Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Polka

  • 7.07.2018, 23:56
  • Joanna Sztymelska
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Polka
W piątek, 6 lipca 2018 roku, na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Polka". Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim przy współpracy z Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Festiwal uroczyście otworzyli, powitali zaproszonych gości i występujące zespoły: zastępca dyrektora Festiwalu Magdalena Kardas i Mirosław Kukliński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

 


 

W  piątkowy wieczór wystąpiło sześć zespołów. Były to grupy z: Polski, Czech, Serbii, Kolumbii, Indii i Indonezji. Każdy z zespołów prezentował tradycyjną dla swojego kraju muzykę i taniec. Obok tańców i muzyki podziwiać można bylo niezwykle kunsztowne stroje ludowe. Prawdziwie egzotycznie, można powiedzieć, wyglądali tancerze z Indii i Indonezji. Publiczność wyjątkowo zadziwiło wykonanie polskiej piosenki "Szła dzieweczka do laseczka" przez zespół z Indii. Wokalista w naszym języku, chociaż z wyraźnym akcentem, śpiewał polskie słowa.

 


Na zakończenie występu każdej z grup członek Zarządu Powiatu, Bartłomiej Matysiak, wręczał w imieniu starosty podziękowanie, które mają przypominać występującym pobyt w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe