Tomaszów wzorem do naśladowania

  • 07.11.2016, 10:28
  • Mariusz Strzępek
Tomaszów wzorem do naśladowania
Certyfikatem „Wzorowa Gmina” wyróżniono Tomaszów Mazowiecki podczas gali w Pałacu Poznańskich w Łodzi. Nagrodę „Lider Sportu” odebrał prezydent Marcin Witko.

Do konkursu „Wzorowa Gmina” nominowanych zostało 15 samorządów z województwa łódzkiego. Tytuły rozdano w piątek (4 listopada) podczas gali w Pałacu Poznańskich w Łodzi. Oceny i weryfikacji samorządów nominowanych do konkursu dokonała kapituła. 


Tomaszów Mazowiecki otrzymał certyfikat „Wzorowa Gmina” w kategorii sport. Władze miasta realizują szereg przedsięwzięć sportowych, które przekładają się na budowę pozytywnego wizerunku, rozwój gospodarczy, a przede wszystkim integrują mieszkańców.

 

Od 2015 roku na działania i inwestycje w tym zakresie miasto przeznaczyło już blisko 11 mln zł. Wiosną 2017 roku, w Tomaszowie Mazowieckim zakończy się budowa pierwszej w Polsce, wielofunkcyjnej, krytej Hali Lodowej. To strategiczna inwestycja Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nagrodę „Lider Sportu” podczas gali odebrał prezydent Marcin Witko. 

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Europa Press przy współudziale Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Związku Powiatów Polskich.

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe