Pierwsze kroki w przedsiębiorczości

  • 05.01.2017, 09:05
  • Mariusz Strzępek
Pierwsze kroki w przedsiębiorczości
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w swoich szkołach realnie działające firmy. Jedna z nich powstała także w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim

[reklama2]

Celem uczestnictwa w miniprzedsiębiorstwie jest przygotowanie jego uczestników do prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej oraz pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia. Ponadto kształtowane są postawy, takie jak: szacunek dla pracy, satysfakcja z jej wykonywania, a także umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.


Przykładem takiej działalności jest "SOMEONE" - szkolne miniprzesiębiorstwo przy tomaszowski  I LO, które stworzyli uczniowie z klas: 1A, 2A oraz 2E - Adrian Pawlak (dyrektor naczelny), Agata Pisarska, Justyna Borkowska, Wiktoria Dziubałtowska, Natalia Stefańczyk, Monika Dębiec, Marcin Kacprzak, Przemysław Łaski i Michał Niewiadomski.

 

- Naszym celem było stworzenie zgranej grupy, która przedstawi ciekawy produkt. Ponadto chcemy spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej firmy, co nie ukrywamy, jest dużym wyzwaniem - mówi jedna z założycielek "SOMEONE".

 

Uczestnicy projektu podjęli decyzję o założeniu realnie funkcjonującej firmy, której działalność rozpoczęła się 18 listopada 2016 roku. Po przeprowadzeniu analizy rynku padła decyzja o prowadzeniu sprzedaży czapek i worków. Najprawdopodobniej będą one już dostępne wraz z początkiem nowego roku.

 

Więcej szczegółów na temat firmy już niebawem na jej profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/some1.lo/?fref=ts. ZAPRASZAMY!

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe