„ w 13 nie tylko siatkówka…”

  • 10.02.2017, 17:33
  • Mariusz Strzępek
„ w 13 nie tylko siatkówka…”
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim zajęli III miejsce w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej PZBil oraz ukończyli z wyróżnieniem Akademię Bilardową BSW 6-16-60.

[reklama2]

Była to ogólnopolska akcja promująca sport bilardowy w środowisku szkolnym, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem MSiT oraz PZBil.  W turnieju finałowym  uczniowie: Wiktoria Wydrzyńska, Jan Wójcik, Krzysztof Kozera oraz Emil Stolarczyk  wywalczyli drużynowo ex. III miejsce.   

 

Aby tego dokonać  musieli poprawnie odpowiedzieć na kilkanaście pytań z historii sportu bilardowego oraz wykonać jak najlepiej kilkadziesiąt punktowanych zagrań o różnej skali trudności.  Najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy z województwa: łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz  warmińsko-mazurskiego.

 

Ostatecznie województwo łódzkie zdeklasowało  pozostałe szkoły z innych województw i kolejno na podium stanęli uczniowie z Czerniewic, Rękoraja i Tomaszowa Mazowieckiego.  Naszych uczniów szkolił nauczyciel w-f  i trener PZBil  Dariusz Kobacki, a zajęcia bilardowe odbywają się w Szkole Podstawowej nr  13 w ramach  Uczniowskiego Klubu Sportowego 13 JOKER. Więcej o na ten temat znajdziecie na facebook/bilard sportem .

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe