Świetny występ Cieślaka na MŚ!

  • 12.02.2017, 17:44
  • Sport.TM
Świetny występ Cieślaka na MŚ!
W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybki. W biegu masowym obejrzeliśmy zmagania panczenisty KS Pilica Rolanda Cieślaka.

Cieślak rywalizację rozpoczął bardzo mocno. Polak starał się o punkty za pierwszy sprint, ale ostatecznie metę przekroczył jako czwarty zawodnik. Pięć punktów bonusowych za aktywność zdobył reprezentant Bługarii Vitaly Mikhailov. Trzy punkty wywalczył Rosjanin Danila Semerikov, o jeden punkt postarał się Kanadyjczyk Olivier Jean. 

 

Na kolejnych okrążeniach utworzyła nam się czołówka, którą Cieślak starał się gonić. Bonifikatę za sprint drugi wywalczył Armin Hager z Austrii. Trzy punkty dołożył Mikhaiłov, Jedno "oczko" wywalczył ponownie Kanadyjczyk Jean.

 

Cieślak nie zwalniał tempa. Choć na punkty w sprincie numer trzy szans nie miał, to jednak tego dnia prezentował wysoką formę. Pięć bonusowych punktów zdobył Jean, trzy padły łupem Hagera, jeden na swoje konto zapisał Alexis Contin, który  celował w medal.

 

Ostatnie cztery kółka należała jdo mało aktywnego wcześniej Amerykanina Joeya Mantii, który po znakomitym biegu, z czasem 7.40.16 min. wywalczył złoty medal. Srebrny krążek na swojej szyi założył Alexis Contin. Brąz zdobył Olivier Jean. 

 

Cieślak wywalczył czas 7.50.64min. i był to piąta czas podczas dzisiejszej rywalizacji, jednak Tomaszowianina jednak punktami wyprzedził aktywny podczas wyścigu Armin HAGER. Przypomnijmy, iż o miejscach w klasyfikacji decydują punkty za sprinty. Polak nie uzbierał, ani jednego Hager miał ich osiem.

 

Dla Cieślaka wynik ten niezwykle ważnym osiągnięciem, gdyż w chwili obecne szóste miejsce na MŚ w koreańskim Gangneung przysługuje mu stypendium sportowe od Ministerstwa Sportu. Warto też dodać, iż wynik Cieślaka to najlepszy start naszych reprezezentantów podczas zakończonego czempionatu. 

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Snarki
Snarki 13.02.2017, 13:15
Brawo!
TM
TM 12.02.2017, 21:30
SUPER TOMASZÓW,GRATULACJE ROLAND.

Pozostałe