O zagrożeniach w Lubochni

  • 10.02.2017, 16:36
  • Mariusz Strzępek
O zagrożeniach w Lubochni
8 lutego na zaproszenie Koła ZDR „trzy Plus” w Lubochni odbyły się warsztaty prowadzone przez rzeczniczkę KPP w Tomaszowie Maz. nadkomisarz Katarzynę Dutkiewicz- Pawlikowską i powiatową rzeczniczkę konsumentów w Tomaszowie Maz. Agnieszkę Drzewoską – Łuczak.

Na spotkaniu w gminnym centrum Kultury w Lubochni poruszane były istotne tematy dotyczące zagrożeń jakie mogą spotykać dzieci oraz dorosłych. Nadkomisarz Dutkiewicz Pawlikowska podkreślała, że w sieci nie jesteśmy anonimowi, tłumaczyła , że wszyscy jesteśmy narażani na cyberprzemoc z użyciem mediów elektronicznych (Internet, media społecznościowe, telefony komórkowe).

 

Wskazywała też, że powinniśmy być czujni i uważni, a szczególnie na wielu przykładach z życia wziętych edukowała w zakresie oszustw, na które są narażeni mieszkańcy małych aglomeracji. Warsztatowo przeprowadzono również zajęcia z zakresu spraw konsumenckich.

 

Rzecznik konsumentów przekazała praktyczną wiedzę prawną dotyczącą dochodzenia roszczeń ze szczególnym uwzględnieniem procedur reklamacyjnych, a także ostrzegała przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi wprowadzającymi konsumentów w błąd stosowanymi przez przedsiębiorców. Najmłodsza 9-cio miesięczna uczestniczka warsztatów wytrzymała do końca

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

swój
swój 10.02.2017, 22:19
Lubochnia zacznijcie edukować ludzi aby nie tworzyli dzikich wysypisk śmieci bo to co jest na obecną chwilę to wstyd na cały powiat.

Pozostałe