Mocarski zdemolował rywali i przywiózł złoto

• 20.12.2016, 01:49
  • Sport.TM
Znakomite wiadomości dotarły do nas z Tucholi. W miniony weekend Konrad Mocarski i Michał Dębicki walczyli w indywidualnym turnieju Mistrzostwa Polski seniorów, oraz turnieju w parach.

.Na dwadzieścia pięć par, które wyraziły chęć udziału w zawodach, Mocarski i Dębicki z wynikiem 1150 punktów (742 pełne; 408 zbierane) wywalczyli trzecie miejsce i brązowy medal.

Srebrny krążek był dziełem zawodników Alfy Vector tj. Jarosława Bonka, oraz Leszka Torki (1158 pkt). Nowymi Mistrzami Polski zostali Mikołaj Konopka i Michał Szulc z klubu Polonia 1912 Leszno.

To co działo się parach było tylko przedsmakiem emocji. W eliminacjach turnieju indywidualnego bardzo dobrze spisał się Konrad, który z dorobkiem 586 punktów awansował z czwartego miejsca do najlepszej osiemnastki.

Dębicki także dał radę przebrnąć przez pierwszą rundę. Drugi z naszych reprezentantów, w tej fazie zawodów osiągnął rezultat 564 „oczka”. Było to jedenaste miejsce w stawce.

W półfinale Mocarski po raz kolejny pokazał swoją bardzo dobrą dyspozycję. W stawce 18 kręglarzy Tomaszowianin zajął drugie miejsce z rezultatem 587 punktów. Tym samym zawodnik awansował do finałowej szóstki. Dębicki z rezultatem 544 kołków w rundzie drugiej uzyskał ósmy rezultat. Po podsumowaniu wyników Michał ostatecznie zajął 10 miejsce w tych mistrzostwach.

Sześciu wojowników i tylko trzy patere do zgarnięcia. Walka o złotych medal odbywała się z czterech etapów. Zawodnicy kulali w czterech rundach, na czterech różnych torach.

Mocarski spisał się . Zawodnik wygrał wszystkie tory i cały ścisły finał osiągając 621 punktów. Był to jedyny wynik powyżej sześćsetki w całym czempionacie.  Drugi  w tej rundzie Mikołaj Konopka miał tych punktów 589. Mocarski wiedział że złotego medalu nikt mu nie odbierze.

Po podliczeniu wyników  z wszystkich etapów, Piliczanin już oficjalnie został nowym mistrzem kraju (1794 pkt.). Konradowi i jego rodzinie  gratulujemy ogromnego sukcesu. Sam wynik celujący, jednak nota za styl 10 na 10 możliwych punktów.

Srebrny medal wywalczył Dawid Strzelczak (1739 pkt.). Z brązowego mógł się cieszyć Mikołaj Konopka (1737 pkt).