Sportowe podsumowanie roku 2016 – część pierwsza

 • 28.12.2016, 23:14
 • Sport.TM
Sportowe podsumowanie roku 2016 – część pierwsza
Mnóstwo emocji sportowych dostarczyli nam sportowcy z Tomaszowa. Rok 2016 kończy się wysypem medali na krajowych podwórkach. Przypomnijmy sobie jednak jak to wyglądało od początku. Zapraszamy na pierwszą część naszego zestawienia, w którym zaprezentujemy najważniejsze wydarzenia sportowe w miesiącach styczeń - marzec.

STYCZEŃ:

 

 • Nowy rok rozpoczęliśmy od wielu imprez kulturalnych, w którym akcentem był sport. Kajakiem po Pilicy pływały Morsy, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierali przedstawiciele tomaszowskiego Automobilklubu.

 

 • Pierwsze poważniejsze wydarzenie sportowe miało miejsce jedenastego stycznia. Siatkarze KS Lechia zmierzyli się w meczu ligowym z Caro Rzeczyca. Derby powiatu tomaszowskiego zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Tomasza Migały 3:1.

 

 • W Nadarzynie młodzi piłkarze Lechii z rocznika 2008 wywalczyli brązowy medal podczas turnieju piłkarskiego.

 

 • Ogólnopolskie Zawody Dzieci Otto Ice Challange zakończyły się dla nas sukcesem. Podopieczni klubu KS Pilica, oraz IUKS „Dziewiątka” przywieźli aż 13 medali.

 

 • Srebro i brąz przywiozła panczenistka Karolina Bosiek z juniorskiego Pucharu Świata rozgrywanego we włoskim Baselga Di Pine.  Tomaszowianka swoje krążki zdobywała na dystansach 1500 metrów, oraz 1000 metrów.

 

 • Podopieczni Bartłomieja Jeske z RKS Lechia rocznik 2005 wygrał turniej o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego.

 

 • W styczniu odbyła się kolejna impreza siatkarska dla rodzin "Mama, tata, ja i siata". Wśród amatorów w finale lepsza od rodziny Surmów okazała się rodzina Toma, a trzecie miejsce wywalczyli Owsiankowie. Kategorię zawodowców wygrała rodzina Hendzelewskich przed teamem Kubackich i Sobczyńskich.

 

 • W wieloboju sprinterskim Karolina Bosiek zajęła piąte miejsce. Szóstą lokatę wywalczyła dzisia już zawodniczka AWF Katowice – Aleksandra Kapruziak

 

LUTY:

 • W hali ZSP 3 rozpoczął się coroczny, największy w naszym powiecie cykl turniejów piłki nożnej dla dzieci – Mazovia Cup. W roczniku 2006 najlepszym zespołem okazała się Warta Sieradz. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół Mazovii.

 

 • 12 – 14 lutego juniorzy Lechii zajęli trzecie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Nasza drużyna zdołała jednak wywalczyć awans  do kolejnego etapu rozgrywek. Bilans zespołu to zwycięstwo i dwie porażki. Startowały w nim zespoły MKS Bzury Ozorków, EKS Skry Bełchatów, KS Lechii Tomaszów Maz. oraz KS Wifama Szkoła Gortata Łódź.

 

 • Tomaszowianka, Karolina Gąsecka zdobyła pierwszy medal dla Polski w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, rozgrywanych w Hamar, położonym tuż przy olimpijskim Lillehamer. Był to medal drużynowy, w konkurencji międzynarodowej.

 

 • W Pabianicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie w kategorii krasnali. W mistrzostwach wzięło udział 17 zawodników z Łodzi, Pabianic, Zduńskiej Woli, Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego. W turnieju udany występ zaliczył Filip Ostrowski, zawodnik Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smecz”. Tenisista tomaszowskiego klubu zdobył brązowy medal.

 

 • Seniorzy Lechii zakończyli rozgrywki rundy zasadniczej siatkarskiej drugiej ligi. Podopieczni Tomasza Migały po 22 rozegranych spotkaniach zajęli drugie miejsce.

 

 • W dniach 20-21.02.2016 w Luboniu pod Poznaniem odbyły się VI Mistrzostwa Polski No-Gi Jiu-Jitsu - największe zawody tego typu na świecie, w których wzięło udział ok. 1100 zawodników. Strefę Walki Tomaszów Mazowiecki reprezentowało 4 zawodników, z których jeden stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. SERGIUSZ JAŚNIEWSKI - Mistrz Polski No-Gi Jiu-Jitsu w kategorii Junior +86,5kg.

 

 • Natalia Jabrzyk, Damian Żurek, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka po raz kolejny zasilili grono medalistów rodem z Tomaszowa Mazowieckiego. Nasi reprezentanci wywalczyli swoje krążki podczas zawodów Viking Race.

 

 • 8 medali łyżwiarzy z Tomaszowa Mazowieckiego w pierwszym dniu XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016. W rozgrywanych w Sanoku zawodach w łyżwiarstwie szybkim w kat. Juniorów młodszych złote medale zdobyli: Bosiek Karolina IUKS, Damian Żurek. Srebrne medale zdobyła Karolina Gąsecka Brązowy medal zdobył Jakub Piotrowski, Dwa srebrne medale w kat. Juniorów zdobył Mateusz Owczarek KS Pilica na 500m - 38,97 i na 3000m - 4,13,80

 

 • W Pabianicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie w kategorii kadetów. Doskonale zaprezentowała się w nich Aleksandra Gielec. Zawodniczka Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smecz” zdobyła pierwsze miejsce w grze pojedynczej i drugie miejsce w grze podwójnej.

 

 • FAMA Fiero okazała się najlepszą amatorską  drużyną w Tomaszowie podczas IV edycji Mistrzostw naszego miasta w halowej piłce nożnej.

 

MARZEC:

 

 • 1 marca Prezydent Tomaszowa Marcin Witko powołał nową radę sportu. Przewodniczącym Rady Sportu został wybrany ponownie Stanisław Fila (KS Lechia), a zastępcą  Arkadiusz Lechowicz (MKS Tomaszów). Do Rady zostali powołani również: Michał Goździk (RKS Lechia1923), Jaromir Radke (KS Pilica), Adam Walczak (TKKF) oraz Andrzej Kowalik (Urząd Miasta). 

 

 • Siatkarze Lechii przegrywają trzy mecze z Norwidem Częstochowa i odpadają z walki o drugą ligę.

 

 • Lechia z rocznika 2006 wygrywa turniej Widok Cup Skierniewice.

 

 • Głośno mówi się o budowie krytego toru łyżwiarskiego w Tomaszowie. Plan o budowie historycznego obiektu sportowego w naszym mieście potwierdza Minister Sportu Witold Bańka.

 

 • Tomaszowianin Gracjan Ostalak został złotym medalistą zawodów kulturystycznych o Puchar Ziemi Puckiej

 

 • Koszykarze z "Mechanika" przy szczelnie wypełnionych trybunach zagrali doskonałe zawody w Licealiadzie 2016. Kolejno pokonali 58:12 ZSP nr 6 , nastepnie 46:22 ZSP 2 i na koniec rywalizacji grupowej 63:10 ZSP nr 3 . W pólfinale zwyciężyli 58:19 ZSP nr 8 , by w finale ponownie grając przeciwko ZSP nr 2 wygrać 56:34 .

 • W składzie reprezentacji którą przygotowywał do zawodów Jacek Matyszewski wystepowali : Piotr Tejchman, Kobalczyk Krystian, Ogórek Dawid, Ogórek Patryk, Owczarek Robert, Sadkowski Adrian, Dziubałtowski Konrad, Gwiazdowicz Wiktor, Stasiak Mateusz, Mękarski Adrian, Świderek Bartek, Konrad Bernaciak 

 

 • Seniorzy RKS Lechia od remisu rozpoczynają piłkarską rundę wiosenną w trzeciej lidze.

 

 • 10-13 marca, w Rybniku, odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Taekwondo. Srebrny medal wywalczyła Marta Mysur.

 

 • Kadeci Lechii wywalczyli awans do turnieju półfinałowego siatkarskich Mistrzostw Polski.

 

 • W niedzielę 20 marca, w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury filii MCK w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się V Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar F.H.U. DALMET. W turnieju wzięło udział 15 zawodników. Zwycięzca okazał się Zbigniew Goździk.

 

 • Dwóch zawodników Strefy Walki Tomaszów Mazowiecki prowadzonej przez trenera Michała Zajączkowskiego zdobyło tytuł Mistrza Polski na XII edycji Mistrzostw Polski ADCC w Submission Fightingu rozegranych w miniony weekend w hali OSiR Włochy w Warszawie. Tytułem mogli pochwalić się Sergiusz Jaśniewski (+80 kg), oraz Rafał Jaśniewski (88 kg).

 

 • W miniony weekend w Tomaszowie rozegrany został XI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców „JOKERY 2016”. Impreza od jedenastu lat jest organizowana przez Szkołę Podstawową nr 13 (obecnie ZS-P nr 1) i działający w tej szkole Uczniowski Klub Sportowy „13 JOKER”. W „czwórkach” dziewcząt rywalizowało 16 drużyn. Zwyciężyła drużyna DMKS „Plas” Kielce przed „Siatkarzem” Koło i gospodyniami turnieju UKS „13Joker” Tomaszów Maz. W turnieju chłopców rywalizowało 13 zespołów. Najlepszym okazał się również DMKS „Plas” Kielce, przed TS „Koset” Grudziądz i KS „Lechia” Tomaszów Mazowiecki.

 

 • W ostatnią sobotę na pływalni w Rawie Mazowieckiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach wystartowali Tomaszowianie reprezentujący barwy WIKINGA – klubu działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury. Wszyscy startujący spełnili pokładane w nich nadzieje, jednak najlepiej zaprezentowała się Marika Wieczorek, potwierdzając swoją pozycję w ścisłej czołówce województwa łódzkiego.

 

 • Zawodnicy Akademii Piłkarskiej LV rocznik 2009 wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej WIDOK CUP w Skierniewicach. Nasi chłopcy wygrali 7 gier, dwie zremisowali i jeden przegrali.

 

 • W mistrzostwach Tomaszowa Mazowieckiego w mini koszykówce dziewcząt i chłopców, uczniowie z SP numer 14 nie mieli sobie równych.

 

 • 30.03.2016r. na boiskach łódzkiego ChKS-u rozegrany został Finał Wojewódzki XVI edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-8. Najlepsi okazali się podopieczni Radosława Wilczyńskiego z Lechii.

 

 • 1 kwietnia 2016 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Ujeździe odbyły się mistrzostwa powiatu tomaszowskiego szkół podstawowych w koszykówce dziewcząt. Wygrały go koszykarki SP 14, które awansowały do rozgrywek półfinałowych województwa łódzkiego.
 •  

Druga część naszego zestawienia już niebawem na łamach naszego serwisu.

 

 

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Organizator
Organizator 29.12.2016, 08:15
Impreza siatkarska dla rodzin to "Mama, Tata, Ja i siata"

Pozostałe