Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 06:38
Reklama
Reklama

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

21 stycznia 2017 r. w Dzielnicowym Ośrodek Kultury filii MCK w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wieczór muzyczny zatytułowany Bogusław Mec - malarz dźwiękami "Przyjaciele po to są ...". Poświęcony był artyście zmarłemu w 2012 roku. Gdyby żył, w tym dniu skończyłby 70 lat.

Program składał się z dwóch części. W pierwszej Tadeusz Lubicki, inicjator i realizator spotkania, w rozmowie Danutą Mec-Wypart siostrą bohatera wieczoru, przypominali wydarzenia i ciekawostki z okresu dzieciństwa i czasów edukacji szkolnej artysty oraz nawiązywali do zaprezentowanych w tej części utworów "Obłąkany kataryniarz", "Jej portret", "Na pozór", "W białej ciszy powiek". 


Druga część "wybrzmiała" koncertem zespołu PRO DOMO, który na tę okazję przygotował we własnych aranżacjach i swojej interpretacji kilkanaście utworów wykonywanych przez Bogusława Meca.
Zespół wystąpił w składzie: Tadeusz Lubicki - wokal, gitara, Karol Swarbuła - akordeon, wokal, Adam Bieganowski - gitara, Bartłomiej Trojak - kahon. Gościnnie zaśpiewały też wokalistki Iwona Podskok i Angelika Nowak.

 


Siostra Bogusława Meca wyraziła swoje wzruszenie i podziękowanie, za ten wyraz pamięci o jej bracie w taki sposób: „Było mi dane odbyć sentymentalną podróż w 70-tą rocznicę urodzin mojego brata, za co serdecznie dziękuję. Podróż brata zaczęła się w Brzustowie, w gajówce k/Inowłodza, gdzie się urodził. Z rodzicami mieszkaliśmy na tomaszowskiej, ewangelickiej plebanii. Ogromny park wokół kościoła Zbawiciela, piękne witraże, ambona, organy i wyniosła wieża sprzyjały rozwojowi mnogich talentów brata. Wszystko w jego życiu musiało być szlachetne, piękne, harmonijne, bez bylejakości, co przełożyło się na całą jego spuściznę. Brał z życia ile się da, w myśl zasady „wszystko albo nic”. Swoją podróż zakończył przesłaniem - „Na pozór. I tak chyba jest, skoro o nim pamiętamy!”  siostra Danuta Mec-Wypard.

 

W ten sobotni wieczór sala ośrodka wypełniona była do ostatniego miejsca publicznością, która nie skąpiła podziękowań za przygotowane wydarzenie oraz miłych słów pod adresem organizatorów. Tadeusz Lubicki odebrał między innymi takie słowa:


„Tadziu, super koncert – pełen serdeczności. Dziękuję za zaproszenie, mogłem się wiele dowiedzieć o osobie i twórczości B. Meca” Kamil,
„ Tadeusz! Chapeau bas. Pełne uznanie. Bardzo udany program” Wanda”,
„Dziękuję za wspaniały wieczór muzyczny” Krzysztof
„Jestem pod ogromnym wrażaniem. Było pięknie. Dziękuję za chwile zadumy. Pozdrawiam” Emila

 


Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu

Wspomnienie o Bogusławie Mecu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
24.01.2017 13:00
Tak się składa,że z Bogusiem chodziliśmy do jednej tomaszowskiej podstawówki (a ojcowie nasi pracowali w PKS-ie), a potem on zaczął edukacje w liceum pedagogicznym, a ja w I LO. Ale nie wiem czy ktoś pamięta,że pierwsze kroki muzyczno - wokalne rozpoczynał ze swoją kapelą w Klubie "Przyjaźń" ( obecnie Hotel Mazowiecki) przy ul. Św. Antoniego. Tam właśnie " Dowodził Kapelą Szare Koty", gdzie grał na perkusji i śpiewał. Często tam spotykaliśmy się na kawie i jego występach, a był to 1965 rok. Ja nie byłem tak umuzykalniony :))) jak Boguś, ale w tym własnie Klubie powstał i działał też równolegle Teatr-Kabaret Poezji Satyrycznej, w którym miałem zaszczyt występować wraz z jedna z koleżanek i dwoma kolegami( I LO ). Pisze dlatego,że wygraliśmy eliminacje na I-y Festiwal Teatrów Poezji i Kabaretów w Koszalinie ( 1965r), gdzie zajęliśmy piąte miejsce, a to była szok jak na debiutantów - amatorów. Boguś miał chyba więcej szczęścia, gdyż dalej rozwijał swój talent muzyczny, my natomiast po maturze rozjechaliśmy się po Polsce na studia. Ale najważniejsze jest to,że nie zapomniano nim w Tomaszowie i zapisał się na stałe w historii miasta.

24.01.2017 13:55
Człowieku, to chodziliśmy do tej samej szkoły podstawowej, której kierownikiem był ś.p. Pan Niedzielski. http://nk.pl/szkola/14421/klas.../galeria/2 Tylko, że ja troszkę wcześniej.

24.01.2017 17:13
Witam. Ja kończyłem 1-ke na Stolarskiej w 1961r., a 1965 I-LO. Natomiast z Bogusiem dobrze znaliśmy się ze szkoły i z tej Klubo-kawiarni "Przyjaźń" po prostu byliśmy tam "Bywalcami - Artystami" :))))))))). To tyle . Pozdrawiam R.Ś.

Gwoli ścisłości 24.01.2017 00:38
Danuta Mec - Wypart.

24.01.2017 13:29
Przecież napisano w artykule "... w rozmowie Danutą Mec-Wypart siostrą bohatera wieczoru, przypominali wydarzenia i ciekawostki z okresu dzieciństwa i czasów edukacji".

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama