W Żeromskim Kodują

  • 31.10.2016, 12:20
  • Mariusz Strzępek
W Żeromskim Kodują
CodeWeek 2016. Ogólnopolski Tydzień Kodowania także w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim

II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz. włączyło się w międzynarodową akcję „CodeWeek 2016. Tydzień kodowania w Polsce”, pod hasłem "Żeromski Koduje".
W ramach tej akcji uczniowie Liceum, z klas II i III, prowadzili zajęcia dla kolegów ze szkoły, chętnych nauczycieli oraz innych zainteresowanych.


Paulina Sadowska i Katarzyna Tomaszewska - uczennice klasy II matematyczno-chemicznej, zaprezentowały podstawy programowania dla bardzo początkujących, omówiły różnice między człowiekiem, a maszyną (komputerem).


Daria Kowalska wraz z Bartłomiejem Podlaskiem przedstawili wykorzystanie bloków języka programowania języka Scratch. Wykorzystano gry komputerowe ze strony godzinakodowania.pl.


Następnie uczniowie najstarszej w szkole klasy III matematyczno-fizycznej, Piotr Socha, Kamil Kwapisz i Wojciech Lesiak, przedstawili i zaprezentowali działanie drukarki 3D, na której samodzielnie, od dwóch lat, wykonują swoje projekty. Wytwory ich pracy zadziwiały kolegów, ponieważ mogli zobaczyć i co ważniejsze wziąć do ręki szachy, cyfry, litery, klocki i przeróżne rzeczy stworzone na drukarce.


Jarosław Drzymalski i Arkadiusz Godala uczniowie klasy II matematyczno-fizycznej przedstawili sposób losowania szczęśliwego numerka w II LO.


Tadeusz Golczyk, z tej samej klasy, zaprezentował w niebanalny sposób możliwości kodowania w (na pozór łatwym i przyjemnym) języku jakim jest Baltie.


Uczniowie, pod okiem nauczycielek: mgr Jolanty Karwasik i mgr Moniki Żerek, udowodnili że "Żeromski Koduje". Zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie z programowaniem podczas Międzynarodowego Tygodnia Kodowania.

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Silv
Silv 05.11.2016, 10:26
Scratch i kodowanie ... czego to ludzie nie wymyślą... Rozumiem scratch w podstawówce ale w liceum to już lekkie przegięcie... jeśli nic się nie zmieni to za 10 lat ludzie będą pisać kodowanie w paincie.... Ludzie trochę logiki...

Pozostałe