Zimowy wieczór z poezją Elizy Segiet

  • 16.01.2017, 11:08
  • Mariusz Strzępek
Zimowy wieczór z poezją Elizy Segiet
13. stycznia 2017 r. tomaszowianie mieli przyjemność błądzić „myślnymi mirażami” z poetką Elizą Segiet. O niezwykłej porze, bo godz. 18.18 rozpoczął się wieczór poetycki niezwykłej osobowości, kobiety doświadczonej życiowo, o wielu twarzach, talentach i umiejętnościach.

W sympatycznej atmosferze autorka odpowiadała na liczne pytania prowadzącej Pani Anny Kot, ale również odczytywała fragmenty swych utworów lirycznych i dramatycznych.

               

Obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się o późnym debiucie poetyckim, a także poznać meandry trudnej współpracy z wydawcami. Bohaterka wieczoru odniosła się  do wielu recenzji i prób zaszufladkowania jej twórczości jako poezji kobiecej. Nie zabrakło opowieści o trzech pasjach : filozofii, poezji i teatrze.

 

Poetka mówiła również o literackich i życiowych priorytetach, niespełnionych i tych zrealizowanych marzeniach. Bohaterka wieczoru w swych wypowiedziach wiele miejsca poświęciła monodramowi „Prześwity” oraz dramatowi „Tandem”, który ma niebawem pojawić się na rynku wydawniczym.

 

Pani Eliza Segiet oczarowała wszystkich pięknymi tekstami refleksyjno-filozoficznymi. Nie zabrakło owacji i dowodów uznania. Wielbiciele twórczości poetki mieli również okazję spotkać się z nią w cztery oczy, zrobić wspólną fotografię oraz wręczyć kwiaty. 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe