Drugie miejsce Staruch

  • 05.02.2017, 20:47
  • Mariusz Strzępek
Drugie miejsce Staruch
Czwartego lutego w Spale odbył się Drugi Sprawdzian Kontrolny zorganizowany przez Polski Związek Lekkoatletyczny. Tomaszów tradycyjnie reprezentowali zawodnicy i zawodniczki MKS Tomaszów.

W kategorii pchnięcia kulą 6 kg (u-20) Patryk Muchlada rywalizował Krzysztofem Perkowskim z UKS LA Basket Warszawa. Rywal już w pierwszej próbie posłał kulę na odległość 16 metrów 10 centymetrów. Muchlada swoje dwa pierwsze podejścia „spalił”. W szóstej próbie nasz zawodnik uzyskał rezultat 13.63m. zbyt mało, aby nawiązać walkę z Perkowskim.

 

W kategorii wiekowej U-18 obejrzeliśmy Bartłomiej Goździka. W gronie dziesięciu zawodników nasz reprezentant z nowym rekordem życiowym 14.12 m. wywalczył  ósmą lokatę. Bartek swoją nową „życiówkę” osiągnął w trzeciej próbie.

 

W konkursie skoku o tyczce obejrzeliśmy Patryka Muchladę. Lekkoatleta zawody rozpoczął od udanej próby na wysokości trzystu centymetrów.  Kolejną wysokość 320 centymetrów Patryk zaliczył w drugim podejściu. Wynik końcowy jaki Patryk uzyskał w konkurencji to 330 centymetrów osiągnięte w pierwszym skoku na tą wysokość.  340 centymetrów okazały się już zbyt wysoką przeszkodą dla naszego zawodnika. Ostatecznie Muchlada zajął trzecie miejsce w konkursie, w gronie sześciu zawodników którzy brali udział w zawodach.  Piąte miejsce z wynikiem trzech metrów zajął Maksymilian Wróblewski.

 

W serii drugiej biegu na 60 metrów przez płotki obejrzeliśmy Milenę Chałupkę i Julię Bieganowską. Panie zajęły odpowiedni piąte i szóste miejsce. Chałupka zakończyła rywalizację z czasem 9.75 sek. Bieganowska z rezultatem 11.08. Zawodniczki wystąpiły w kategorii wiekowej U18.

 

Aż trzy zawodniczki MKS Tomaszów obejrzeliśmy w konkurencji pchnięcia kulą 3 kg (kat. U18). Nina Staruch z wynikiem 13.73 m. zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Milena Chałupka z wynikiem 12.43 była trzecia. Julia Bieganowska z rezultatem 9.68m. uplasowała się na miejscu szóstym. Wszystkie zawodniczki ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe