Szacowanie szkód w uprawach rolnych na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego

  • 21.07.2018, 10:30
  • UM Tomaszów Mazowiecki
Szacowanie szkód w uprawach rolnych na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego
W związku z wystąpieniem na terenie województwa łódzkiego niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy, Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. informuje, że można składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych z terenu miasta.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach wykazał zagrożenie suszą rolniczą, opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski i określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Zagrożenie suszą na poziomie gminy Tomaszów Mazowiecki występuje wśród upraw: zbóż jarych, zbóż ozimych, truskawek, krzewów owocowych i drzew owocowych.

 

Procedura szacowania strat odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi ogłoszonymi na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Łodzi  w zakładce: Gospodarka, Rolnictwo, Skody w gospodarstwach rolnych, Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych w 2018 roku.
 
Wnioski o szacowanie szkód można składać do 25 lipca 2018 roku wyłącznie na załączonych drukach (dokumenty do złożenia wniosków  na stronie Urzędu Miasta. 
http://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/szacowanie-szkod-w-uprawach-rolnych-na-terenie-miasta-tomaszowa-mazowieckiego-/).
 
Do wniosku producent rolny powinien dołączyć kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie w celu potwierdzenia informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego.
 
Wytyczne dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczące ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę, znajdują się na stronie minrol.gov.pl.
 
 

UM Tomaszów Mazowiecki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lynott
Lynott 22.07.2018, 07:45
na terenie miasta są pola uprawne??
Ajdejano
Ajdejano 21.07.2018, 23:59
Ten materiał powyżej, dotyczący tylko miasta, to jakiś żart ?!?!?!
Ludziska, a zwłaszcza - p. Admin : robicie sobie jaja z normalnych ludzi ?!?!?!

P. Mariuszu: nie rób Pan sobie jaj z normalnych ludzi.
@
@ 21.07.2018, 18:46
Czy działkowcy ogrodów działkowych mogą składać wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych z terenu miasta.

Pozostałe