Sportowe podsumowanie roku 2016 – część trzecia

 • 02.01.2017, 23:33
 • Sport.TM
Sportowe podsumowanie roku 2016 – część trzecia
Lato to dla wielu sportowców okres przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu. Przerwy nie mieli lekkoatleci, którzy rywalizowali o najwyższe laury. Zapraszamy na trzecią część podsumowania najważniejszych sportowych wydarzeń roku 2016.

LIPIEC:

 • Lechia rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Po dobrym meczu nasza drużyna odpada z rywalizacji. Przegrywamy 0:2. Bramki tracimy w 73, oraz 93 minucie.

 

 • Na stadionie Lechii remonty. Władze miasta postanowiły zmodernizować stadion na Nowowiejskiej i trybuna od strony ulicy Nowowiejskiej została wyburzona.

 

 • W sobotę, 2 lipca, odbył się VII Turniej Sympatyków Widzewa z Tomaszowa Mazowieckiego im. B. Jochana. Tegoroczny memoriał naszego zmarłego, z powodu nowotworu kolegi zgromadził 15 drużyn. W stawce znalazło się 11 zespołów lokalnych, oraz 4 przyjezdne. Wygrał zespół z Nagórzyc przed Spalską. Trzecia była Lubochnia.

 

 • Pierwszy zespół Lechii U 11 wygrywa turniej Dobiegniew Cup. Na drugim miejscu uplasował się drugi zespół Bartłomieja Jeske.

 

 • Milena Chałupka, Mateusz Bator, Bartłomiej Goździk, Patryk Muchlada, oraz Maksymilian Wróblewski wywalczyli awans do lekkoatletycznych Mistrzostw Polski u18, u20

 

 • Były Mistrz Polski, reprezentant kraju Bartłomiej Neroj wrócił do Tomaszowa, by podpisać kontrakt z Klubem Siatkarskim Lechia.

 

 • Powstała Tomaszowska Grupa Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Surviwalu. Grupa Regionalna Pilica jest najmłodszą z Grup Regionalnych SPSS. Została powołana do życia w lipcu 2016 roku. Zasięg działania grupy to teren ciągnący się wzdłuż rzeki Pilicy od Sulejowa do Inowłodza. Głównym celem Grupy jest zachęcanie mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolicy do spędzania wolnego czasu na łonie natury, poznawania i pokonywania własnych słabości ciała i ducha. Promowanie aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Ideą jest pobudzanie do działania i wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i rodziców.
   
 • Mariusz Skoneczny wywalczył trzecie miejsce podczas lipcowych zawodów Dynamic Best of the East.

 

SIERPIEŃ:

 

 • W sobotę na obiekcie OSIR ze sztuczną nawierzchnią odbył się Wakacyjny Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej LAS VEGAS Cup w którym rywalizowało dwanaście drużyn z rocznika 2008. Wygrał Widzew Łódź.

 

 • Lechia remisem 2:2 zainaugurowała rozgrywki trzeciej ligi.

 

 • Rezerwy Lechii występujący w lidze okręgowej zwycięstwem 7:0 nad RKS Rzeczyca inaugurują sezon 2016/2017.

 

 • Remigiusz Siudziński ma 42 lata i urodził się w Tomaszowie Mazowieckim. Na co dzień pracuje jako informatyk i mieszka w Warszawie. Kolarz ukończył niezwykle trudny, jednoetapowy Race Across Austria. Siudziński zajął ósme miejsce.

 

WRZESIEŃ:

 

 • W niedzielę 4 września zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w Festynie Piłkarskim w Skierniewicach zorganizowanym przez miejscowy Widok. W zawodach uczestniczyło 12 zespołów co pozwoliło na zaprezentowanie się skierniewickiej publiczności ponad 120 młodym zawodnikom. Sześciolatki stworzyły piękne widowisko sportowe, które z trybun obserwowała spora rzesza rodziców i członków ich rodzin. Akademię Piłkarską LV reprezentowały 3 zespoły, które rywalizowały z Widokiem Skierniewice (4 zespoły), Ursusem Warszawa (2 zespoły), Feniksem Łódź, Włókniarzem Zgierz, oraz Akademią Futbolu Widzewa Łódź z Brzezin.

 

 • We wrześniu odbył się także XI Memoriał im. Wiesława Gawłowskiego. W towarzyskim turnieju obok Lechii walczyły zespoły Legii Warszawa, Huraganu Wołomin, oraz Czarni Rząśnia. Pewnie wygrała Lechia.

 

 • W miniony weekend nasi młodzi siatkarze wzięli udział turnieju piłki siatkowej – VI Memoriał im. Wojciecha Zembowicza organizowanego w Rawie Mazowieckiej.

 

 • 24 września odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Tomaszowa Mazowieckiego w wyciskaniu sztangi leżąc. Miejscem imprezy była Hala sportowa Gimnazjum nr 7, przy ulicy ul. Św. Antoniego. Od godziny 8.00 odbyło się ważenie zawodników, o 9.00 wystartowały zmagania kobiet. Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się tak jak zaplanowano czyli o godz. 10.00. O 11.00 rywalizacje rozpoczęli panowie. W przerwie zawodowych zmagań można było zobaczyć pokaz kulturystyki i fitness. W zawodach wystartował opocznianin zawodnik LUKS EKONOMIK Robert Półtorak który wynikiem 105 kg zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii weterani 50+.

 

 • Sergiusz Jaśniewski - zawodnik klubu Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki w swoim debiucie w kadrze Polski Ju-Jitsu Ne-Waza - wywalczył brązowy medal na rozgrywanych 24-25.09.2016 w niemieckim Gelsenkirchen Mistrzostwach Europy Juniorów.

 

 • Mateusz Pawelak został czterokrotnym zwycięzcą na łączonych I mistrzostwach Tomaszowa Mazowieckiego i IX Mistrzostwach Tytana które odbyły się 24.09.2016 w Tomaszowie Mazowieckim. Zaklasyfikował się w kat do 82,5 kg z wynikiem 205kg, co dało mu 1 miejsce w kat wagowej oraz OPEN w 1 otwartych mistrzostwach Tomaszowa Mazowieckiego a także w mistrzostwach Tytana . W ten sposób jest najsilniejszym zawodnikiem z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 • Na stadionie miejskim im. Braci Gadajów powstała nowa, mobilna trybuna mogąca pomieścić 1000 kibiców.

 

 • W dniach 24-25 września 2016 r odbyły się w Warszawie III Międzynarodowe Halowe Zawody we Wrotkarstwie Szybkim o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów Miasta Stołecznego Warszawy oraz I Halowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim. Oliwier Ambrozik wywalczył drugie miejsce na dystansie 500 metrów.

 

 • Nina Staruch (MKS Tomaszów) wywalczyła złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski młodzików. Zawodniczka w konkurencji pchnięcia kulą EWA była druga. W rzucie dyskiem okazała się bezkonkurencyjna.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arkadiusz Lechowicz
Arkadiusz Lechowicz 07.01.2017, 02:09
Do kibic- A na jakim forum było to głosowanie ? Może kibic poda ...
kibic
kibic 05.01.2017, 12:55
Panie Lechowicz , a czy czasem nie był pan jednym z głosujących za rozwiązaniem OSiR obiecali gruszki na wierzbie i co nic teraz pisze pan żeby nie przeganiać ze stadionu i hali .
Arkadiusz Lechowicz
Arkadiusz Lechowicz 03.01.2017, 08:41
Tak sobie czytam trzecią część podsumowania sportowego roku 2016 -czegoś mi brakuje...Nie chcę być upierdliwy i z reguły nie jestem -ale muszem , to po pewnym klasyku. Na początku sierpnia -w mieście Wrocław odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce - krótko-dwa medale , czwarte ,piąte,siódme i dwudzieste pierwsze miejsce. Startowała cała czołowka - po 24 najlepsze lekkoatletki i lekkoatleci Polski w każdej konkurencji,szkoły sportowe ,szkoły mistrzostwa sportowego ,klasy sportowe , akademie i nasz klub Młodzieżowy Klub Sportowy reprezentujący Tomaszów Mazowiecki - Miasto i Powiat.Miło było słuchać spikera który wymieniał naszych na czołowych miejscach i cieszył się , że w mieście Wandy Panfil lekka jeszcze trzyma się mocno. Mateusz Bator - kula -brązowy medal, Patryk Muchlada -10-bój-brązowy medal ,Bartek Gożdzik -dysk- czwarte miejsce,Mateusz-dysk -piąte ,Milena Chałupka-siedmiobój -siódme i Maksymilian Wróblewski-dziesięciobój z kontuzją m.brzucha dwudziesty pierwszy. OOM to Mistrzostwa Polski Młodszych Juniorów ,a medale i wysokie miejsca naszych w konkurencjach gdzie Polacy zdobywają medale olimpijskie świadczą o ich (młodych sportowców) poziomie. I nie przeganiajmy ich ze stadionu i hali -oni są na początku drogi...

Prezes MKS Tomaszów Mazowiecki
Arkadiusz Lechowicz

Pozostałe