Walczyła jak lwica i....wygrała

  • 14.02.2017, 11:27
  • Sport.TM
Walczyła jak lwica i....wygrała
10-12 lutego w Toruniu odbyły się halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej U18, oraz U20. W kategorii dziewcząt (U-18) nasze miasto reprezentowała Milena Chałupka.

Pierwsza konkurencja tj. bieg przez płotki nie zakończyła się dla nas szczęśliwe. Milena z czasem 9.78 zajęła ostatnie szóste miejsce w serii pierwszej (9 po obu seriach). Czas ten pozwolił zawodniczce zdobyć 754 punkty. Zwyciężczyni Beata Faderewska na swoim koncie tych punktów miała 918.

 

Drugą konkurencją halowego pięcioboju, był konkurs skoku wzwyż. Milena Chałupka rywalizację rozpoczęła od wysokości 144 cm. którą zaliczyła w pierwszej próbie. Kolejne cztery wysokości tj. 147cm; 150cm; 153cm; 156cm. nasza reprezentantka także pokonała bezbłędnie.

 

Pierwsza pomyłka w wykonaniu Chałupki to wysokość 159cm.  Zawodniczka mimo trzech prób, musiała uznać wyższość przeszkody, jednak wysokie trzecie miejsce pozwoliło Tomaszowiance na odrobienie części strat, w tym 144 punktów do Faderewskiej. Prowadzenie objęła reprezentantka UKS Sokół Węgorzewo Klaudia Nazarowicz. Chałupka w klasyfikacji była siódma.

 

Po dwóch konkurencjach klasyfikacja wyglądała następująco:

1. Klaudia Nazarowicz 1527 pkt.

2. Jagoda Deluga 1483 pkt.

3.Beata Faderewska 1473 pkt,

(…)

7. Milena Chałupka 1443 pkt

 

 

 

Pierwszy dzień zawodów kończył konkurs pchnięcia kulą. Milena nie miała sobie równych w tej konkurencji posyłając przyrząd w drugiej próbie na odległość równą dwanaście metrów. Drugim wynikiem mogła poszczycić się Faderewska (11.53m.), trzecią Alicja Dolińska (10.71). Fatalnie spisała się liderka Nazarowicz, która wszystkie trzy próby spaliła i tym samym odpadł z walki o złoto. Druga w klasyfikacji ogólnej Deluga tym razem piąta.

 

 

Po trzech sobotnich konkurencjach Milena Chałupka objęła prowadzenie. Druga Beata Faderwska traciła zaledwie punkt do Tomaszowianki. Na trzecie miejsca awansowała Alicja Dolińska z AZS KU Politechniki Opolskiej Opole.

 

Klasyfikacja po 3 konkurencjach:

1. Milena Chałupka 2104

2. Beata Faderewska 2103

3. Alicja Dolińska 2037

 

 

Konkurencja skoku w dal to kolejna dawka znakomitych emocji. Chałupka w pierwszej serii osiągnęła świetny wynik 5.21 metrów. Wynik ten pozwolił Tomaszowiance na spokojne prowadzenie. Faderewska wspięła się jednak na wyżyny swoich możliwości i w trzeciej próbie zawodniczka uzyskała rezultat 5.25. Milena w swoim ostatnim podejściu poprawiła swój rezultat o 3 cm (5.21m) jednak konkurs wygrała wiceliderka klasyfikacji ogólnej, która tym samym zdobyła o dwa punkty więcej do klasyfikacji niż nasza zawodniczka. Oznaczało to kolejną zmianę lidera:

 

Klasyfikacja po 4 konkurencjach:

1. Beata Faderewska 2731

2. Milena Chałupka 2730

2. Jagoda Deluga 2519

 

 

Ostatnią konkurencją pięcioboju był bieg na 800 metrów. Chałupka pokazała siłę, pokazała charakter do walki, oraz to potwierdziła fakt, iż przyszłość w tym sporcie stoi przed nią otworem. Zawodniczka MKS Tomaszów wytrzymała presję i pobiegła koncertowo uzyskując najlepszy czas biegu drugiego. Wynik reprezentantki Tomaszowa to 2 min. 30 sek. 76 setnych. Druga na mecie Faderewska zanotowała blisko 6.08 sec. straty. Licząc obie serie Chałupka osiągnęła trzeci czas, dla nas kibiców był jednak złoty bieg. Zawodniczce, trenerom (Arkadiuszowi Lechowiczowi, oraz Beacie Goździk) i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu – gratulujemy.

 

 

Klasyfikacja końcowa:

Złoty medal: Milena Chałupka (3413pkt.)

Srebrny medal: Beata Faderewska (3341pkt.)

Brązowy medal: Jagoda Deluga (3108pkt.)

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe