Bosiek z wicemistrzostwem. Drużyny także z medalami

  • 20.01.2017, 17:04
  • Sport.TM
Bosiek z wicemistrzostwem. Drużyny także  z medalami
Karolina Bosiek swoimi osiągnięciami sportowymi co raz częściej daje nam do zrozumienia, iż przyszłość polskiego łyżwiarstwa szybkiego będzie należeć do niej. W odbywających się w Sanoku Mistrzostwach Polski w Wieloboju Sprinterskim - panczenistka KS Pilica ponownie nie zawiodła.

Najlepsi panczeniści  z kraju rywalizowali w dwóch biegach na 500 metrów, oraz dwóch biegach na 1000 metrów.

 

Bosiek swoją aspiracje do krajowej czołówki pokazała już w sobotę. Pierwsze pięćset metrów naszej zawodniczki to czas 41.21 sekund. Wynik ten pozwolił na zajęcie czwartej lokaty. Dystans z rzultatem 40.24 sec, który od soboty jest nowym rekordem toru – wygrała Natalia Czerwonka.

 

W biegu na 1000 metrów Bosiek spisała się jeszcze lepiej, ustępując jedynie dorosłym reprezentantkom kraju tj. Natalii Czerwonce, oraz Luizie Złotkowskiej. Czas biegu Karoliny to 1.21.88 min.

 

Po pierwszym dniu zawodów Bosiek zajmowała trzecie miejsce zdobywając 82.150 punktów. Bezkonkurencyjna okazała się Czerwonka (79.855). Na drugim miejscu plasowała się Złotkowska (81.785 pkt.).

 

W rywalizacji Panów zabrakło Artura Wasia. Pod nieobecność naszego najlepszego sprintera „pięćsetkę” wygrał Artur Nogał, natomiast dystans tysiąca metrów Sebastian Kłosiński.

 

Bardzo dobrze spisał się Damian Żurek. Wynik 37.03 na 500 metrów, był czwartym rezultatem dnia. Żurek pozostawił w tyle m.in. Zbigniewa Bródkę.

 

Damian na dystansie dwukrotnie dłuższym spisał się już nieco słabiej. Dziesiąta lokata pozwoliła zawodnikowi KS Pilica na zajęcie szóstego miejsca po pierwszym dniu zawodów.

 

Drugi dzień czempionatu rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Bosiek ponownie zajęła czwartą lokatę na 500 metrów (41.69). Dystans wygrała Czerwonka (40.70) przed Złotkowską (41.16) i Wójcik (41.52)

 

W kończącym rywalizację Pań biegu na 1000 metrów doszło do nieprawdopodobnych zdarzeń. Złotkowska straciła równowagę, zanotowała upadek, a tym samym biegu nie ukończyła  Bosiek natomiast wywalczyła czas 1.23.20, który ostatecznie był drugim rezultatem dnia. Karolina tym samym mogła się cieszyć ze srebrnego medali Mistrzostw Polski seniorów. Wygrała nieosiągalna podczas Mistrzostw – Natalia Czerwonka.

 

Klasyfikacja generalna Pań:

  1. Natalia Czerwonka 160.975
  2. Karolina Bosiek 165.440
  3. Andżelika Wójcik 165.880

 

W rywalizacji Panów Damian Żurek zdołał obronić szóstą lokatę. Mistrzostwo Polski wywalczył Artur Nogal, który podczas drugiego dnia zawodów wygrał dystans pięciuset metrów, oraz zajął trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów. Srebrny medal wywalczył Sebastian Kłosiński, natomiast brązowy Piotr Michalski.

 

W Sanoku odbyła się także rywalizacja drużynowa. Pierwszy zespół KS Pilica w składzie; Natalia Jabrzyk, Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek wywalczyły srebrny medal. Wygrał zespół AZS AWF Katowice, który wyprzedził Tomaszowianki o włos, bowiem cztery setne sekundy.

 

Na najniższym stopniu podium uplasował się nasz drugi zespół, który wystąpił w składzie: Patrycja Mormus, Karolina Świnoga, Olga Kaczmarek.

 

Wyścig Panów wygrał klub Stoczniowca Gdańsk. Tuż za nim uplasowali się zawodnicy KS Pilica w składzie: Roland Cieślak, Mateusz  Owczarek, Damian Żurek.

 

Trenerom Jolancie i Wiesławowi Kmiecikom, oraz naszym dzielnym sportowcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 20.01.2017, 22:49
Brawo...
Fanpanczen
Fanpanczen 20.01.2017, 21:25
W tych MP startoeała krdzvze jrdna tomaszowianka kadrowiczka onecnie zawodniczka AWF Katowice była już zawodniczka Pilicy Aleksandra Kapruziak która w Wieloboju Sprinterslin uplasowała się tuż za podium na 4 pozycji ale w drużynie sprinterskiej zdobyła złoty medal zajmując wraz z kolezankami z AWFu 1 Miejsce . Dlaczego o tym tez się nie pisze ?Wielkie brawa i gratulacje ALEKSANDRA !!!

Pozostałe