Po debiucie w PŚ, została mistrzynią kraju

  • 22.12.2016, 00:26
  • Sport.TM
Po debiucie w PŚ, została mistrzynią kraju
Na warszawskim torze Stegny odbyły się 85 Mistrzostwa Polski seniorów w wieloboju. Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Karoliny Bosiek.

Nasza młodziutka uczestniczka zawodów Pucharu Świata nie zawiodła i zdobyła w biegu masowym tytuł mistrzyni kraju. Bosiek pokonała drugą na mecie medalistkę zimowych Igrzysk Olimpijskich Luizę Złotkowską o zaledwie dziewięć setnych sekundy. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Woźniak.

 

Druga z naszych reprezentantek Natalia Jabrzyk rywalizację zakończyła na wysokim, szóstym miejscu. Olga Kaczmarek wywalczyła dziewiątą lokatę, Izabela Tejchman zajęła ostatnie, trzynaste miejsce.

 

W biegu masowym mężczyzn najwyżej z Tomaszowian uplasował się Roland Cieślak. Reprezentant kraju wywalczył srebrny medal. Świetnie zaprezentowali się także Mateusz Owczarek, oraz Jakub Piotrowski. Ten pierwszy był piąty, a drugi zajął siódmą pozycję.

 

W wieloboju kobiet sklasyfikowano dziewięć zawodniczek. Karolina Bosiek w biegu na 500 metrów zajęła dziewiąte miejsce.

 

Na dystansie trzech tysięcy, oraz tysiąca pięciuset metrów panczenistka była piąta. Na dystansie 5000 metrów Karolina wywalczyła czwartą lokatę. Łączna suma punktów Bosiek wyniosła ostatecznie 176.847 punktów. Do brązowego medalu zabrakło zawodniczce KS Pilica zaledwie 85 pkt.

 

W wieloboju mężczyzn klub KS Pilica zdobył dwa medale. Roland Cieślak w biegu na 500 metrów zajął dalekie 19 miejsce, jednak na dystansie 5000 metrów, oraz 1500 metrów Roland był już czwarty. W biegu na 10 tysięcy metrów Cieślak zajął drugie miejsce. Ostatecznie panczenista uzbierał on 162.470 punktów. Wygrał Adrian Wielgat.

 

Na najniższym stopniu podium wieloboju stanął Mateusz Owczarek. Młody zawodnik ze stajni Państwa Kmiecik w biegu na 500 metrów był osiemnasty. Jednak w biegu na 5000 metrów, oraz 1500 metrów Owczarek wywalczył szóstą lokatę. W maratonie łyżwiarski na 10000 metrów Piliczanin wywalczył czwartą pozycję. Łącznie po czterech dystansach panczenista zdobył 165.460 pkt.

 

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zawodników, KS Pilica wystawiła do pojedynczych biegów młodych adeptów tej sztuki. Świetnie na 1500 metrów spisała się Karolina Gąsecka, która była ósma. W biegu na 3000 metrów Gąsecka wywalczyła dziewiąty czas. Damian Żurek zajął wysokie siódme miejsce w biegu na 1000 metrów.

 

Mamy nadzieję, iż przyszłoroczne Mistrzostwa naszego kraju odbęda się już w świeżo wybudowanej hali do łyżwiarstwa szybkiego.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe