Legenda sportów walki w Tomaszowie

  • 10.11.2016, 21:50
Legenda sportów walki w Tomaszowie
W poniedziałek 7 listopada 2016 gościł w Tomaszowie Roy Harris, pochodzący z USA światowej klasy trener oraz nauczyciel sportów walki, instruktor jednostek specjalnych NAVY SEALS, jedna z pierwszych 12 osób na świecie niepochodzących z Brazylii, promowanych na czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Harris związany jest ze sportami walki od 35 lat. Założyciel akademii sportów walki w San Diego w USA.

„Do wizyty Roya Harrisa w Tomaszowie Mazowieckim miało dojść dokładnie rok temu, lecz jego lot z Norwegi (gdzie prowadził cykl szkoleń) do Polski nie doszedł do skutku z przyczyn atmosferycznych. Minął rok, wszystkie warunki były sprzyjające i spotkanie odbyło się zgodnie z planem w nowym klubie – Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki.

 

Jednym z głównych punktów podróży do Polski była wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Roy Harris od dawna interesuje się tematyką II Wojny Światowej i Holocaustu, a mino licznych wizyt w naszym kraju nie miał możliwości osobistego odwiedzenia obozu zagłady w Oświęcimiu.

 

- Kiedy zaczynałem przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2010 roku, Roy Harris był pierwszym światowej klasy nauczycielem BJJ o jakim usłyszałem od mojego ówczesnego trenera. Warto wspomnieć, że Roy Harris jako pierwszy nauczał BJJ w Polsce już kilkanaście lat temu i jako jeden z pierwszych promował Polaków na stopnie mistrzowskie w tej dyscyplinie! - Po raz pierwszy w naszym mieście mogliśmy gościć osobę, która jest tak dobrze znana i rozpoznawana w środowiskach sportów walki na całym świecie. Ponadto wiedzę i umiejętności Roya Harrisa wykorzystują wojskowe jednostki specjalne wielu państw -- mówi Michał Zajączkowski

 

Sama wizyta w tomaszowskim klubie połączona była z trwającym prawie 3 godziny szkoleniem. Był to pokaz klasycznego i bardzo skutecznego BJJ. - Wiedza i umiejętności naszego gościa zaskoczyły wszystkich zebranych w klubie. Roy Harris przekazał nam kilka tajników „Boa Style” – jego stylu walki polegającym na ogromnej presji i pełnej kontroli nad przeciwnikiem. Spotkanie zakończyło się krótką rozmową z Mistrzem na zasadzie Q&A, gdzie każdy obecny na sali mógł zadać pytanie dotyczące Brazylijskiego Jiu-Jitsu - dodaje Michał.

 

Miejmy nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Roya Harrisa w naszym mieście i w klubie Academia Gorila.

 

Podziękowania dla Pani Katarzyny Kuszewskiej za organizację całej wizyty Roya Harrisa w Polsce!

 

[reklama2]

 

 

Kiedy zaczynałem przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2010 roku, Roy Harris był pierwszym światowej klasy nauczycielem BJJ o jakim usłyszałem od mojego ówczesnego trenera. Warto wspomnieć, że Roy Harris jako pierwszy nauczał BJJ w Polsce już kilkanaście lat temu i jako jeden z pierwszych promował Polaków na stopnie mistrzowskie w tej dyscyplinie!

 

Zdjęcia (98)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe