Złote gody w Rzeczycy

  • 26.10.2016, 21:24
  • Mariusz Strzępek
Złote gody w Rzeczycy
23 października 2016 roku w gminie Rzeczyca odbyła się uroczystość ZŁOTYCH GODÓW.

Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

 

Na zaproszenie Wójta Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczyca Leszka Kosiackiego i Proboszcza Parafii Rzeczyca Księdza prałata Henryka Linarcika na uroczystości jubileuszowe przybyli Szanowni Jubilaci oraz Ich rodziny.

 

Dostojni goście to:

  1. Genowefa Kosiacka-Bąk i Władysław Bąk
  2. Józefa i Marian Jaworscy
  3. Helena i Stanisław Kościecha
  4. Marianna i Szczepan Plichta
  5. Helena i Józef Sobolewscy

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy.

           

Gości powitała Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeczycy Izabela Olejnik.

           

Po okolicznościowych przemówieniach, przystąpiono do ceremonii uhonorowania Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy. Wójt Gminy wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Leszkiem Kosiackim wręczyli Dostojnym Jubilatom pamiątkowe dyplomy i kwiaty oraz złożyli życzenia kolejnych lat pomyślności w życiu rodzinnym.

 

Na zakończenie specjalnie dla Jubilatów wystąpił zespół Mali  Rzeczycanie, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy. Na niniejszy występ grupę przygotował oraz  akompaniował Pan Krzysztof Turała.

 

Po tej części uroczystości  o godzinie 11.30 w parafialnym kościele w Rzeczycy rozpoczęła się Msza święta z oprawą liturgiczną sprawowana przez Wikariusza Parafii Rzeczyca Księdza Krzysztofa Knycha. Podczas tej Mszy świętej małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską.  

 

Kończąc uroczystości jubileuszowe z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego Wójt Gminy Marek Kaźmierczyk zaprosił Jubilatów i ich rodziny na poczęstunek oraz specjalnie przygotowany na tę uroczystość tort.

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe