Śmiertelna prędkość

  • 06.11.2016, 09:46
  • Mariusz Strzępek
Śmiertelna prędkość
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 14 na drodze między Spałą a Konewką. W jego wyniku jedna osoba nie żyje, druga jest ciężko ranna.

 Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że sprawcą tragicznego w skutkach wypadku był kierowca samochodu osobowego marki Mazda, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autemm, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W aucie znajdowaly się dwie osoby.

 

Samochód praktycznie "owinął się" wokół drzewa. Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia musieli rozcinać karoserię auta, by dostać się do uwięzionych w nimludzi. Kierowca samochodu zginął na miejscu, a pasażer został zabrany do szpitala. Jego stan określa się jako ciężki. 

 

Droga między Spałą a Konewką należy do niezwykle niebezpiecznych. Szczególnie po deszczu robi się tu wyjątkowo ślisko. Kilka lat temu dwójka młodych ludzi jechała tędy również zbyt szybko. Wówczas ofiarą śmiertelną był pasażer. Zdarzyło się to niemal w tym samym miejscu

 

Tragiczny wypadek

[reklama2]

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dimos
Dimos 13.11.2016, 23:32
Niech spełnią się wam życzenia, które daliście innym.
Ktos
Ktos 08.11.2016, 22:37
Mądry też ten kto z takim kierowca wsiada ! I jeździł jak jeździł i ktoś kto z nim wsiadł dobrze o tym wiedział i może jeszcze doszły narkotyki i alkohol bo tego u niego nie brakowało więc ta osoba niech się cieszy że żyje wgl bo równie też mógł zginąć i pretensje do siebie że z nim wsiadł
Antyhipokrytka
Antyhipokrytka 06.11.2016, 23:57
Jakim to trzeba być hipokrytą by pisać o zbytniej prędkości gdy samemu robiło się wypadki bo się jeździło na ...."gazie". Nie jeden zresztą tu lub nie jedna dziś święta krowa robi to samo w swoim autku. Wyrazu żalu zwłaszcza dla córki nieżyjącego.
xXx
xXx 06.11.2016, 22:12
Zdarzenie było niecałe sto metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego z ul. Piłsudskiego w Spale, to po pierwsze, a po drugie szanowny Panie redaktorze prośba aby sprawdził Pan informacje o zdarzeniu u źródła czy na policji bo... wiele tu brakuje aby informacja o zdarzeniu była rzetelna. Domyślam się choć mogę się mylić, że Pana źródło to prawdopodobnie OSP który robił zdjęcia. W takim razie smutne, że dokładnej lokalizacji nie podał bo droga i owszem prowadzi do Konewki, ale wszystko jak pisałem miało miejsce w granicach Spały około 200 może 300 metrów od centrum miejscowości.
06.11.2016, 22:14
Następnym razem odległość mierzyć będziemy centymetrem krawieckim. Oficjalny komunika KPP pojawi się jutro
xXx
xXx 06.11.2016, 22:20
Przepraszam nie miałem zamiaru się czepiać, nie zawsze źródło jest dobre. Chciałem opisać czytającym ogólnie gdzie to było, a pretensji absolutnie do Pana nie mam.
06.11.2016, 22:25
Z policyjną informacją weekendową jest zazwyczaj problem. Rzeczniczki nie ma na komendzie w wolne dni, więc może sprawdzić informacje jedynie telefoniczne. Najpierw my do niej, później ona do dyżurnego, następnie telefon do nas. no i trzeba się modlić, by ktoś czegoś nie przekręcił. Mamy więc zabawę w głuchy telefon. W takiej sytuacji im mniej szczegółów tym lepiej, bo wychodzą cyrki. Co innego, jak informacja pochodzi bezpośrednio z książki zdarzeń.
kpt. Bo Rewicz
kpt. Bo Rewicz 06.11.2016, 23:08
Oczywiście, wszyscy mają wolne, tylko dyżurny robi za informację telefoniczna.
A kto ma wypełnić Książkę meldunków????
Pani Free Weekend????
Informator
Informator 07.11.2016, 11:15
Ale o co Ci chodzi,?
Takie są procedury, rzecznik ma wolne weekendy
służba nie drużba
służba nie drużba 07.11.2016, 12:47
To zmieńcie procedury albo zmieńcie rzecznika. Wypadki oraz morderstwa zdarzają się również w święta.
jesien
jesien 08.11.2016, 22:35
jestes kretynem i tyle w temacie
varan
varan 06.11.2016, 18:49
Na zdjęciu nr 3 widać że w miejscu uderzenia w drzewo na drodze jest asfalt, a na zdjęciu nr 1 w tle jakieś zabudowania więc wygląda na to, że była to chyba jeszcze Spała czyli teren zabudowany.
piotr - dixxxu
piotr - dixxxu 06.11.2016, 18:37
moim zdaniem jeśli się pogarszają warunki na drodze lepiej zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej dłużej ale i bezpieczniej a nie zapitalać jak szalony a skutkami takiej jazdy są właśnie takie zdarzenia
Monik
Monik 06.11.2016, 18:03
Co wy Gadacie mama jej nie zostawiła a ja wychowuje fakt Oliwka jest malutka ale została z nią mama a nie jak bzdury piszecie że ja zostawiła jeżeli ktoś nie wie niech się nie wypowiada!!! Do komentarza nr 10!!! Nie pisz bzdur!!;
P. Cogito.
P. Cogito. 06.11.2016, 17:03
Największym zagrożeniem dla ruchu samochodowego na odcinku Spała - Tomaszów, są dziki i sarny. Należałoby zmniejszyć ich liczebność lub odgrodzić drogę siatką leśną. Jeżeli nic w tym względzie nie zrobicie - to wytyczcie nam kierowcom drogę przez las , a szanowne zwierzaki niech spacerują po jezdni.
Hubert
Hubert 06.11.2016, 15:30
Przyłączyć Spałę do Tomaszowa i drogi będą w mig przebudowane. U nas kostkę bazaltową gdzie się dało to już dawno rozmontowano z jezdni i ułożono bezpieczny antypoślizgowy asfalt.
I
I 06.11.2016, 22:29
porządne szerokie ulice przy okazji zwężono do wymiarów ścieżek rowerowych. JEST CO CHWALIĆ!
RudolfH
RudolfH 06.11.2016, 15:16
Za wolno jechał moim zdaniem
dębowa jesionka
dębowa jesionka 06.11.2016, 15:11
Na liczniku 100, z tyłu MO, nasza Mazda szóstka, a przed nami biała brzózka .....
Motyl
Motyl 06.11.2016, 15:04
Nikt do tej pory nie napisal skad sie wziela ta predkosc i utrata panowania nad autem.cieszyc sie ze nikogo nie zabili.badania krwi pokaza dlaczego tak sie stalo
ka
ka 06.11.2016, 14:06
Może i ich wina bo jechaliśmy szybko ale teraz będzie cierpieć jego córeczka która wychowywał sam bo mamusia ja zostawiła. ..
Monik
Monik 06.11.2016, 19:03
Człowieku co ty za bzdury piszesz jak ja matka wychowywała i wychowuje nie wiesz to się nie udzielam nie potrzebnie
nikifor
nikifor 06.11.2016, 12:55
Co wy gadacie, jaka kostka? Przecież to w Spale koło szkoły było!Poza tym rejestracja nie świadczy o tym, że z Wawy byli... Nie wiesz - nie wypowiadaj się
♥
06.11.2016, 14:07
Cytat z artykułu "Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 14 na drodze między Spałą a Konewką". A szkoła jest w Spale.
Zresztą spojrzyj na zdjęcia i zobacz sobie, że to było gdzieś w lesie.
xyz
xyz 08.11.2016, 22:33
to bylo kolo dawnej szkoly zaraz przy wiezdzie w las
Krisu
Krisu 06.11.2016, 17:36
Tak jak w artykule. To było kolo szkoły. Tam nie ma żadnej kostki. Spała cała jest w lesie.
Dimos
Dimos 06.11.2016, 12:05
Spalskie drogi śmierci. Ten odcinek utrzymany jest dla walorów estetycznych. Niestety kolejny raz ktoś stracił tam życie. Czas pomyśleć o przebudowie. Tak samo warto zrobić w okolicy Spale więcej ścieżek rowerowych i dla pieszych. Kilka barier energochlonnych. Może jakaś przebudowa drogi krajowej.
multi99
multi99 06.11.2016, 12:33
Żadne Spalskie drogi śmierci , po prostu ludzka głupota jak można nazwać zachowanie kierowcy który na ograniczeniu do 40 km/h , jedzie ponad 100 ???? A może po prostu zamiast tych wszystkich zaproponowanych przez DIMOSA przebudów drogi wystarczy odrobina wyobrażni i zdjęcie nogi z gazu i jechanie 40 km jak pokazują znaki i te kilka kilometrów zajmie ci to zaledwie 4 minuty dłużej przejechanie tego kawałka drogi ... Ale jaki zysk będziesz ŻYŁ ???? Czy to naprawdę sie nie opłaci wolniejsza jazda za życie ??????
♥
06.11.2016, 12:22
Tym problemem niech się martwi Inowłódz. Oni nie chcą się do nas przyłączyć, a my mamy im drogi robić? https://www.nasztomaszow.pl/li… Niedoczekanie.
Ot
Ot 06.11.2016, 15:01
i odezwał się tomaszowski ksenofob ...co ma zwidkowy anschluss do tego wypadku? Zastanów się pacanie !
♥
06.11.2016, 17:58
Tumanie jeden, niech każda gmina sama dba o swoje dobra. To my mieszkańcy miasta Tomaszowa mamy komuś, gdzieś tam robić drogę.
Gdzieś ty był jak Pan Bozia ludziom rozum rozdawała? A nasz prezydent nazywa się Marcin Witko i proszę Mu nie ubliżać.
Robert
Robert 06.11.2016, 11:37
Siła uderzenia sugeruje że jechali ponad stówę, tylko szaleńcy potrafią na tak niepewnęj wąskiej drodze rozwijać taką prędkość.
spalczanka
spalczanka 06.11.2016, 11:02
To była droga dla carskich powozów wybrukowana kostką bazaltową. Powinien być tam znak informujący o tym i ograniczenie prędkości do 50 km/h. Biedni chłopcy o tym nie wiedzieli ot i tragedia.
MYSZ
MYSZ 07.11.2016, 23:14
Jak mogli nie wiedziec że są w terenie zabudowanym? przeciez wjezdzajac od DK nr 48 wiadomym jest że jestesmy w zabudowanym,a jadąc od strony Konewki stoi znak teren zabudowany w odległosci ok 100metrów po tym jak zjedziemy z kostki bazaltowej
Bakuola
Bakuola 06.11.2016, 22:07
Kostka bazaltowa skończyła się 1500 metrów wcześniej... A to jest teren zabudowany więc 50 obowiązuje.
Alibaba
Alibaba 06.11.2016, 11:37
Ale tam przecież jest znak o ograniczeniu do 40 nawet.
♥
06.11.2016, 11:21
Co się dziwić, toż to pan z Warsiawki. Szkoda chłopów, ale niestety oni tak mają. Ich ego przerasta rzeczywistość.
krisu
krisu 06.11.2016, 10:30
Tragedia. Wyrazy współczucia dla rodzin. Przykro, że takie błędy popełnia się tylko raz. Niestety internet jest pełny wpisów i komentarzy, że prędkość nie ma znaczenia. A niestety jest jedną z głównych przyczyn takich tragedii.
Bakuola
Bakuola 06.11.2016, 22:05
Owszem tragedia.
A mieszkańcy Konewki mogą powiedzieć trochę inaczej. Nie była to pierwsza jazda obu panów w ten szaleńczy sposób. Wielokrotnie po alkoholu i narkotykach. Szczęście w nieszczęściu, że nie zginął nikt inny a 200m dalej było już sporo spacerowiczów..

Pozostałe