Wanda Buk wiceministrem cyfryzacji

  • 11.07.2018, 14:54
  • Mariusz Strzępek
Wanda Buk wiceministrem cyfryzacji
10 lipca 2018 r. premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Sekretarza Stanu wiceministra Karola Okońskiego. Do kierownictwa resortu cyfryzacji dołączyła również Wanda Buk ze Spały w gm. Inowłódz, córka generała Tadeusza Buka, który zginął w tragicznej katastrofie lotniczej w okolicach Smoleńska. Pani Wanda dotychczas kierowała pracami Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC).

Wanda Buk, nowa wiceminister w resorcie cyfryzacji, od 11 stycznia 2016 r. pełniła funkcję dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

 

Jako dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa zarządzała instytucją odpowiedzialną za wdrażanie funduszy europejskich przeznaczonych na cyfryzację kraju. Odpowiadała za realizację projektów finansowanych przez UE o wartości 10 mld zł, obejmujących m.in.: budowę infrastruktury IT i telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szybkiego Internetu, rozwój usług elektronicznych o wysokiej dostępności i jakości, cyfryzację w administracji i kulturze, poprawę kompetencji cyfrowych w skali kraju ze szczególnym naciskiem na kodowanie, a także upowszechnianie podstawowej wiedzy informatycznej w różnych grupach społecznych.

 

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Francuskiego Prawa Biznesowego w Université de Poitiers we Francji. Ukończyła aplikację adwokacką w Polsce - tytuł adwokata zdobyła w 2017 roku. Jest również absolwentką Międzynarodowych Stosunków Militarnych w Akademii Sztuki Wojennej, Europejskiej Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz organizowanego przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harwarda - prestiżowego programu Leadership Academy for Poland. Rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuki Wojennej.

 

Wanda Buk pracowała w kancelariach prawnych, gdzie realizowała projekty infrastrukturalne, w tym również te finansowane ze środków publicznych oraz doradzała podmiotom z rynku regulowanego. Zasiada w Radach Nadzorczych: NASK 4 Innovation, NUV i Solid Invest. Biegle włada językami: angielskim i francuskim.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolega
kolega 22.07.2018, 09:08
mam wrazenie ze smierc jej ojca byla kluczem do kariery
dostala kase za smierc tatusia darła jape ze za malo dostala wiecej sie zamknela
dostala rente dozywotnia po tatusiu a teraz stanowisko... bo kompetencji nie ma...
LLL
LLL 22.07.2018, 12:54
do pięt jej nie dorazstasz.
kolezanka
kolezanka 12.02.2019, 17:40
niestety to prawda. kto na aplikacji, charując za grosze, dostaje posadę dyrektor dużego centrum? no chyba, że jesteś córką generała ze smoleńska i pracujesz w kancy związanej ze srodowiskiem pis ;)
?
? 13.02.2019, 05:48
Lepsze stare PRLowskie próchna, co to jednym palcem w klawiaturę dziobie? Są takie.
racjonalny
racjonalny 22.07.2018, 09:05
No wybiła się na smierci tatusia... wiceministrem cyfryzacji została dziewczyna ktora totalnie nie ma o tym pojecia... tępa dzida ktora lata do paryza na zakupy...
Szok
Szok 13.07.2018, 02:55
Bezwstydny nepotyzm do potęgi n-tej...
?
? 18.07.2018, 08:02
nepotyzm dlaczego? Że ojciec zginął w katastrofie lotniczej?

Zazdościsz pelbsiku, któremu liberalni oszuści wmawiali przez trzydzieści lat, że w pierwszym pokoleniu możesz zostać inteligentem, zazdrościsz rodziny i etostu jaki córce wpoili.

To są polskie elity, popracuj, zwiaż się z kimś wartosciowym, twoje wnuki może będą pełnić tę samą rolę.
rafal
rafal 12.07.2018, 14:41
Co się z tym krajem dzieje....
xmen
xmen 11.07.2018, 15:20
czyli układy i układziki działają jak zawsze ???

Pozostałe