Jest medal Mistrzostw Polski

  • 17.12.2016, 23:10
  • Sport.TM
Jest medal Mistrzostw Polski
W dniu wczorajszym akończyły się Mistrzostwa Polski w bilardzie, które rozgrywano w Rumi. Wśród najlepszych krajowych zawodników nie zabrakło reprezentantów Lipiński Dachy.

Miasto reprezentowali Mariusz Skoneczny i Piotr Ostrowski. W I rundzie nasi zawodnicy nie musieli grać, gdyż trafili na „wolny los”.

 

W rundzie drugiej Skoneczny przegrał z reprezentantem Konsalnet Warszawa Mateuszem Śniegockim 3:8, natomiast Piotr nie dał rady pokonać Marka Kudlika (2:8). Swojej szansy obaj zawodnicy musieli szukać w repasażach.

 

W drugiej rundzie dla przegranych Mariusz skrzyżował kije z Arkadiusz Giernalczykiem wygrana 3:8 pozostawiła bilardzistę w turnieju. Ostrowski po raz kolejny walczyć nie musiał (wolny los).

 

W trzeciej rundzie dla przegranych. Piotra Ostrowskiego czekała trudna rywalizacja z Radosławem Babicą. Górą okazał się rywal, choć Tomaszowianin walczył dzielnie. Przegrana 6:8 oznaczała jednak koniec zawodów dla naszego bilardzisty. Na Skonecznego natomiast czekał Michał Muklewicz. Zawodnik Lipiński Dachy wywalczył jednak pewny awans wygrywając pojedynek 3:8.

 

Ostatnim etapem drabinki dla przegranych  pozwalającej na awans do najlepszej szesnastki była walka Skonecznego z Krystianem Piekarskim. Po jednostronnym pojedynku, wygranym 8:2 Mariusz mógł się cieszyć z wywalczonej przepustki.

 

W 1/8 fazy pucharowej kibice byli świadkami niezwykle zaciętego pojedynku, który miał aż 15 odsłon. Ostatecznie górą był Skoneczny. Pokonał on Fortuńskiego 8:7.

 

W ćwierćfinale nasz bilardzista zagrał z Konradem Piekarskiem bratem Krystiana. Zawodnik Metal Fach Sokółka nie pomścił brata i odpadł z rywalizacji przegrywając ze Skonecznym 3:8 i mogliśmy się cieszyć z przynajmniej brązowego medalu. Po cichu wciąż jednak liczyliśmy na więcej.

 

W półfinale Skoneczny rozegrał kapitalną grę z utytułowanym Mateuszem Śniegockim ostatecznie wygraną 8:7.

 

Finał nie był już tak wyrównany. Zmęczony Skoneczny nie sprostał ostatniemu zadaniu, ulegając w finale Karolowi Skowerskiemu 4:8.

 

Zawodnikowi i trenerom gratulujemy.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe