Tłumy w Galerii Tomaszów

  • 29.10.2016, 04:01
  • Lord Lud
Tłumy w Galerii Tomaszów
Po latach oczekiwań, mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z lokalnej Galerii Handlowej. Jakie są nasze pierwsze wrażenia? Zapraszamy na relację tekstową, oraz do obejrzenia naszego krótkiego materiału filmowego.

Pogoda nie dopisuje. Na zewnątrz aura szara, bura i ponura. W centrum miasta zrobiło się jednak bardzo kolorowo. Po wielu latach starań, po wielu miesiącach oczekiwań - przyszedł dzień, w którym nasi mieszkańcy mają swoje centrum rozrywkowo – handlowe z prawdziwego zdarzenia.

 

W piątek wybrałem się z partnerką i dzieckiem na zakup zimowego obuwia. Swoja wędrówkę po nowym centrum handlowym rozpoczęliśmy bodajże nie z tej strony co trzeba, gdyż tylnym wejściem od strony skrzyżowania ulic Warszawska – Barlickiego.

 

Przed Galerią dużo młodzieży w różnym wieku: szkolnym, gimnazjalnym, licealnym. Pierwsze wrażenie w samym obiekcie? Mieszanka zapachów z pobliskich lokali gastronomicznych. Efekt? Niezbyt przyjemne "aromatyczne" doświadczenie, jednak wzrokowo jak najbardziej konkretne.

 

Na starcie mamy już pierwszego wygranego Galerii. Niespodzianki nie było, zwycięzcą okazała się sieć KFC, którą oblegają tłumy. Niestety, w tym momencie wróciły wspomnienia o moim przepysznym hamburgerze, którego miałem okazję spożyć w Gdańsku na wakacjach (także z KFC), ale co zrobić – blisko godzina w kolejce z 5 latkiem to troszkę zbyt długo – poczekam.  Przy tej okazji chciałbym życzyć dzielnemu personelowi wytrwałości i sił. Obsłużyć tak dużą klientelę to nie lada wyczyn.

 

Idąc kilka metrów dalej widzę coś, co kocham najbardziej tzw. studencki „pociąg obiadowy”. Zadanie klienta? „Kijki w rękę”, talerzyk i jak to mówią Wyrzykowski i Jaroński podczas biatlonowych transmisji na Eurosporcie: „Rach Ciach Ciach”. Do wyboru mamy znakomite domowe potrawy: kluseczki śląskie, różnego rodzaju mięsiwo, suróweczki. Nakładamy ile chcemy i płacimy. Wychodząc z domu bez śniadania i obiadu, patrząc na ten cały zestaw – aż łzy do oczu podchodziły, że nie ma czasu na skosztowanie tych rarytasów. Z pewnością wrócę.

 

Jest też pierwszy poważny minus obszaru wydzielonego na punkty gastronomiczne – zbyt mało miejsc siedzących, aby usiąść i spokojnie porozmawiać i zjeść, czy popracować. Drugi minus to fakt, iż wszystkie te lokale usytuowane są przy wyjściu do Galerii, co oznacza, iż w trakcie naszego posiłku – możemy mieć gości, którzy chcąc nie chcąc kątem oka zajrzą nam do talerza.  Mało komfortowe rozwiązanie.

 

Nasza misja w Galerii to buty dla dziecka, więc wchodzimy do CCC. Jesteśmy pod wrażeniem. Piękny duży salon z ogromnym wyborem. Dużym plusem jest telewizja dla dzieciaków. Kącik, gdzie nasi najmłodsi mieszkańcy mogą sobie spokojnie usiąść i bajki pooglądać, a ci starsi spokojnie pochodzić i poszukać odpowiedniego obuwia. 

 

Będąc z dzieckiem nie obyło się bez wizyty SMYK-u. Ceny zabawek zróżnicowane. Kupując markowe z Mattel, Hasbro czy Lego warto zastanowić się nad takim zakupem. Są sklepy internetowe, czy też stacjonarne – gdzie wybrany produkt kupimy taniej. Duży plus za różnorodność towaru, a przede wszystkim za estetykę. Asortyment poukładany jest tematycznie to oznacza, że jak interesują nas produkty z bajki „Auta” to różnego rodzaju przedmioty tj. kubki, ręczniki, czy puzzle związane z tym tematem znajdziemy w jednym miejscu, bez straty czasu na poszukiwania.

 

Buty wybrane, zabawki także - wszystko udało nam się sformalizować, więc wraz z partnerką i dzieckiem uderzamy w kolejne miejsca.

 

Jest zimno, ale nie na tyle, aby nie skosztować  tradycyjnych lodów. Przy głównym wejściu (od Bulwarów) mamy możliwość kupna takiego deseru. Nasz wybór padł na smak malinowy, oraz o dość dziwnej nazwie przypominającej baton  Snickers (Snicu czy jakoś tak), którego podstawą był karmel i orzechy. Oba rarytasy znakomite, porcja zadowalająca. Cena 3 zł za gałkę. Czy warto? Warto. Lody mają  wyrazisty smak, nie są mdłe.

[reklama2]

Przechadzając się dalej, doszliśmy do alejki, w której znajdują się InterMarche, oraz Euro RTV AGD. W sklepie spożywczym spory ruch, w dalszej części dużo mniejszy. Zastanawiam się czy sobie kurtki nie kupić.

 

Sprawdzamy czy nie ma nic ciekawego. Zwiedzamy sklepy, jeden po drugm. W trzech z pięciu sklepów wita nas  stojący ochroniarz, a w kolejnym sprawdzają mi saszetkę w przymierzalni.

 

Ogólnie nie ma nic przeciwko ochroniarzom, bo złodziej ze mnie żaden, ale ochroniarz  raczej nie powinien się rzucać w oczy. Był moment, że poczułem się nieswojo – jak na kontroli jakiegoś lotniska, gdzie co przysłowiowe pięć sekund Pan o dość dużej posturze kosi mnie wzrokiem, a drugi sprawdza czy na pokład nie zamierzam niczego wnosić.

 

Kurtki nie kupiliśmy. Wybór bardzo duży i cenowo nie najgorzej, ale niestety rozmiar nie 3XL w chwili obecnej nieosiągalny. Jak nauczę się kroić arbuzy to zejdę z wagi i wrócę po 2XL.

 

Ostatnim punktem wyprawy jest upragniony przez mieszkańców Helios. Dojście do kina proste, gdyż prowadzą do niego ruchome schody.  Mając sentyment i sympatię do Włókniarza miałem złośliwą i cichą nadzieję że to nowe kino będzie wielkie, brzydkie i  pachniało plastikową świecącą tandetą. Piszę tak - nie dlatego że nie lubię nowoczesności, a dlatego że uwielbiam klasykę. Nie brzydził mnie zapach wilgoci we Włókniarzu, niewygodne fotele, czy też wąski repertuar. Zawsze to miejsce kojarzyłem z czymś wyjątkowym – a to pierwszy teatrzyk, a to pierwsza projekcja kinowa itp. Itd. już nie zanudzam.

 

Wracając do tomaszowskiego Heliosa – chyba każdy z was chciałby zobaczyć moją minę kiedy wjechałem po schodach i stanąłem tuż przed wejściem. Tomaszowski Helios to połączenie klasycznego klimatu z nowoczesnością. Spokojne światowe, wyważone wnętrze, niewielki bufet i niewielka kasa. Jest moc i urok w tym wszystkim. Piotrków się chowa.

 

Sam wygląd Galerii? Zadowalający. Galeria nie jest duża, ale wystarczająca na potrzeby mieszkańców. Na chwilę obecną może się wydawać że jest dość ciasna, ale to pierwszy taki boom mieszkańców na sklepy w które się w niej znajdują. Za chwilę wszystko się unormuje i będziemy mogli poczuć tą przestrzeń.

 

Czy Galeria odniesie sukces? Istnieje szansa, że tak. Jest kilka punktów, które bez wątpienia nie będą narzekać na brak klientów m.in. KFC, CCC, HELIOS, RTV EURO AGD. Co do reszty, to się okaże.

 

Zależy w jaki sposób poprowadzą swoją politykę cenową i marketingową. Największym argumentem tego całego interesu jest prostota i rozmiar. Dobrze usytuowane aleje, oraz wielkość tej inwestycji powodują, iż klient chcąc nie chcąc będzie mijał sklepy, które przed wyjściem z domu nie miał ochoty odwiedzać. Wiadomo nie od dziś że najlepsze zakupy to nie to co mamy na przysłowiowej kartce, a to co kupimy spontanicznie – bez planowania wydatków. Kolorowe plakaty w spokojnie oświetlonej przestrzeni zachęcą niejednego do wydania „zaskórniaków” i chyba o tot w tym chodzi.

 

Od autora: Tekst jest prywatną opinią. Nie jest on powiązany z żadną marką handlową i sponosrowany. Nie jest on skonstruowanych w celach zarobkowych, a jedynie w celach informacyjnych.

 

 

Lord Lud

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smakosz kebaba
smakosz kebaba 26.11.2016, 19:27
W Bełchatowie już drugą Galerię otwierają a tu tyle radochy z tej jedynej
Lubię sluchac Polskiego Radia 24, w TM przez sieć
Lubię sluchac Polskiego Radia 24, w TM przez sieć 27.11.2016, 01:35
Dumny jestes tlumoku z drugiej galerii?
Krystyna P
Krystyna P 03.11.2016, 19:07
pamiętam obawy tomaszowskich sprzedawców przed otwarciem ,,Galerii''teraz widać ze były nieuzasadnione bo byłam tam żeby zaspokoić ciekawość ,wiadomo że np.kobiety odzieży tam nie kupią bo jej tam nie ma ,dalej bedę kupowała tam gdzie do tej pory- w sklepach tomaszowskich,dla dzieciaków i owszem może być,wiadomo że wielkie i dobre sieci tu sklepu nie otworzą więc kiedy już ulice wyremontują pomału wszystko wróci do normy,a do Łodzi blisko po to czego tu nie ma
Aśka
Aśka 03.11.2016, 18:01
Tłumy były a dziś niewielu, ludzie chętniej do Kauflanda chodzą. W Galerii raczej można odpocząć przy kawie, lodach czy zestawie z KFC, w sumie jest gdzie spędzić czas w takie ponure dni jak dzisiejszy.
♥
03.11.2016, 21:23
Byłem dziś w Kauflandzie. Ludzi jak "mrówków". A jakie przeceny i promocje ! To głowa mała. Banany płaciłem po 1,98 zł/kg, mandarynki - 2,50 zł/kg. Kiwi kupiłem 3 szt za 1,00 zł. Duża przecena zniczy i wkładów do nich. Mięso i jego elementy też dość wysoka przecena. Ledwie doniosłem do domu. Wydałem niecałe 50 zł, a zakupów duża torba.
Basia
Basia 03.11.2016, 21:37
Racja! w Kauflandzie najwięcej promocji i to dobrych produktów. Inne markety to drożyzna.
EOP
EOP 03.11.2016, 12:11
Cosik już puściutko w tej waszej Galerii, chmara ludzi była ale na otwarciu. Zajrzałem tu w drodze do Lidla.
♥
03.11.2016, 21:58
Poczekaj do soboty. Wtedy wszystkie okoliczne wsie i osady się zjadą.
Ariel
Ariel 03.11.2016, 11:04
Jedyny wyjazd z parkingu na zwężoną ul. Barlickiego na pewno będzie generował zatory, ale może w przyszłości dorobią drugi wjazd. Zastanawiają mnie natomiast dwa sklepy jubilerskie w tak małej galerii. Może się nie znam a może Tomaszowianie mają dużo kasy do inwestycji w biżuty :) .
♥ do xl
♥ do xl 31.10.2016, 14:34
Dlaczego mi na siłę zmieniasz płeć? Oświadczam wszem i wobec, nigdy nie byłem i nie jestem kobietą.
xl
xl 13.11.2016, 18:00
Kobietą nie jesteś a zastanów śię nad tym Grodzka nie żałuje -pisze ksiązki ha ha ha ........................
♥
26.11.2016, 17:23
Następna noblistka? Chyba się pobiją, z Cichopką, Pawlikowską, Wałęsową, Rusin i tą alkoholiczką, której nazwiska nie pamiętam.
FCTM
FCTM 31.10.2016, 05:16
Tak się podniecacie otwarciem a pomyślał ktoś, kto za to zapłaci. Kilka gwiazd za dobre słowo nie przyjechało. Trochę pieniędzy poszło w to ale co tam Tomaszów jest bogaty hahaha
♥
31.10.2016, 12:56
Na głowę upadłeś? Jakie gwiazdy? Toż to zwyczajni celebryci, którzy tylko polują na kasę. Nieważne gdzie, nieważne jak, ważny kesz.
♥
30.10.2016, 14:11
Kiki, a gdzie się w tej Galeryji mieści Twoja Agencja. Chciałem popatrzeć jakim "towarem" dysponujesz, a tu figa. A może mam za słabe okulary i dlatego nie mogłem znaleźć.
xl
xl 30.10.2016, 19:51
Kup se bryle bedziesz widziała drugie tyle
XXX
XXX 30.10.2016, 13:16
SZKODA ŻE SZATNI NIE MA..RESZTA JEST OK..
Dimos
Dimos 30.10.2016, 00:24
Co do Grzegorza Haraśnego. To właśnie za jego upór w zachęceniu inwestora do budowy obiektu, za wydane pozwolenie na budowę pewien działacz pisowski nasłał NIK. Następnie niszczył go. Grzegorz po latach został zrehabilitowany ale kosztowało go to oddanie lokalnego PO na rzecz Piotra Kagankiewicza. Mam nadzieję, że ludzie będą pamiętać jak na jego krzywdzie inni robili kariery!
Galeria była potrzebna dla mieszkańców. Ludzie chcieli mieć to co ma większość miast. Co do efektu ekonomicznego możliwe, że będzie on ujemny dla regionalnego handlu.
znający sprawę
znający sprawę 31.10.2016, 12:14
dokładnie tak było i warto to przypominać...
Milosz Milek, PESEL 84101614734
Milosz Milek, PESEL 84101614734 29.10.2016, 22:28
Dlaczego taka sciezka dzwiekowa?
Ktoś
Ktoś 30.10.2016, 00:04
Dzięki za PESEL można skorzystać z Twojej głupoty, lepiej pij mniej 32 lata a taki nie odpowiedzialny, jeśli to twój.
mala
mala 29.10.2016, 21:56
Dlaczego większość z was tylko narzeka i nic wiecej ? Nie bylo galerii byl dramat,jest galeria to się to nie podoba tamto sie nie podoba ... A bo nie ma tego czy tamtego. Jak się komuś nie podoba to niech nie przychodzi. Przynajmniej sie cos dzieje w tym mieście i to wszystko się poprawia na lepsze nie ważne ze ulice nieczynne ważne ze niebawem beda przez wiele lat sluzyly i chodnik bez dzior wkoncu... A galeria jest piekna i bedzie przyciagala na pewno wiele osób przez dlugi czas a jesli po czasie zaczną zamykać niektóre sklepy jak w Piotrkowie to przeciez nic złego sie nie stanie bo inne beda otwarte :) pozdrawiam wiecznie narzekających !
xvz
xvz 29.10.2016, 20:51
brak windy - osoby na wózkach z kina nie mogą skorzystać
janeck
janeck 30.10.2016, 01:21
Winda jest, sam nią jechałem.
Tomek
Tomek 30.10.2016, 00:01
A byłeś tam? zobacz gdzie jest winda http://chgaleriatomaszow.pl/pr…
żelechliniak
żelechliniak 29.10.2016, 18:36
byłem widziałem i spotkałem starych znajomków z lat szkolnych, będzie tu można spotykać tych dawno niewidzianych już, ta galeria to nie tylko zakupy ale i miejsce właśnie do spotykania się ze starymi kumplami po latach
olo
olo 29.10.2016, 18:29
Że KFC na plus w galerii ? , ,,zdrowe,, chemiczne, modyfikowane jedzenie. Nie skorzystam, zdrowie mam jedno.
Michael
Michael 29.10.2016, 18:58
Z tego co się orientuje to są tam kurczaki z Roldrobu
ku pamięci POmysłodawcy
ku pamięci POmysłodawcy 29.10.2016, 16:08
szkoda tylko że włodarz zapomniał o Grześku Haraśnym, no no staje się to już tradycją przypisywanie sobie wszystkiego. To jego projekt, a sięgając głębiej w przeszłość to warto tu opublikować głosowanie na galerię i jej wyniki ... historia lubi się powtarzać, starostwo i głos byłego wice ...
Byłem.widziałem.
Byłem.widziałem. 29.10.2016, 15:51
Niestety po zwiedzaniu galerii kilka negatywnych wniosków ;
Napewno brak parkingu to już jeden minus,
Sklepy sieciowe połowę mniejsze niż w focusie czy manufakturze. Brak sklepów Nike, puma czy adidas.
Jedzenie przy samym wyjściu, szkoda że chinczyka nie ma ;-)
Plus to kino i wygląd.
Podsumowując; do świąt będzie szał a potem marazm i padanie powolne mniejszych sklepów, sieciowki sobie poradzą. Wybudowali to jest i będzie ale całość jako produkt bardzo przeciętnie się prezentuje. Ja osobiście i to moje subiektywne zdanie Jestem Zawiedziony ;-)
tm
tm 29.10.2016, 19:32
sklepy sieciowe w Piotrkowie szybko się kurczą no może po za ccc które sie rozrasta ale w zamian inne znikają, a mogę się założyć ze przez te nasze o połowę mniejsze sklepy te w Piotrkowie skurczą się jeszcze bardziej lub wyparują. moim zdaniem wielkim plusem jest nie za wielka powierzchnia galerii, a przecież nie jest problemem poszerzyć ją po przez zagospodarowanie reszty pozostałości które zostały wyszło by taniej niż blokowisko a chyba i zyski lepsze
Tomek
Tomek 30.10.2016, 00:20
A co mnie sklepy w Piotrkowie? to miasto, zawsze było hamulcem Tomaszowa, od czasu dożynek za Gierka
wlodek
wlodek 29.10.2016, 13:34
Lepszy pożytek byłby z nowo otwartego dużego zakładu pracy,który dałby naszym mieszkańcom zatrudnienie a dopiero później centrum handlowe !!!!!!!!!!!!
xl
xl 30.10.2016, 19:40
Popieram w 100 procentach
przedsiębiorcs
przedsiębiorcs 30.10.2016, 19:27
Po co zakłady, jak ludzie nie chcą pracować. Chipita szuka ludzi do pracy to się zatrudnij, jak też szukam ale chętnych brak.
AS
AS 01.11.2016, 16:17
Jak chcesz im zapłacić miesięcznie 1200 zł brutto to chętnych brak. Sam pracuj za taką stawkę.
renata
renata 31.10.2016, 12:40
za najniższą krajową i traktowanie nas pracowników jak niewolników to ... szukaj dalej pracodawco
Renato
Renato 31.10.2016, 13:18
Mam lepszy pomysł niż 43. Wyjedź na Białoruś i tam będziesz mieć super.
"Od 1 stycznia 2015 roku bycie bezrobotnym traktowane jest na Białorusi jako przestępstwo. Zgodnie z dekretem prezydenta Łukaszenki, osoby, które przepracują mniej niż 183 dni w roku, mają zapłacić "podatek od pasożytnictwa". Wynosi on 4,2 mln rubli białoruskich, czyli około 840 zł." Nie wierzysz? http://next.gazeta.pl/next/56,…
♥
31.10.2016, 13:00
Jaka praca, taka płaca. Chcesz dużo zarabiać? To zatrudnij się w agencji towarzyskiej. Tam zarobisz kokosy.
bezrobotna
bezrobotna 03.11.2016, 12:07
agencje towarzyskie są tylko w dużych miastach, u nas dziewczyna na bułkę by nie zarobiła, tu wszystko ludzie kupują po promocji i kasy na uciechy już brak
multi99
multi99 31.10.2016, 14:24
Nie przesadzaj od 1 stycznia 2017 najniższa brutto to 2000 zł przy 168 godzinach TYLE MÓWI PRAWO PRACY ,,, to na godzinę wychodzi minimum 12 zł ....wszystko powyzej 168 godzin to albo do stawki godzinowej dodatek x 50% lub , razy 100% do każdej przepracowanej godziny !!!! TAK MÓWI PRAWO PRACY !!!!!!
Człowiek dobry
Człowiek dobry 31.10.2016, 05:19
Ja aktualnie szukam pracy? Może mi pomożesz i zatrudnisz? Tylko mam nadzieję że wynagrodzenie nie takie jak np. W ccc ;-)
Pracy się nie boję i z chęcią podejmę.
Krzysztof Chmielewski
Krzysztof Chmielewski 29.10.2016, 17:43
Nie bardzo rozumiem tej narracji. Zdaje się że czasy gospodarki nakazowo-rodzielczej mam już dawno za sobą.
tenteges
tenteges 29.10.2016, 14:33
Z tego co na razie widzę to te zakłady, które są mają problem z rekrutacją pracowników. Nawet jak coś nowego powstanie, to raczej bym nie liczył, że będzie tam można zarobić 3500zł, tylko tak jak w całej reszcie ok. 2000zł.
♥
29.10.2016, 13:43
To przecież możesz otworzyć. Nie da Ci kto? Obecnie mamy kapitalizm. Jeszcze z UP dostaniesz dotację, a jak się będziesz dobrze starał, to jeszcze Ci ją umorzą, a pracownicy będą Cię na rękach nosić.
xl
xl 30.10.2016, 19:44
aleś wymysliła, to może ty pokaż na co cię stac,pisać każdy może,fabryki są potrzebne a nie Galerie
Ola
Ola 29.10.2016, 11:43
Pięknie zaprojektowana jest w środku Galeria, jak małe miasteczko czuję się tu bajkowo, są mury fabryki, sklepy jak w kamieniczkach, można smacznie zjeść, kupić książki w dwóch księgarniach i kiosk narożny z prasą, uroczy kantor walut, nasze kino jest przeurocze, super jest!
xl
xl 30.10.2016, 19:39
obudz śię
smakosz kebaba
smakosz kebaba 29.10.2016, 14:06
cho cho dwie księgarnie w Galeryji, a ta na Placu Kościuszki rzadko odwiedzana i ciekawe czy w tych ktoś coś kupi, cho cho
miłośniczka książek
miłośniczka książek 29.10.2016, 16:34
Smakoszu! przejesz, przepijesz a w ceberku pusto, he he...
Gosc
Gosc 29.10.2016, 11:31
Jeśli chodzi o estetykę to chyba największym minusem jest zbyt jasna podłoga, która się szybko brudzi oraz brak zieleni.
Koniecznie trzeba zrewitalizować Park Bulwary.
♥
29.10.2016, 13:11
Nie ma sprawy z Parkiem. Zbierzcie się w kilku kumpli i łopatki, szpadelki, grabki w rąsie i do roboty. Tak jak to dawniej bywało, w "cynie społecznym".
tomaszowiak
tomaszowiak 29.10.2016, 13:39
Te kumple i chłopaki zabrali się już dawno do rozbiórki Mykwy na Tkackiej, pozabierali wszystko co metalowe, nawet gwożdzie te pożydowskie, a szkoda bo mogłyby trafić do naszego Skansenu. Mamy teraz w Tomaszowie dwa światy; extra Galerię i walące się tynki na głowy przechodniów z Mykwy na Tkackiej, może by tutaj jak najszybciej wprowadzić buldożery? i wyrównać teren na tymczasowy skwer.

Pozostałe