Automatycznie poniosły go emocje

  • 19.12.2016, 15:04
  • Mariusz Strzępek
Tomaszowscy policjanci zatrzymali amatora salonów gier, który w nocy uszkodził jeden z automatów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 grudnia 2016 o godzinie 7:00, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację iż w jednym z lokali z automatami do gier, ktoś w nocy rozbił dotykowy ekran. Jak ustalili miejscowi stróże prawa lokal czynny jest całodobowo.

 

Pracownica zmiany robiąc obchód terenu ujawniła uszkodzenie, które musiało powstać w nocy. Policjanci z Rokicin posiadając wiedzę kto z ich terenu pasjonuje się grami na automatach wytypowali 25 letniego mieszkańca tej miejscowości.

 

Trop okazał się strzałem w dziesiątkę. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Przyznał się do uszkodzenia automatu. Usłyszał zarzuty , grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maniek
Maniek 23.12.2016, 20:16
Poza tym współczuję niektorym podejścia do zycia, ciagle narzekaja i wylewaja swoje zale i frustracje w internetach. Co by sie nie dzialo to jest zle, policja cos zrobi to zle, nie to powinna zrobic albo nie ci policjanci albo za wolno ewentualnie za szybko jak tam kto woli. I tak z kazdym aspektem zycia od polityki po dlubanie w nosie. Postawcie sie w roli umierajacych z glodu afrykanskich dzieci przy ktorych nasz bezdomny z dostepem do kubla za biedronka jest prawdziwym bogaczem.
mati
mati 22.12.2016, 11:54
art.107&1kks:Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową,grę na automacie,grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych,albo karze pozbawienia wolności do lat 3,albo obu tym karom łącznie
..&3: Jeśli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w &1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej,grze na automacie,grze na automacie o niskich wygranych lub w zakładzie wzajemnym podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych,albo karze pozbawienia wolności,albo obu tym karom łącznie.
&4: W wypadku mniejszej wagi sprawca czynu zabronionego określonego w &1 i2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
Warto jeszcze przypomnieć,że ustawa hazardowa z dn.19listopada 2009roku,a obowiązujaca od 01stycznia 2010roku wprowadziła zakaz wydawania nowych oraz przedłużania już obowiązujących zezwoleń na prowadzenie gier na automatach,gier na automatach o niskich wygranych...Tym samym z końcem 2015roku wygasły ostatnie tego typu zezwolenia,a działalność w zakresie automatów do gier od dnia 01stycznia 2016roku może być prowadzona tylko i wyłącznie w kasynach w miastach o liczbie mieszkaćów powyżej 250tys i liczba tych urządzeń nie może przekraczać 70.Warunkiem natomiast aby dane urządzenie mogło być eksloatowane(sprawdzenie czy nie jest aby np. przestawione na wywołanie irytacji u ludzi grających) w kasynie jest uzyskanie zezwolenia wydanego przez właściwego Naczelnika Urzędu Celnego.
Domniemam,że "kasyno" w kol.Rokiciny wszystkie w/w warunki spełniło i na pewno z "uczciwie" pozyskanych środków pieniężnych odprowadza 20%podatek do skarbu państwa.
Wesołych Świąt
..
.. 22.12.2016, 08:33
To tak jakby złodziej ukradł komuś samochód,a następnie zgłosił na policję,że ktoś mu go porysował,,,
mati
mati 19.12.2016, 17:17
a rzeczywiście ciekawe, czy owo urządzenie do uprawiania hazardu znajdowało się tam zgodnie z prawem i czy w takim przypadku zatrzymanie było legalne?..co na to rzecznik policji?może by się pokusił o jakiś komentarz?
Maniek
Maniek 23.12.2016, 14:07
Wystosuj pismo do rzecznika to sie dowiesz bo chyba nie sądzisz, że odpisze na Twoj komentarz ? Jak ktos porysuje auto ktore wczesniej ktos ukradl to i tak łamie prawo. To ze jakas maszyna gdzies stoi nielegalnie to nie znaczy, że nie da się jej zniszczyć. To może jak jakis samochod stoi na zakazie to go rozwalimy młotkiem ?
Krakus
Krakus 19.12.2016, 16:53
Młody człowiek wyraził swoją ekspresyjną naturę na urządzeniu domniemam do gier hazardowych. Tu trzeba zadać o należyte zweryfikowanie czy owo urządzenie funkcjonowało w ty miejscu zgodnie z prawem. W innym przypadku trudno mówić o złamaniu prawa na przedmiocie, które samo w sobie narusza normy prawne.

Pozostałe