Dołożyć czy stracić dotację?

  • 17.07.2018, 12:41
Dołożyć czy stracić dotację?
na pytanie postawione w tytule muszą coraz częściej odpowiadać samorządy. Wczoraj zakończono przetarg na budowę Centrum Kształcenia Zawodowego na terenie "Samochodówki". Wpłynęła tylko jedna oferta od tomaszowskiej Firmy JOKA. Niestety jest ona wyższa niż zakładane koszty inwestycji aż o 2,5 miliona złotych. - Zarząd podjął decyzję, że należy brakującą kwotę dołożyć. Zarezerwowane mieliśmy 12.315.943 zl. Oferta opiewa na 14.874.000 zl w tym 530.000 zl dokumentacja. Koszt jest wysoki, ale dzięki niemu będziemy mieli nowoczesną szkołę. Inaczej musielibyśmy oddać przyznaną dotację - mówi Bartłomiej Matysiak, członek Zarządu Powiatu.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 20.07.2018, 15:27
Do wpisu nr 13: szanowny wpisowiczu - zupełnie nie zrozumiałeś (zrozumiałaś) mojego wpisu. Jeżeli nie napisałem jasno i zrozumiale, to może jeszcze raz wyjaśnię, o czym pisałem.

Sprawa jest krótka.
Po pierwsze: czym ma być to obsrane CKZ przy samochodówce ?! Zero wyjaśnienia w tej sprawie - powyżej. Czy ktoś, wreszcie (Panie radny Strzępek) wyjaśni nam - PODATNIKOM, którzy na was zapier.... - kogo ma kształcić to centrum ?!

Po drugie: jeżeli nie wiemy - o co tu chodzi, to - jak zwykle chodziło o nabicie kasy - nie wiadomo komu i nie wiadomo w jakim celu. TO ZUPEŁNE DNO !!!
ON
ON 20.07.2018, 18:40
Nie ma sensu prowadzić dialogu z kimś, kto nie wie, czym jest i czemu służy Centrum Kształcenia Praktycznego w szkole zawodowej.
Ajdejano
Ajdejano 18.07.2018, 14:20
Do Admina: ponieważ temat jest "gorący", to może Pan - jako powiatowy radny ujawni nam końcówkę powiatowego budżetu samorządowego: przychody i wydatki. Chyba, że dla wyborców jest to tajemnica ?

Wtedy będziemy wiedzieli, jaki procent wydatków powiatowego budżetu będzie stanowiło to obsrane centrum.

Może byśmy też dowiedzieli się - jakie wiekopomne znaczenie będzie miało to centrum dla rozwoju powiatu.

Przecież można ten mój wis, po prostu wypier.... . Ale - co to zmieni ?!
On
On 19.07.2018, 18:35
W Tomaszowie zostały już zlikwidowane na przestrzeni lat dwie szkoly zawodowe. Może w ogóle zamknąć pozostałe i zostawić same licea ogólnokształcące, żeby tylko nie budować nowoczesnego CKP? Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o szkolnictwie ponadgimnazjalnym i jego potrzebach, to może niech lepiej zamilknie, bo się po prostu ośmiesza.
Ajdejano
Ajdejano 18.07.2018, 12:58
Do wpisu nr 7: kochany Stanisławie - zawsze możesz iść do sądu, tylko musisz mieć argumenty. Ale, jak do tego sądu się wybierzesz, to musisz brać pod uwagę, że ja też swoje argumenty mogę wygrzebać - tu i tam. Zbyt długo żyję na tym świecie i zbyt długo oglądam różne "sytuacje".

Na wszelki wypadek: jeśli chodzi o to "na wpół przestępcze urzędniczo-samorządowe dziadostwo" - to możemy na ten temat pogaworzyć.
Kosztorys na 12.315. 943 zł, a poprawiona (z uwagi na Jokę) przez starostwo i przyjęta nowa kwota to
14.874.000 zł. Wzrost o prawie 21%.
Pytam: czy to obsrane centrum kształcenia zawodowego jest pępkiem świata dla starostwa ?
Nie było możliwości unieważnienia przetargu ?!?!
Ludziska ze starostwa i z Joki: nie róbcie parodii.

A może samorząd powiatowy rzeczywiście nie ma na co wydać pieniędzy samorządowych (przepraszam: nie samorządowych, tylko NASZYCH PIENIĘDZY - PODATNIKÓW, którzy zapier...... na ten wszelki samorządowy, miejski, powiatowy, wojewódzki gnój).
Ajdejano
Ajdejano 17.07.2018, 20:01
Też uważam, że wpis nr 2 - to sedno sprawy, ale też wiem, o dobrych układzikach tych z Joki z tymi ze starostwa. I nie biorę pod uwagę tego, że p. Starosta to facet z PiS-u. Tego PiS-u u Niego coraz mniej.

PS. Ta "dziwna" poprawka w górę tych kosztów z uwagi na Jokę - to jawna kpina z nas - podatników, bo to my przedsiębiorcy - podatnicy głównie bulimy na to bezpańskie, na wpół przestępcze urzędniczo-samorządowe dziadostwo.
ja
ja 17.07.2018, 22:35
O! wpol przestepcze? To moze twarde dowody, bo inaczej sie w sadzie moze skonczyc.
Muniek
Muniek 17.07.2018, 19:24
WBRC pierwszy mądry komentator na tym portalu. Tak trzymać - obiektywnie i na temat.
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 17.07.2018, 16:02
jakoś w poprzedniej kadencji wiecej zrobili i lepiej liczyli kase... o szpitalu nie wspomnę
WBRC
WBRC 17.07.2018, 15:30
Jeśli istnieją wszelkie przesłanki za, to jak najbardziej trzeba dołożyć, ale ..
1 proszę przedstawić plan wykorzystania placówki i plan jej dalszego rozwoju
2 plan finansowania takiego obiektu w trakcie jego działalności , czy placówka będzie zarabiała i jakie są w związku z tym perspektywy ?
3 jak jest strategia powiatu w zakresie edukacji zawodowej i ponadgimnazjalnej na najbliższe np 5 lat
4 czy nowo budowana placówka będzie np. wypełniała lukę na rynku pracy w kwestii nowych potrzebnych zawodów lub kwalifikacji , czy będzie można szybko dostosować obiekt to tego typu wymogów ?
ja
ja 17.07.2018, 22:33
A od kiedy to szkola ma zarabiac?????
to takie trudne ?
to takie trudne ? 17.07.2018, 22:52
np prowadząc po południu lub w czasie weekendowym kursy specjalistyczne , zawodowe lub egzaminować dla podmiotów które to zlecą
Ja
Ja 19.07.2018, 09:02
Ale przecież to dotacja unijna! Nie można wynajmować za kase przez długi czas.Macie w ogóle o tym pojęcie?
TY
TY 19.07.2018, 11:03
a kto mówi o wynajmowaniu ? jeśli JST ma zapisane to w zadaniach lub statucie to w czym problem
rafal
rafal 17.07.2018, 13:06
Układy - układziki. Nawzajem by tylko zrobić sobie dobrze.

Pozostałe