyrabiania 200% normy dziennej o poparciu idei IX zjazdu. Teraz widzę tych samych ludzi - emerytów ze znacznie zmienionymi starością twarzami, którzy ze wściekłością w oczach mówią źle o myślących inaczej niż oni i ich wodzowie rządzący w W-wie. Jad nienawiści jest taki sam jak poprzednio. Po prostu ci ludzie byli , są i zostaną tomaszowskim torbanowem skąd wielu przecież dzięki komunie żyje i mieszka w godziwych warunkach porównując z zza piliczną wiochą. Naprzód dawni towarzysze pzpr dzisiejsi wyznacy pis-u. Czas stanąć do walki z myślącymi inaczej o dobru miasta. Wam zostanie tylko ciemnota .
Ajdejano
Ajdejano 2.08.2018, 17:20
Do wpisu nr 81: masz 100% racji - Kolego.
Te wypowiedzi tych tzw. "krytyków", to się nazywa
dworacka, prostacka hipokryzja, podpięta jakimś wieśniackim politykierskim wydziwianiem.

Można powiedzieć tak: wieś tańczy, wieś śpiewa.
Do Ajdejano
Do Ajdejano 2.08.2018, 22:40
Nie było Cię kilka dni. Chorowales? Jest bardzo gorąco, myślałem że coś Ci się stało. Zawsze jak tu wchodzę to wypatruje Twojego nicku.
Kura się ożenił wczoraj. Jakieś życzenia?
Kura się ożenił wczoraj. Jakieś życzenia? 1.08.2018, 03:30
Dla młodej pary, hmm? W felietonie pana Mariusza jest wątek na temat Kury.

Ślub Kurskiego zbiegł się z ceremonią Marty Kaczyńskiej. Hejtowano ją na 100 sposobów. Że po raz trzeci, że w ciąży, że w bieli w USC.

Praniczka, średnio zaangażowana w politykę. Nie licząc felietonów w Sieci, do których pisania zaproszono ją bardziej z szacunku dla ofiar tragedii w Smoleńsku, niż przez jakieś jej aspiracje polityczne. Nigdy ich nie zdradzała. Pracuje w dobrej kancelarii prawniczej, teraz jak donoszą media plotkarskie związan z dość zamożnym gościem - polityka bardziej by jej przeszkadzała niż w czymkolwiek pomagała.

A tu poważne - wydawałoby się - media jak Tok FM, jak Wyborcza plują jadem, że śmiała po raz trzeci wyjść za mąż. Hipokryzja na resorach.

Ten ślub właśnie uważam jest bardzo psójny z jej wizerunkiem i skojarzeniami jakie z nią mamy. Lepiej by było gdyby wyskrobała to dziecko? Żyła z bogaczem na kocią łapę?

Dubieniecki poszedł siedzieć za wyłudzenia, rozwiodła się z nim. chce zacząć nowe życie?

O co wam chodzi? Potykacie się o własne kopytka taką jazdą.
?
? 27.07.2018, 18:08
o której będzie nowy felieton polityczny?
Ajdejano
Ajdejano 27.07.2018, 13:40
Materiał powyżej był p. Mariusza. Na podstawie tego gniota, m wszystkim wam powiedzieć: nie wpuszczajcie internautów tego forum w maliny.
Czyli - nie pier.... głupot o tym, że komukolwiek z Was chodzi o cokolwiek w imieniu wyborców. Wam wszystkim chodzi o jedno: dorwać się do "wadzy" i korzystać z tej "wadzy" A co z elektoratem ?!
Wy wszyscy, razem wzięci, macie ten elektorat głęboko w du... .
❤ tvn
❤ tvn 26.07.2018, 21:28
Arek juz zupełnie przeszedł do podziemia? Pamiętajmy, że fuksiorem sie załapał na sejmikowanie. W pierwszym rozdaniu nie wszedł. Bilboardów miał chyba najwięcej na mieście...
Ajdejano
Ajdejano 26.07.2018, 17:30
To teraz będzie powtórzony. Moje uwagi, w związku z kolejnym wpisem Dimosa są proste.
Po pierwsze - paple Pan (Admin) na lewo i prawo jęzorem kto to jest ten Ajdejano. Dlaczego? Bo Pan nie jest ani lewacki, ani prawicowy, tylko nie wiadomo jaki.
I w związku z tym, o mnie wie już połowa naszego grajdołu. Jednak, taki Dimos, zatwardziały arbuz, czyli dosyć ważny "CZŁONEK" psl (zsl zmieszane z pzpr) - to są moje podejrzenia, pisze to, co jemu się chce. Dlaczego ? Bo wie, że jest bezkarny w związku z tym, że właśnie Pan ujawnia to, co się Panu podoba.
Tak trzymać chłopoki. I dlatego jest ten mój wpis nr 75.
Ajdejano
Ajdejano 26.07.2018, 17:07
Do Admina: dlaczego wykasował Pan mój poprzedni wpis odnośnie Dimosa ?! "Cóś za uszami" ?
Ajdejano
Ajdejano 26.07.2018, 16:51
Jeszcze do Admina: wyobraża sobie Pan, że w tych technologicznych czasach nie można znaleźć kogoś, kto rozszyfruje każde IP ?!
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 26.07.2018, 09:01
Ajdejano, czy to prawda, że byłeś wiceprezydentem? To by bardzo wiele tłumaczyło!!!
Zniknął Pan Arkadiusz Gajewski
Zniknął Pan Arkadiusz Gajewski 26.07.2018, 00:40
Z komentarzy z Facebooka zniknął Pan Arkadiusz Gajewski. Został zablokowany czy sam się zawinal? Długi wpis tu zamieścił i kilka krótszych odpowiedzi.

Pozostałe