ABW bada okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego

  • 13.02.2017, 08:48
  • Mariusz Strzępek
ABW bada okoliczności śmierci Rafała Wójcikowskiego
Ubiegłotygodniowe wydanie "Gazety Finansowej" przyniosło sensacyjne informacje dotyczące śledztwa, jakie prowadzić ma Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie wypadku, w którym zginął tomaszowski poseł Ruchu Kukiz '15, Rafał Wójcikowski. Agenci sprawdzają, czy śmierć parlamentarzysty była przypadkowa. Od samego początku wiele osób zwracało uwagę, że Wójcikowski zajmował się m.in. aferę w spółce KGHM, a także przestrzegał przed możliwością współpracy niektórych parlamentarzystów ze służbami specjalnymi Rosji.

 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 19 stycznia.  Poseł z Tomaszowa Mazowieckiego podróżował samochodem do Warszawy. Rafał Wójcikowski był parlamentarzystą ruchu Kukiz '15 i jednym z najbardziej pracowitych posłów obecnej kadencji, reprezentujący stowarzyszenie Repubikanie.  

 

W samochodzie znaleziono dokumenty, dzięki którym policja zidentyfikowała posła. Trzy inne osoby zostały ranne - mężczyźni w wieku 45-51 lat. Zostały przewiezione przez pogotowie do szpital

 

Według infformacji od rzeczniczki łódzkiej policji, Joanny Kąckiej, jadący od strony Tomaszowa Mazowieckiego volkswagenrem Bora poseł stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierki. Obok rozbitego auta zatrzymał się drugi samochód - renault - którego kierowca chciał udzielić pomocy rannemu. W renault uderzyło nadjeżdżające drugie auto, w którym znajdowało się 7 osób.  

 

Rafał Wójcikowski trafił do Sejmu z list Kukiz'15 po ostatnich wyborach samorządowych. Był absolwentem ekonomii i informatyki na Uniwersytecie Łódzkim. Doktoryzował się w 2000 r. z ekonomii i rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki.  

 

Należał do Stowarzyszenia KoLiber o Stowarzyszenia Republikanie. Współpracował z Fundacją Republikańską, założył i został prezesem Fundacji Aurea Libertas. W 2009 bezskutecznie startował do Parlamentu Europejskiego z listy Prawicy Rzeczypospolitej. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu piotrkowskim z pierwszego miejsca na liście zorganizowanego przez Pawła Kukiza komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15 (z poparciem Ruchu Narodowego). Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9135 głosów.

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 25.08.2019, 16:38
Ciekawe czy coś nowego udało się ustalić?
he-man
he-man 15.02.2017, 08:30
Naprawdę uważacie, że w tym zamachu na Wójcikowskiego oprócz nieznanych sił, które go zorganizowały brała udział połowa okolicznych służb ratowniczych? Przecież to by było za duże ryzyko, że ktoś sie wygada, koroś ruszy sumienie. Sam zamach mógł dotyczyć tylko zdarzenia na drodze. A cała reszta nie niesamowity pech oraz pokaz amatorszczyzny i niekompetencji służb ratowniczych. Oby ktoś w końcu sie zainteresował tymi wszystkimi "wypadkami" i "samobójstwami". Bo to naprawdę robi się coraz bardziej niebezpieczne.
Pacjent
Pacjent 13.02.2017, 22:35
wczoraj poseł Paweł Kukiz mówił w pewnym programie TV ,że okoliczności śmierci posał są badane,ale przyczynić sie mogły inne czynniki jak szpital w Rawie Mazowieckiej i Białej Rawskiej,jak ktos oglądał ten program kawa na ławę ,to wie o czym mówie,mam tylko nadzieje,że ta sytuacja w tych szpitalach otworzy wam oczy,bo mnie osobiscie przeraża,to że karetka nie mogła wyjechac do wypadku,bo nie było prądu ,telefonu nikt nie odbiera,dysk zapisujacy rozmowy zawirusowany,karetka nie wyjezdza do wypadku bo ma nie naładowane baterie podtrzymujace działanie sprzetu pokładwowego karetki,czy to w ogóle jest realne aby nie było zasilania dla karetek nawet gdy jest awaria lini energetycznych? nie macie agregatów? a fotowoltaika? co tez nie działa? sprawa smierdzi na odległosc i uwarzam,że poseł wójcikowski mógł byc zamordowany na zlecenie,bo to bardzo dziwne zbiegi okoliczności dotyczace tego wypadku.
Snarki
Snarki 13.02.2017, 13:16
Ludzie,opamientajcie się !!!!!to byl.wypadek
Pacjent
Pacjent 13.02.2017, 22:41
może i wypadek,ale karetki pogotowia uziemione ,bo nie miały naladownych baterii? toż to kpina jest,a gdyby tak był karambol na 30 aut i co wtedy? powolne konanie,bo karteka nie pojedzie?
czytelniczka
czytelniczka 13.02.2017, 12:35
Dziwny wypadek posła Kukiz'15. Przypadek czy zabójstwo? Szokujące dowody w sprawie!
https://www.youtube.com/watch?…
Wszystkie
Wszystkie 13.02.2017, 11:29
te wypadki z udziałem parlamentarzystów czy innych osóbek rządowych mają jedno podłoże...arogancja, buta i nie liczenie się z obowiązującym w tym kraju prawem... . I ta buta , głupota i zadufanie wykończy ich bez udziału osób trzecich...powodzenia.
Rafał G
Rafał G 13.02.2017, 11:11
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków amen.
Asocial
Asocial 13.02.2017, 10:21
Gdzie można znaleźć zeznania tych 3 podróżujących z panem Rafałem osób? Żyją?
LSPR24
LSPR24 13.02.2017, 10:04
1. Na chłopski rozum, zginąć na tym odcinku S8, na suchej drodze to jest wyczyn.

2. A w sprawie piątkowego wypadku PBS, że sluzbowej BORowskiej fury za 350 tysiecy nie mozna wypozazyc w kamerkę... Dla mnie to jest niepojete. W srodku ok - nie chca byc rejestrowani z roznych, czesto osobistych powodów, boja sie wycieków, ale kamera przed autem? Przecież i tak wadomo gdzie jest samochód, sa GPSy. Dlaczego nie filmowac z przodu i z tylu?
Dętka Run Flat
Dętka Run Flat 13.02.2017, 11:19
Mają rejestratory, ale filmy są do użytku wewnętrznego min. szkolenia kierowców i nauki na własnych błędach. Filmy te nie ujrzą światła dziennego, bo trzeba by było zabrać kierowcy BOR prawo jazdy, a za wykroczenia drogowe podczas jednego rajdu Wawa - Krk, pensja półroczna to mało.
?
? 13.02.2017, 11:48
są rejestratory w tych autach BORu?
manek
manek 13.02.2017, 11:10
O ile dobrze kojarzę miejsce to tam jest łuk i z górki. Nawet na ESce na łukach jest ograniczenie do 100-110km/h.
jakie wnioski z Twojego dowodzenia?
jakie wnioski z Twojego dowodzenia? 13.02.2017, 11:46
Nie trzeba "z tego co kojarzyć" - Google Street View. Zdjęcia są już po remoncie.
tom
tom 13.02.2017, 09:16
Niestety ale na tej trasie a szczególnie na jej wyremontowanym odcinku kierowcy nie zachowują dozwolonych szybkości i jeżdżą po wariacku. To szybkość spowodowała to nieszczęście i na tym odcinku przydałoby się zdyscyplinować kierowców...

Pozostałe