Gmina Czerniewice z dotacją

  • 31.10.2016, 17:56
  • Mariusz Strzępek
Gmina Czerniewice z dotacją
Gmina Czerniewice pozyskała dotację na zagospodarowanie terenu dawnego cmentarza ewangelickiego w Stanisławowie Studzińskim. na ten cel Zarząd województwa łódzkiego przekazał kwotę 4,4 tysiąca złotych. To jeden z najstarszych cmentarzy ewangelickich w naszym regionie. Powstał w początkach XIX wieku, kiedy to powstała kolonia Stanisławów, utworzona przez Stanisława Lipskiego herbu Grabie, dziedzica dóbr Czerniewice i Studzianki założył kolonię Stanisławów. Część zasiedlających ją kolonistów była wyznania ewangelickiego. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1924 r. Prace, na które uzyskano dotację polegały na: wykarczowaniu roślinności, inwentaryzacji nagrobków. Cmentarz został też ogrodzony, a w jego centrum ustawiono krzyż oraz tablicę informacyjną w językach polskim i niemieckim.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 26.12.2019, 11:27
Znowu swinta? Nie można napisać opini?
d
d 26.12.2019, 11:28
dobra, weszło, przepraszam
Jak to jest?
Jak to jest? 26.12.2019, 11:25
Gajewski woli pomgać chłopkom w uzyskaniu dotacji na cmentarz na wsi, zamiast pomóc w odnowieniu szkaradła też poniemieckiego na głównym placu 60-tysięcznego miasta w którym się urodzil.

Dlaczego?
Ano dlatego, że jest zośliwy, mściwy i zazdości obecnemu prezydentowi, że tyle mu się udało. Chłopki na wisach mi podlajkują, wespół w zespół z ZSLem.

Wiedzą, że tutaj nie przejdą, a pomóc bezinteresownie nie chcą.

Pozostałe