Komu bije dzwon

  • 16.07.2018, 12:28
Komu bije dzwon
Kapliczkę przydrożną Jezusa Frasobliwego na OLX można kupić już za 300 zł, ale są i droższe za 3000 czy 6000 zł. Można ją sobie postawić w ogrodzie jako ozdobę. Czy coś jest mnie w stanie jeszcze zaskoczyć?

 

Ostatnio media tomaszowskie wciąż mnie zaskakują promowaniem dziwactw wszelakich. Pogrzeby, tragedie, śluby, komunie, wydarzenia szokujące opinię publiczną. I o ile jestem w stanie zrozumieć tradycyjne, wywodzące się z różnych kultur, czy wierzeń formy pożegnania zmarłych np. w Islamie pochówek następuje w pobliżu miejsca zgonu, w Tybecie rodzina czeka, aż sępy pożrą zmarłego, w Hinduiźmie zmarli są spalani na brzegach rzek, aby prochy zmarłego wrzucić no nurtu to dziwi mnie odbieganie od tradycyjnych form  pożegnania zmarłego przyjętych w kulturze europejskiej, w której to złożenie trumny czy urny z jego prochami powinno nastąpić w miejscu do tego przeznaczonym lub prawnie wskazanym.

 

Ale przecież pogrzeby, śluby, komunie, kapliczki czy krzyże to w Polsce niezły biznes, a w poszukiwaniu kolejnych wariactw, które dziś można sprzedać w tych okolicznościach to bolączka nie tylko firm specjalizujących się w tych usługach. To bowiem my sami często dla szpanu "cudujemy". Pytanie jednak dokąd to cudowanie nas prowadzi?

 

Umalowane, wyczesane opalone w solarium dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii, nikogo już nie szokują. Ale dziś już nie tylko media, opinia publiczna i znajomi czy drony nas obserwują. Zaczynamy żyć jak w Big Brotherze sprzedając całą naszą intymność.

 

Ja też miałam pewien etap, kiedy zachwyciłam się social media. Dziś moja wolność zaczyna przejawiać się w ochronie mojej prywatności. I o dziwo jest mi z tym znacznie lepiej. Teraz dzielę się tym co myślę, a nie tym co zjadłam na śniadanie. Ale to mój wybór. Faktycznie pogrzeby, wesela, komunie to trudny temat na blogerskie publiczne przemyślenia, ale… w dobie kiedy nie ma już miejsca na „zwykły” pogrzeb, ślub, a zwykła komunia czy rocznica to już przeżytek, wszyscy poszukują sposobności, aby się pokazać, zabłysnąć, zaszpanować bo przecież na portalu, na fb, na Intagramie trzeba istnieć.

 

Kupujemy więc kapliczkę, stawiamy w ogrodzie i już jesteśmy inni. No bo przecież czerwona sukienka ślubna, drużba na rolkach czy pan młody w trampkach już nie szokują. Trzeba stale poszukiwać, żeby zaskoczyć, mierzalność zaskoczenia w ilości lajków, albo ciekawskich oczach widać.

 

I o ile w trakcie ślubu może to być zrozumiałe albo wytłumaczalne jak trąbiące auta, syreny, czy fajerwerki to w okolicznościach pogrzebowych zaczyna mnie dziwić. Pewnie wolność według wielu polega na tym, aby robić co i kiedy się chce. Pytanie jednak zadaję sobie jakich granic nie przekraczać, aby zamiast planowanego efektu wow nie uzyskać tragicznego czy graniczącego z farsą. Dlatego mam dużo większe wątpliwości, kiedy uczestniczę w pogrzebie zimą, a przemówienia lansujących się kolegów zmarłego trwają w nieskończoność bo według mnie to nie spektakl dla widzów tylko cierpienie najbliższych, czy jak widzę kapliczki na podwórkach zamiast skrzatów, niż jako gość pary młodej obserwuję uśmiechniętego drużbę na wrotkach. A wszystko przecież zależy od tego komu i dlaczego w Tomaszowie bije dzwon.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leopold Buczkowski
Leopold Buczkowski 22.07.2018, 22:30
Pani Rzecznik, chciałbym zapytać o taką sprawę: Łukasz Warzecha po raz kolejny zablokował mnie na Twitterze:(

Już nie liczę nawet kótre to konto tam. Za co? Podlajkowałem post Ziemowita Kossakowskiego, w którym ten ostatni twierdzi, że Warzecha ma kompleksy związane ze wzrostem. Teraz muszę wylogowywać się by przeczytać co Warzecha pisze :(

Jako mieszkaniec Tomaszowa do kogo powiniem się zgłosić jak nie do Pani?
FUS częścią budżetu gmin
FUS częścią budżetu gmin 20.07.2018, 12:30
Nilu, kiedy odpowiesz? Liczę też na jakiś pełen patosu wątek ile to odprowadzsz podatków i w związku z jesteś solą tej ziemi.
Z wczoraj wzięte
Z wczoraj wzięte 19.07.2018, 15:32
Jeszcze tak, bo Ty Mariusz też to czytasz, i czasami bardziej mi zależy na Tobie, niż osobach zamieszczajacych posty (nie lekceważenie kogokowiek, a przeniesienie środka cieżkości w przekazie), i tak: wczoraj - domyślasz się gdzie - przyszedł Ukrainiec i pyta się czy za opłatą mogła by się z nim pokochać.... Szok? No ale tak było. Tak zapytał do najmłodszej z Pań.

I m. mi to opowiada przez telefon i pyta się co robić. No ja mówię, że to jest pytanie o jej czas prywatny, jeśli jej się podoba, nie ma innych zastrzeżeń - no to w sumie co nas to obchodzi? Ale w godzinach pracy nie i proszę wyjść. No i tak mu powiedziała i bez mojego doradztwa.

Nie ma powodu do wzywania policji? Bo z jakiej paki? Co to? Ja się nie mogę zapytać kogoś czy nie ma nic przeciwko bym ją przeleciał? Nie ma żadnego stosuknu zależności klient pyta osobę obsługującą. No co? Ona odmawia, ten przestaje i już. Nie ma żadnego molestowania. Jest gaz, jest przycisk do firmy ochroniarskiej. Facet nie jest pijany, nie jest agresywny. Nie ma się czego specjalnie bać. Normalna międzyludzka sytuacja.

Ale o czym to świadczy? Jest moim zdaniem - znaczna grupa społeczna, na razie nie definiowana, w ogóle Broń Boże nie dyskutowana, która po prostu jakoś musi zaspokajać podstawowe potrzeby. Przyjeżdżają Ukraińcy, są postulaty by otwierać się też na inne kierunki. Pierwszymi emigrantami zwykle są meżczyźni. Uważacie, że wszyscy będą wstrzemieźliwi czy majac jednoroczne plany pobytu tutaj będą zakładać rodziny z brzydszymi kobietami? Przecież tak nie będzie.

Zamiast rozważyć instytucjonalizację tego, przy okazji zarobić trochę to zaciskamy oczy, uszy i naznaczamy ludzi jako zboczeńców.
FUS
FUS 19.07.2018, 16:05
W drugą stronę też tak w liberalnym wolnym od przesądu społeczeńśtwie, też tak to powinno wygladać. Babka ma ochotę, pyta wprost.

I tak to wyglada. Jako, że slęczałem nad książkami i po barach nie bywałem, to sam tego nie widziałem, ale ludzie z Polski opowiadają, że na Wyspach rozpusta. Rozpusta bo co? Bo ludzie sypiają ze sobą jedna noc po zabawie, nie majac ze sobą potem za dużo wspólnego?

Inną kwestią jest gdy dojdzie do zapłodnienia. Wtedy - ja tak uważam - zapłodniłeś - wychowujesz. Takie też jest prawo. I ok. Nie ma to tamto. Ale to nie jest tak, że przed zapłodnieniem tak trudno się ustrzec. Jednym słowem: dość hipokryzji, dość kieratu fałszywych norm, koniec ze swobodą seksualną tylko dla bogatych których i tak stać by pojechać dalej.

Kochajmy i nie oszukujmy się!
Lilith
Lilith 19.07.2018, 07:38
Wiekszość z postujących nie zrozumiala wpisu pani Agnieszki....cóż....najlepsz y jest ten od wpisu niedojebanego wiecznie spragnionego uciech z młodym cycuszkami 40latka...sam okresla sie jako pan z 10kg nadwaga...no cóż.... Jestes zwykłym chamem z małym fiucikiem...piszesz nie W temacie ...ale cóż...takich jest wielu w przestrzeni wirtualnej...najpiekniejsze W ludziach jest to že sa różni....chudzi...grubi..brz ydcy...ladni...to jest urok ..ale to tylko kwestia gustu Co komu sie podoba...co kogo podnieca....ale ty tego W swym ograniczony umyśle nigdy nie pojmiesz..bo ograniczasz sie sam .To chyba tyle w temacie nie zwiazanym z tym co chciała przekazac pani Agnieszka.
Fizjologiczne Usługi Socjalne
Fizjologiczne Usługi Socjalne 19.07.2018, 10:09
"cóż...takich jest wielu w przestrzeni wirtualnej.."

i nie tylko wirtualnej. Jesteśmy częścią społeczeństwa i to większościową bo i żonaci faceci są samotnikami seksualnymi (już nie będę się rozpisywał jak wyglądają tomaszowianki po 40stce, każdy widzi), szczególnie w takich małych miastach z jedną agencją na Niebrowie z paniami brzydszymi od żon.

Alternatywą są patologie.

I o podjęcie tego problemu ja apeluje. Po prostu władze miasta i starostwo coś powinno robić. 10 mieszkań opłacanych przez samorząd w dziesieciu różnych lokalizacjach. by na seks nie trzeba było włóczyć się godzinę.

Tylko tyle.
Nilu
Nilu 19.07.2018, 13:59
Każdy widzi, że Polki są pięknymi kobietami ale niestety niezadbani polscy mężczyźni nie dorastają swoim kobietom do pięt. Nieudacznik życiowy wymaga od społeczeństwa żeby dołożyło się do jego życia seksualnego ..... trzeba mieć tupet.
Do Nila
Do Nila 19.07.2018, 14:43
Ty jestes pewnie tym udacznikiem życiowym który mi smrodzi i warczy pod oknem (często po północy), trzydziestoletnim BMW.
Tak?

A zawodow pewnie po cichu wyozi innym "udacznikom", którzy oszczedzają na legalnym opróżnianiu szamb, wywozi im nieczystości i spuszcza po zmroku ...do miejskich studzienek.
Tak jest! Niech żyje biznes, niech żyje przedsiębiorczość.
Ty mnie będziesz oceniał.

Schamety jakimi się posłużyłeś trochę na to wskazują. O ile facetowi łatwiej i szybciej zadbać o powierzchowność o tyle u loch prawda jest trudniejsza do zatuszowania. Nie wystarczy siłownia dwa razy w tygodniu, to i trzeba normalny obiad zjęć nie ze styropianiu, czy KFC.

By to się jeszcze na jakąś umysłowość przekładało, no ale tę widać poflirowawszy sobie z jedną czy drugą na licznych portalach społecznosciowych stworzonych w tym celu. Dziewczyny w burdelach są niejednokrotnie dużo mądrzejsze.

Twojej baby oceniać nie będę, Twój problem, na takich zasadach jak Ty ożenić mógłby się już z 10 razy. Ale co ty tam możesz wiedzieć. Swoją Jadźkę poznałeś na potańcówce ...gdzie tam się jeździło 10 lat temu w tych kręgach? Omega nad Zlewem? No i ustawiłeś się życiowo :)) Gratuluje, nic mi do tego.
Głupoty
Głupoty 18.07.2018, 14:52
na górze, głupoty na dole...zmarnowałem czas.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 17.07.2018, 19:02
Właśnie przeczytałam komentarze, sporadycznie to robię, ale zapytano mnie czy mnie nie denerwują więc odpowiadam publicznie, nie, nie denerwują. Nawet jestem zadowolona bo dawno tak się nie uśmiałam. Jeśli ktoś ma tyle czasu, żeby pisać pod moim blogiem to zaczynam nawet go lubić.
Maciek
Maciek 17.07.2018, 18:23
A co to za ,, serwis z filami prono" gdzie to mozna znalezc?
FUS częścią budżetu gmin
FUS częścią budżetu gmin 17.07.2018, 18:49
Na Twoim ulubionym na pewno też znajdziesz.
ds
ds 17.07.2018, 15:37
do Redaktora Naczelnego , Drogi Panie Mariuszu , często widzę na NT- komentarz odrzucony z powodu ( brak związku z tematem felietonu ), więc pytam co to jest ? Hyde Park internetowy Pan dopuszcza ? przecież to co napisał( a ) NARCYZ z potrzebami , ośmiesza treść i jego Autorkę i tym samym portal lub mamy do czynienia z idiotyzmem lub prowokacją. O co chodzi Panie Redaktorze ?
FUS częścią budżetu gmin
FUS częścią budżetu gmin 17.07.2018, 15:22
Dominique Strauss-Kahn żydowski bankier który miał olbrzymie szanse na prezydenturę zamiast nieudacznika Hollande'a, a którego wykluczono z gry, bo podesłano mu czarną prostytutkę (a do takich miał słabość), która mimo, że zgodziła się to potem oskarżyła go o gwałt. To było w Nowym Jorku, on został pokazowo zatrzymany. Proces nałożył się na kampanie, ostatecznie wybrano Hollande'a. To był bardzo sprawny polityk, świetny mówca, bankier - socjalista. Nie byłoby tych napięć w Europie, gdy Francja pokazywała, że można sprawnie rządzić w ramach utrwalonych już schematów. Nie było by silnego Frontu Narodowego, nie było by AFD w Niemczech. Kto wie?

Pamiętacie tę sparwę, nie będę jej tutaj opisywał. Mi chodzi przy nim o to, że jak liberalne (dobre), jest podjeście do spraw łóżkowych we Francji. On prawie oficjalnie sypiał z kobietami, mimo, że był formalnie był cały czas żonaty. Zresztą sam Hollande - na skuterze jeździł do kochanki. Pamiętamy te zdjęcia z Paris Match. Bez ochrony, na luzie jak zwykły człowiek.

Ta żona DSK przeżyła i bez niego, zresztą przy takich pieniadzach spokojnie mógłby utrzymywać harem. Nie o to chodzi. Na tym szczeblu to nie są związki dla pieniędzy. Chodziło o prezydenture, socjaliści nie byli pewni jak społecześństwo z silną katolicko prowincją przyjmie kandydata bez żony czy rozwiedzionego. Ale społęczeństwo już było gotwe, bo przecież wcześniej Sarkozy związał się z modelką zostawiając żonę. Stało się coś?

Teraz Makaron, jest z babką która w jezuickim liceum była jego nauczycielką. Dzieje się coś złego?
Każdy niech sypia z kim chce.

Jeśli modernizujemy się, jeśli mamy znieść te drobre tradycje - jak duchowość, jak wyrzeczenie gotówki plastikiem (czyli kontrolwoanie każdej nawet najmniejszej transakcji. Wyjdziesz sobie kupić małpkę w nocnym, żona zobaczy to po wejścu na wasz wspólny rachunek, nie mówiąc już właśnie o chodzeniu na dziwki za co też będzie trzeba płącić przez terminal), jak tytoń, to przynajmniej też dajmy ludziom coś w zamian.

Nie ma duchowości? Kapliczki w ogrodzie są śmieszne? Religia to rytuały dla ciemnoty?

To dlaczego mam z jedną babą sypiać przez całe życie? Dlaczego nie mogę iść sobie w małym mieście do dziewczyny o 20 lat młodszej na godzinę? Zapłacić pocałować w policzek i szczęśliwy wrócić do domu?

Bo co?
Trwała męczarnia z kwoką jest jakoś wartościowsza?

Nie rozumiem tego.
Dlaczego judaizm ma być lepsszy od katolicyzmu?
Dlaczego judaizm ma być lepsszy od katolicyzmu? 17.07.2018, 13:59
Co do samego tekstu tutaj, to jest to jednak czepianie sią czyjegoś prywatnego życia i to na poziomie bardziej intymnym niż seksualność.

Ludzie sobie takie rzeczy stawiaja by się modlić i nic pani "rzecznik" do tego.

Na skrzyżowaniu Graniczna / św.Antoniego przed bankiem PKO ludzie przychodzą wieczorami z krzesłami. Jakoś w maju. Po wsiach wokół Tomaszowa to samo. Ci którzy nie mają już siły chodzić do Kościoła, szczególnie że trzeba teraz zrobić 10 dodatkowych kilometrów bo Platforma Obywatelska tak pobudowała S8, że odcieła ich od Kościoła w prostej linii, modlą się do kapliczek.
Nic pani do tego!

Ja w tym nie uczestniczę, moja Matka również nie, ale nie mam zamiaru tego komentować. Jest to jakaś tradycja jeśli nie kościelna to ludowa i tyle.

Proszę to repspektować bo siedzi pani na stołku za publiczne pieniądze. Ja wiem, że siostra pani męża pozwala sobie na więcej, ale to nie oznacza, że nie skończy się to kiedyś bardziej stanowczą reakcją.

Nie odpowiada społeczeństwo nad Wisłą? Kraj na Bliskom Wschodzie chętnie przyzna drugie. Choćby ze wzgledu na spowinowacenie. Droga wolna. Tęsknić nie będziemy.

To jest przestrzestrzeń bardziej katolików niż pani rzecznik i proszę sie nie wtrącać ludziom w co i jak wierzą.
Fizjologiczne Usługi Socjalne częścią budżetu gmin
Fizjologiczne Usługi Socjalne częścią budżetu gmin 17.07.2018, 13:21
Jeszcze słówko do abercaji jakie wywołuje dzisiejsze kołtuńskie podjeście do seks usług.

Wejdźcie Państwo na dowolny serwis z filami prono (to nie jest promocja, to jest próba zwrócenia uwagi na zjswisko - moim zdaniem groźne. Zresztą samete portale nie są zakazane ani w konserwatywnych stanach USA ani u nas), wjedźcie tam i w ich wyszukiwarce wpiszcie "sex with doll" Czyli seks z lalką.

Jak wielu facetów uprawia już seks z lalkami i nie czuje krzty zażenowania by coś takiego upublicznić. To jest aberacja. To jest problem, a nie to że nie zmuszany człowiek umówi się z innym nie zmuszanym człowiekiem by się potulić i zostawi 200 zł.

Seks z maszynami uprzedmiatawia relacje i tak często czynność wykonywaną bez głebszych uczuć. To jest patologia, a nie powierzchowne realcje człowiek- człowiek.

PRzed kilkoma miesiacami myślałem, że te lalki to jest dopiero przyszłość. Prototypy, jakieś nowinki które na które nikt się nie zdecyduje. Ale to już się dzieje.
Obrzydliwe filmy leżenia na tworzywie sztucznym. Z prywatnych kont, nie żadne rekalmówki firm produkujących coś takiego.

Dla mnie to był szok.
Fizjologiczne Usługi Socjalne
Fizjologiczne Usługi Socjalne 17.07.2018, 12:59
1.Przekaz jest niejasny? To dobrze. Boję się odpowiedzialności procesowej i choć tak myślę, to wiem, że mogę być za to ciagnięty. Albo podniecaj się tłuszczem, albo milcz :( Napiszę coś, a potem przez cały dzień się boję – tak to wygląda. Ale milczeć nie można, bo jeśli jest się częscią rzeczywistości to chciał nie chciał odczuwa się potem jej skutki nie uczestnicząc w dyskusji nad jej kształtowaniem. Jeśli ktoś wybiera za Ciebie, to żyjesz potem w przekonaniu, że ktoś układa Ci mimo Twojej odmiennej woli, życie. Ale nie będę już tego rozwijał.

Przypominam sobie tylko mętną ideę inkubatora jakichś nowych idei (trudno mi nawet to sformułować co ona chciała utworzyć?) i do dziś nie mam pojęcia o co chodziło. I załóżmy że dostanie się i będą leciały pieniądze, zamiast na coś nowego – konkretnego jak Arena Lodwa czy autobusy, to na jakieś “planowanie idei” o której sama autorka ma niejasne pojęcia. Mętna jesteś w środku? Maluj sobie jakieś płótna i zmuszaj do zachwtu rodzinę.

2. Cieszy mnie natomiast, że odniosła się Pani do seks usług. Owszem bardzo bym chciał by temat był przedyskutowany publicznie i zyskał stronników. A raczej by stronnicy przestali się bać. Ale też kobiety, gdy zobaczą jak był ztabuizowny, to po jego odczarowaniu dostrzegą uroki. Nie wszystkie, bo to kwestia kulturowa, a te zmieniją się przez deakdy, ale część tak.

Uważam, że do zalegalizowania seks usług w Polsce mogłoby dojść w przeciagu 40 lat. Może jeszcze dożyję. Już nie żeby korzystać, bo będąc 80sięcio latkiem nie będę miał siły, ale by obserwować przemiany obyczajowe a potem systemowe. Dobre przemiany – powiedzmy to jasno. Za czterdzieści lat będą w pełni dorosłe dzieci pochodzące z małżeństw które teraz masowo się rozwodzą. Będą już w pełni świadome jak opresyjną jest instucja małżeństwa, jak fikcyjne są jej założenia. Jak bardzo niezgodne są z naturą człwieka. To jest optymistyczny wariant.

Pesymistycznym ale realnym jest taliban. Czyli zaostrzenie opresji. Akcje polowania na domówki, nasyłanie policji do częstego legitymowania. Tak było w Warszawie pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Biznes nie zniknął, a wymagał wsparcia organizacji przestępczych. Te sobie jakoś radziły. Przy drogach jakoś stały Burgałki :( Co było bardzo smutnym widokiem. Bo uprawiaj seks z 10 facetami, nie mogąc się umyć przez cały dzień...


Wracajac jeszcze do małżeństwa jako uniwersalnego i dla wszystkich sposobu na seksualną realizacje. Sam mógłbym być już żonaty i to było przynajmniej kilka “szans”, jednak tak bardzo wewnętrznie czuję , że już był albo po zawale, ale z jakimś ciężkim nowotworem w głowie, albo w kosekwencji właśnie jakieś choroby już nie żył. A cieszę się życie, mam wrażenie, że nikomu krzywdy nie czyniąc. Tak bardzo duszno czułem się w tych zwiazkach. Były dobrane zgodnie z moim pochodzeniem. Studiowałem z tymi osobami, więc trudno też mówić o rożnicach w horyzontach. Byliśmy po prostu podobnymi ludźmi. A jednak nie.
I teraz tak, osoba taka jak ja, a w moim pięcioosobowym zespole trzy osoby są singlami po trzydziestce, ma być skazana na dożywotnią wstrzemieźliwość? Tylko dlatego, że nie mamy żon / mężów? Pfff. To przecież głupie.

Zastanawiacie się nad wyjazdami z Tomaszowa? Może również ludzie próbują wyrwać się stąd, że narzuca się im model życia. Mówiąc bardzo okrutnie, zaprowadza się ich do samicy jak ogierów i
nie pytając o zdanie nakazuje się je pokryć. Niezależnie czy kandydatka ma 10 czy 40 kg nadwagi.
Do tego kozie leżace na brzuchu cycki i łydy zarysowane w stopniu zerowym. Czyli po prostu pal spod kolana z ta samą grubością schodzi do stopy. Boże kochany :( Umarłbym po roku życia z taką lochą.

Nie sądzę też by mężczyżni wychowywani w moich czasach, w podobnych rodzinach, a dziś żonaci odczuwali coś innego. Małżeństwa nie są zawiązywane z powodu uczuć, a motywowanych jedynie materialnie. No taka jest prawda. I nie chodzi o gruby portfel partenera, a bardziej o to mityczne poczucie bezpieczeńśtwa. Tę “szklankę wody” czy tam herbaty podanej w czasie choroby czy starości. Dzisiaj jeszcze większość z nas zachwouje tę wiarę, ale szybko bo po dwóch-trzech latach z osobą ani nie lubianą ani tym bardziej nie kochaną ludzie to czują. Stąd tyle rozwodów.
I to jest nieodpowiedzialne. Bo umów należy dotyrzymywać jeśli się związałeś, tym bardziej jeśli masz dzieci to nieś ten krzyż. Pod tym wzaględem jest konserwatywny. Ale tak jak dezyzja o małżeństwie była podejmowana po prostackiej kalkulacji, tak i decyzja o rozwodzie jest impulsem. Wręcz tym bardziej. Żyjąc w takim Tomaszowie, mając trzydzieści lat masturbując się przy komputerze a jednoceśnie ponosząc wszystkie koszty wynikające z małżeństwa (w których te materialne są najmniej dolegliwe), trudno nie oszaleć.

Ale alternatywa jest. Ameryki nie odkrywamy. Są państwa w Europie na których możemy się wzorować.

Państwo legalizuje, państwo stawia warunki:

a) obowiązkowe aktualne badania dla obu srton, do okazania przed wejściem. Nie masz, nie wchodzisz. Rzucasz si
Pawcio
Pawcio 16.07.2018, 13:49
For whom the bell tolls/ Time marches on/ For whom the bell tolls/ by James Hetfield. WONDERFUL.
For You
For You 16.07.2018, 14:45
Nothing Else Matters
ELA
ELA 16.07.2018, 12:45
Aga masz rację , ale pamiętaj wybory idą więc ruch w temacie musi być. Potem po wyborach 3 lata delikatnie , chociaż są i tacy co nie odpuszczą żadnej imprezy - wesołej czy smutnej . Koniecznie 1 rząd , kilka ładnych fotek, dostojnie i poważnie, kilka fotek z milusińskimi, jakieś krojenie tortu , jakaś wstęga. , wręczanie nagród i rąsia . Zdrowy styl życia, ekologia, modne buty i dodatki , wszystko to, co jest na topie . Bajka. Karta pracy podbita i działa 24h /dobę w realu i necie.
Dość forsowania brzydoty
Dość forsowania brzydoty 17.07.2018, 06:47
" kilka ładnych fotek" ...pod warunkiem, ze ma się warunki fizyczne do takich. Staram się to napisać najdelikatniej jak potrafię.

Dość forsowania ... i znowu najogledniej mówiąc... dość forsowania brzydkich kobiet. I w życiu prywatnym - przez rodziców brzydul. I w życiu publicznym. Majoatoow czesto szantazuje sie bezbronnych w tym wypadku mezczyzn by zapladniali kobiety z zamkniętymi oczami, wysłać o kimś innym. Anatomia grubasek często nawet i w ten sposób nie pozwala zapomnieć o rzeczywistości...

Ciche dramaty. A potem zideologizowane tłumaczenia. Sprawa jest często prosta! Byłaś brzydka a z aplodnil Cię ze względów mieszkaniowych, ze względu na pracę, inny szantaż.

Tak pod rozwagę rodzicom dziewczynek. Nie każda jest ładna dla obcych ludzi, niezależnie jak mocno je kochacie. Warto fundowac niemal pewną zdradę za dziecko? Okrucieństwo godne aranzowanych małżeństw w Indiach.

Prywatnie dochodzi do tragedii dla obu stron. Najmnijszym sa rozwody, ale wcześniej jest najczesciej przemoc, zawsze poniżenie.

Nie przymuszac facetów (rowniez wyborców), do sztucznych zachwytów nad czymś co na komplement nie zasługuje. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem! Żyjesz? Żyj sobie, nie wpychaj się komuś w życie jeśli ktoś nie jest Tobą zainteresowany. Nie da się zakochać na siłę!

Na koniec powiem tak, w takiej lokalnej polityce gdzie decyzje i tak nie są jednoosobowe , wolę fajna 20 letnia kicie z ladna, nie zalana tluszczem buzia, z ładnym biustem, którego nie ukrywa pod toną barchanow, niż kogoś kogo zdjęcia będą wywoływać we mnie koszmary. Dosc stresow. Oddam głos na dziewczynę choćby zaraz po studiach niż... echh :/

Pisze to lysiejacy koleś tuż przed 40stka, obecnie z 10 kilogramowa nadwaga (na chwilę odstawiłem rower, że dużo nocy spędzam poza domem :) a pracować jak dawniej trzeba), paradoksalnie spełniony seksualnie jak nigdy przedtem gdy drobnomoeszczanska pseudogrzecznosc nakazywala mi adorowac brzydkie dziewczyny.

PS2 nie jestem modelem wiec nie pcham się nigdzie publicznie, nie obrzydzam nikomu życia.

PS3 nie probujcie zabijac w ludziach naturalnych instynktow, bo nie chce sie wam w innym sposob zarobic dwóch tysięcy.

PS3 czas tez porozmawiać o dostępności usług seksualnych w miastach takiej wielkości jak Tomaszów. To nie jest prowokacja, to jest prosba o odstapienie choć na chwilę od hipokryzji i umożliwienie szczególnie starszym mieszkańcom zaspokojenie podstawowych potrzeb. Dość prostackiej pruderii! Seksualność to nie przestępstwo!

PS4 zaniedbane, tłuste lochy. I to nie z klasy postrobotniczej, a z uchodzacej za tomaszowska klasa średnia. To widać na ulicach :/
kibic
kibic 17.07.2018, 13:42
zrobimy zrzutę na psychiatrę
@ 8
@ 8 17.07.2018, 17:31
Cusik mi się widzi, że już chyba za późno ...
?
? 18.07.2018, 12:38
Sylwia, winisz mnie za to, że musiałaś zamknąć biuro? Moja wina, że Rysiek z tą z dziobtą twarzą z Poznania polecieli sobie podczas okupacji Sejmu na Maderę? Moja wina, że kończysz studia na na uczelnii Vistula ula ula po czterdziestce? Co ja mam z tym wspólnego?
Fizjologiczne Usługi Socjalne częścią budżetu gmi
Fizjologiczne Usługi Socjalne częścią budżetu gmi 17.07.2018, 14:38
podac pay pala?

Nie chcę już się wyzłośliwiać, ale jestem bardzo zaskoczony, że w miarę przystojny chłopak pąta się jakimś papierem z mątwą, którą po samej twarzy można posądzić o bycie zrzędliwą kwoką. Nie obraź się, pozwól ludziom mieć inną drogą do szczęścia niż małżeństwo z miłośniczką yorków. Przecież jednej książki nie przeczytała w życiu.

Mylę się? Nie sądze.

Potem spotykasz takiego rozwodnika z jakiegoś Lublina, z Rzeszowa, z niezłymi kwalifikacjami, naprawdę w zawodzie takiego obeznanego człowieka, aż miło prozmawiać i Ci się żali potem po pijanemu, że on mniej by na kurwy wydał, niż go kosztowało to małżeństwo. Nie dziw się, że ktoś nie chcę iść tą drogą. Tu nie chodzi oto że ja mam jakieś wyższe aspiracje, nie. Nie prostu zwykły seks jest gorszy niż z dziewczyną za 200 zł. Przepraszam Cię najmocniej. Uszanuj prawo do innego odczuwania.
♥
17.07.2018, 10:20
Co ma wspólnego ten elaborat z treścią artykułu? I co ma wspólnego wyspa Majoat z urodą tomaszowianek?
A tego zdania "...zapladniali kobiety z zamkniętymi oczami, wysłać o kimś innym..." to doprawdy nie mogę zrozumieć, ale może ja jestem "wolno myślicielem"? Post scriptum może być tylko jedno, a nie PS2, PS3, PS3, PS4 (a gdzie PS!?).
Wpis ten nawołuje do otwierania w naszym mieście "domów uciech" delikatnie mówiąc. Ciekawe co powiedzą na ten temat małżonki ewentualnych "konsumentów" tego rodzaju rozrywek?
Reasumując, to nie pisał żaden facet przed czterdziestką tylko jakaś sfrustrowana pseudo postępowa kobieta, która w dodatku nie wie, że burdele w Polsce istniały już w średniowieczu pod nazwą "zamtuz".
"Malzonka" Czy to o to chodzi?
"Malzonka" Czy to o to chodzi? 17.07.2018, 17:10
"Małżonka" kojarzy mi się z jedną pozycją do końca życia. No i właśnie brzuszek większy od cycuszkow. Jej ojciec sądzil pomidory w PRL jako jeden z trzech któremu KM PZPR zezwolił. Teraz narzeka na pracowników, choć te facto jest to tęsknota za przeszłością gdy na pniu wchodziło wszystko, kasza zawsze była nabita, na działki wydawać nie trzeba było, bo takie funkcje spełniały ładniejsze pracownice. Za darmo.

Córkę traktował jednak jako świętość. Gdy zwykli ludzie stali w tygodniowych kolejkach po podstawowe wyposażenie mieszkania, w tym domu niczego nie brakowało i wszystko było na czas. Dzieciak odzywiony, aż do tego stopnia ze pulchne zostało do dziś.
Studia skończyła w Łęczycy, trochę po kryjomu, bo wstyd że z tak zamożnego domu, a w zwykłej powszechnej rywalizacji wypadła tak blado.

Przyszły teść, wyłoniony wśród fornali. Trochę bystrzejszy na tle reszty, bardziej wygadany, być może nawet z podupadlego inteligenckiego domu.

W ciągu kilku lat zastawiania sidel, trochę szantażem, trochę obietnicą w końcu udało się. Tatuś kupił od razu mieszkania 80 metrowe przy Szerokiej, obojgu po audi a4, bo locha w końcu za 17nastym razem zrobiła prawo jazdy by jeździć do oddalonego o kilometr Kaufladu. Co by się z "motlochem" w autbusie nie mieszać. Motłoch w autobusie często po państwowych warszawskich studiach z 3 językami, o stypendiach zagranicznych nie wspominając i "popatrzyła co im to dało. Hłe hłe hłe. Na samochodzik nawet nie mają"

Bystrzejszy fornal raczej na boki nie skacze, bo trzeba jechać godzinę do Łodzi, a smycz krótka. Męczy się i powoli zdycha.

Czy to oznacza w Tomaszowie słowo "malzonka", "zonka", "loszka"?
Jeszcze 20 lat temu kobiety z tych środowisk wyróżniały się złotymi zębami, i tlenikna grzywna. "A jak! Się ma, Się pokazuje!"

Powiem tak, niektóre dziewczyny w Biedronce na Langego są bardziej pociągające od tych małżonek z stych domów. O fizycznosc mi chodzi. Kształta na pupa, z przodu nawet zarysowane sie czasem wzgorek lonowy. Oba środowiska obserwuję od przeszło 30 lat.
"Malzonka" Czy to o to chodzi?
"Malzonka" Czy to o to chodzi? 18.07.2018, 08:26
w opowiadaniu na teamt "małżonki" teść należyt czytać jako zięć.

Jeszcze raz przepraszam za literówki

Pozostałe