
[reklama2]
W pierwszym punkcie obrad radni zajęli się informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Tomaszowskiego za rok szkolny 2015/2016. Raport zawiera wyniki egzaminów maturalnych oraz ich porównania z wynikami ogólnokrajowymi i osiągnięciami z lat poprzednich. Wddług danych zawartyych w raporcie poprawiły się efekty kształcenia, czego wyrazem jest uzyskiwanie coraz wyższych wyników egzaminów zewnętrznych, zwiększająca się liczba finalistów i laureatów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych.Częscią raportu są też dane dotyczące struktury klas w szkołach ogólnokształcących i zawodowych. Częścią raportu są też dane poradni psychologiczno pedagogicznej, pod której opieką znajdowało się w ubiegłym roku szkolnym prawie 2000 uczniów. W tej części obrad radny Paweł Łuczak pytał o możliwość zmiany nazwy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.
W kolejnym punkcie rozpatrzono projekt uchwały o zmianie uchwały w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim i nadania jej statutu. Nowa jednostka powstanie w miejsce likwidowanego Młodzieżowego Domu Kultury. Zmiany dotyczyły wyposażenia w mienie po zlikwidowanym MDK. Radny Mirosław Banasiak pytał o personel, który obecnie zatrudniony jest w domu kultury. W odpowiedzi radni dowiedzieli się, że wszysycy pracownicy otrzymają propozycję przejścia do nowej jednostki. Przy zmianie stracą przywileje związane z Kartą Nauczyciela.
Radni zajęli się również rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy powiatu tomaszowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017 W celu stworzenia dokumentu w miesiącu wrześniu br. organizacje pozarządowe zgłaszały propozycje zadań publicznych do realizacji w 2017 r. Miało to na celu określenie potrzeb organizacji pozarządowych oraz wyznaczenie kierunków i form współpracy na rok następny. Projekt Programu został opracowany przez Wydział Kultury i Promocji Powiatu z uwzględnieniem opinii i uwag uzyskanych od organizacji pozarządowych oraz informacji od komórek i jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. Następnie projekt został poddany konsultacjom społecznym, podczas których organizacje pozarządowe mogły zgłaszać swoje uwagi, propozycje zmian i sugestie do powyższego projektu w formie pisemnej na formularzu konsultacyjnym. Na wsparcie projektów zgłaszanych przez organizacje społeczne zarezerwowane zostanie w budżecie nie mniej niż 150 tysięcy złotych.
Przyjęto uchwałę w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nowe przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawy o fundacjach określają 3-letnią (a nnie jak dotąd 2-letnią) kadencję.
Radni postanowili udzielić pomocy finansowej Gminie Lubochnia na dofinansowanie zakupu deski ortopedycznej oraz narzędzia ratowniczego hooligan dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni.
Rozpatrzono projektu i podjęto uchwałę w sprawie powierzenia zadania z zakresu utrzymania dróg powiatowych. Uchwałę podjęto w związku z wystąpieniem Wójta Gminy Rokiciny w sprawie przejęcia odpłatnego zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Rokiciny. Są to drogi 4318E biegnącej od drogi wojewódzkiej nr 713 w Rokicinach Kolonii (ul. Reymonta) przez wieś Albertów, Wilkucice Duże, Janków do drogi wojewódzkiej Nr 713 o długości 11 km, oraz drogi 4319E biegnącej od drogi wojewódzkiej nr 716 w miejscowości Rokiciny do drogi powiatowej nr 4318E w miejscowości Janków o długości 2,5 km
W czasie sesji przyjęto też kolejne zmiany w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wprowadzono m.in. nową inwestycję w postaci zakupu ambulansu sanitarnego dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.
Radni raz jeszczs zajęli się skargą małżeństwa Wawrzynowskich na działalność dyrektora Powiatowego Centrum Rodziny. Skargę jak zwykle uznano za bezzasadną.
a co Pan naobiecywał wyborcom kiedy Pan z tych kumitetów przed wieloma laty zostawał samorządowcem ?(w którymś z wpisów sam Pan napisał, że był samorządowcem różnych szczebli) No i co Pan po sobie pozostawił, bo to tak z reguły bywa, że ta krowa co dużo ryczy to mało mleka daje, a Pan tu na tym forum "ryczy" nieustannie ! To niech Pan z redaktorem pogada i może jakiś wywiad rzeka, co? Będzie to pewnie cenne źródło wiedzy ! Bo rozumiem, że ta Pana mądrość to z doświadczenia się wzięła, no chyba, że z urodzenia Pan taki enteligent bo regułą Pana wpisów jest to, że ma Pan innych za bydło, głąbów, etc., no może z wyjątkiem Pana guru od misiewiczów
Do wpisu nr 1.
Koleś: wtedy, kiedy ci obecni radni startowali w wyborach, to startowali z list konkretnych partii, albo z list komitetów lokalnych. Te różne "kumitety" - i w konsekwencji - ci radni z tych "kumitetów" wciskali swoim wyborcom przeróżne obiecanki-cacanki, zgodne z "programami wyborczymi" tych - pożal się Boże - niby komitetów.
Mimo, że była to zabawa, polegająca na zrobieniu w ch..... wyborców, to jednak teraz radni powinni te swoje wyborcze obiecanki wypełniać, a nie - jak piszesz - nie realizować swojego głosu, ale tych których wykorzystali do załapania się na fuchę pt. darmowa fucha w ramach mandatu radnego. Będąc radnymi - oni mają dokładnie w du..... jakieś interesy swoich wyborców.
Chyba zupełnie nie rozumiesz, że ta nasza cała demokracja - to kupa dziada bez zelówek.
gdyby jeszcze radni mieli swój a nie partii głos ...