Walczyli jak lwy

  • 28.11.2016, 17:15
  • Sport.TM
Walczyli jak lwy
Trzech reprezentantów Tomaszowa wystąpiło w bilardowych Mistrzostwach Polski Amatorów.

[reklama2]

W tomaszowski eliminacjach regionalnych wystąpiło 18 zawodników. Po pięciu turniejach wewnętrznych wyłoniono najlepszą trójkę, która reprezentowała miasto na zawodach w Łodzi. Do finałów awansowali: Wojciech Chęciński (84 pkt.), Krzysztof Olejnik (83 pkt.) oraz Kamil Skorzycki (78 pkt.). Chęcinski niestety nie mógł wystartować w zawodach i lidera zastąpił Michał Bierzgalski.

 

W finałach krajowych nasi bilardziści rywalizowali ze zmiennym szczęściem.  Ponad 200 zawodników z całego kraju został rozlosowanych do 32 grup.  

 

Olejnik wystąpił w grupie 7. Tomaszowianin turniej rozpoczął od trzech zwycięstw 3:0. Kolejne gry to jednak prawdziwych pech Olejnika i trzy porażki 2:3 po bardzo wyrównanej grze. Końcowy bilans 3:3 nie pozwolił Krzyśkowi na awans do 1/32. Szkoda, ale brawa za charakter.

 

W grupie 8 wystąpił reprezentant klubu Joker Team Tomaszów Kamil Skorzycki. Nasz zawodnik turniej rozpoczął od wygranej 3:0 i przegranej 2:3.  Kolejne dwie rundy Kamil zapisał na swoją korzyści. Zwycięstwo 3:0 i 3:1 znacznie przybliżyło zawodnika do fazy pucharowej.  Ostatnie dwa pojedynki niestety nie  ułożyły się po naszej myśli (oba 2:3) i Skorzycki  odpadł z rywalizacji. My jednak gratulujemy dobrej postawy.  

 

Przez fazę grupową jak prawdziwa „błyskawica”  przebrnął Michał Bierzgalski. Świetna gra pozwoliła Tomaszowianinowi na wygranie pięciu gier, przy zaledwie jednej porażce.  Zawodnik z drugiego miejsca awansował do grona 64 najlepszych amatorów w kraju.

 

Występ w fazie pucharowej Bierzgalskiemu już nie wyszedł.  Bilardzista przegrał 1:4 z reprezentantem Gdańska Osmanem Muklewiczem i pożegnał się z turniejem.

 

Mistrzem kraju po znakomitym pojedynku finałowym został Maciej Auguścik z Dębicy. W kluczowej walce o złoty medal pokonał on Waldemara Manysia z Sokoła Brody 5:4.

 

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe