Tiry poza miasto

  • 07.10.2016, 12:48
  • Mariusz Strzępek
Tiry poza miasto
Kolejny protest mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego.

W imieniu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego informujemy Państwa,iż na dzień 20 października 2016 roku,na godzinę 16,00 zaplanowaliśmy protest na ulicy Mireckiego przy skrzyżowaniu z ulicą Szczęśliwą.

 

Protest polegał będzie na spacerach po pasach. Będzie trwał godzinę. Przypuszczalnie weźmie w nim udział około 50 osób. W tym czasie planujemy nie przepuszczać żadnych pojazdów mechanicznych poza uprzywilejowanymi.

 

Protest jest efektem braku reakcji władz samorządowych wszystkich szczebli na postulaty mieszkańców dotyczące wyprowadzenia ruchu ciężkich pojazdów poza granice miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Do tej pory blokowaliśmy drogę powiatową. Tym razem postanowiliśmy zaprotestować na drodze wojewódzkiej nr 713.

 

Nasza walka o godne życie trwa od 2003 roku. Jak widać z marnym skutkiem. Tłumaczenia,że wiele miast w Polsce jest w podobnej sytuacji nas nie satysfakcjonuje. W związku z tym informujemy,że będziemy protestować aż do skutku.

Z poważaniem przewodnicząca Rady Osiedla Gustek Mieczysława Goździk.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mr
mr 20.10.2016, 13:50
jak coś się nie podoba górnikom, rolnikom, pielęgniarkom, nauczycielom itd, blokują drogi obywatelom a nie rządzącym, kiedyś spędziłem 40 minut we wrocławiu w upalny dzień w autobusie bez klimatyzacji, bo setki rowerzystów protestowało z powodu zbyt małej ilości dróg rowerowych. dla mnie ci blokujący drogi to ZWYKŁA SWOŁOCZ I BYDŁO. zapraszam pod starostwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Rafał G
Rafał G 10.10.2016, 11:16
Wiadomo kto ich obsadził PIS
Silv
Silv 29.10.2016, 10:37
Problem jest od 2003 roku ? Czyli według ciebie Pis rządziło w naszym mieście 13 lat ??
roni
roni 10.10.2016, 00:07
Ciekawe czy tym razem do protestujących wyjdą zarządcy drogi i Pan Koziełek. Pewnie znów jąkając się puszczą bajkę że o problemie tirów w mieście słyszą po raz pierwszy. Kto ich tam obsadza ?
Tomaszowianin z Granicznej
Tomaszowianin z Granicznej 07.10.2016, 20:22
Popieram i staram się zrozumieć bo widzę podobną sytuację na Granicznej od czasu remontu O. Lange. Oczywiście na Szczęśliwej jest 100 razy gorzej. Może w końcu coś z tym zrobią!
jestem obcy w swoim mieście
jestem obcy w swoim mieście 07.10.2016, 18:42
Jest władzy jedność, sa Fundusze UE więc niepowtarzalna szansa na obowodnice, niech centrum co by nie mówić nie małego miasta stanie się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców...!!!!!!!!!
Pan Stanisław kierowca TIRA
Pan Stanisław kierowca TIRA 07.10.2016, 18:20
i bardzo dobrze niech protestuja popieram.Przejechac przez to miasto duzym zestawem to zgroza.Moze uda sie wywalczyc budowe obwodnicy dlaczego tylko miasto ma byc rozkopane
Silv
Silv 29.10.2016, 10:36
Z Pana taki kierowca tira jak ze mnie.... Czyli żaden
Tomaszowianin
Tomaszowianin 07.10.2016, 17:44
To prawda obwodnica dla tranzytu powinna być ale bardziej mnie denerwują formy protestu dlaczego nie pójdą blokować urzędu miasta czy wojewódzkiego i tam walczyć o swoje tylko najlepiej drogę zablokować i drugiej osobie utrudniać życie. Ps to ja proponuję w formie protestu blokować innym bramy by nie mogli na przykład do pracy zdążyć a dlaczego nie
Silv
Silv 29.10.2016, 10:35
No wtedy na pewno by szybciej zainteresowali się problemem ale oni wolą denerwować zwykłych ludzi no przecież my wszyscy mamy na to wpływ, że jadzie tamtędy ruch tranzytowy...
Ewka
Ewka 07.10.2016, 17:24
Ostatnio widziałam sytuację jak kierujący tirem chciał wyjechać z ulicy Szczęśliwej na Mireckiego a drugi chciał wjechać tirem z Mireckiego na ulicę Szczęśliwą .Manewry jakie musieli wykonać żeby to zrobić nie do pozazdroszczenia przy tak wąskiej ulicy.
kierowca
kierowca 07.10.2016, 16:31
W cyckach się poprzewracało. zablokowanie tranzytu w mieście ? Świetny pomysł , to ciekawe jak mamy dostarczać towar do sklepów żeby wielebne mohery mogły sobie zakupy zrobić !!! Moim zdaniem protestujcie sobie o to żeby jakość dróg w waszym mieście się polepszyła bo jak narazie to pożal sie Boże ....
Stachu
Stachu 07.10.2016, 16:10
Ludzie są niewyrozumiali, dziś w Kauflandzie przy kasie rozmawiały dwie damesy; ,,no to znowu te czuby wilanowskie chcą zablokować nam przejazd"
snarki
snarki 07.10.2016, 15:29
Do SILV

Jakbyś zadał sobię odrobinę trudu, to byś wiedział,że tutaj nie chodzi o transpport docelowy, tylko o ten który przelatuje przez TM tranzytem, lub ten którym wożą urobek z pobliskich kopalni piachu.

W żadnym mieście nie mozna zakazać wjazdów docelowych, do sklepów, hurtowni
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 07.10.2016, 14:36
Nareszcie! Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Za mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego nikt tego nie zrobi! Straciliśmy szanse kiedy ktoś ważny (mający wpływ na decyzje w woj. łódzkim) mieszkał w Opocznie, straciliśmy szansę kiedy mieliśmy kilku radnych w samorządzie województwa. Najwyższy czas zacząć działać. Tak jak w dawnych latach: tata mi mówił, że jesteśmy małym, biednym miastem. Jak sobie czegoś sami nie wywalczymy, nikt nic nam nie da!
Tomaszowiak
Tomaszowiak 07.10.2016, 14:29
Brawo mieszkańcy, brawo Jacek Kowalewski. Trzeba walczyć o słuszne rozwiązania.
marek
marek 07.10.2016, 15:30
Czy to ten p. Kowalewski nie mial w przeszlosci wplywu na to zeby cokolwiek zmienic w tym temacie, poprzez toi ze byl radnym i pracowal/je w urzedach? Teraz mądry, a gdzie by wczesniej? No i tak nie na temat- Miasto i MZK podpisali umowe na srodki na nowe samochody i nowa baze MZK
Rafał G
Rafał G 07.10.2016, 14:23
To nie jest ostani protest będą organizowane co 2 tygodnie aż do skutku.
JayJay
JayJay 07.10.2016, 14:02
Niech się wreszcie wezmą za robotę stare berety...
Zawsze wszytko źle, ale żarcie smakuje, płytki się kupuje do domu, ale transport już nie?
tom
tom 07.10.2016, 13:46
Popieram mieszkańców!!!! Te samochody ciężarowe to ogromna udręka dla miast. Powinny jeżdzić tylko drogami ekspresowymi do magazynów na obrzeżach miast...
Silv
Silv 07.10.2016, 14:39
Hm a jak niby miały by niby dostarczyć towar do sklepów w centrum ? może rowerem ?
marek
marek 07.10.2016, 15:33
lokalnym nikotonazowym transportem. Jesli nie pamietasz to przypomne ze kiedys tak bylo, na zakrecie na ul Glownej, łączenie z Dworcowa bylA BOCZNICA KOLEJOWA i magazyny skad dowozono towar do sklepow. Teraz podobna role odgrywaja logistyki , ale one spelniaja role globalna a nie lokalna
Silv
Silv 29.10.2016, 10:41
A pomyślałeś może jakie są koszty takie transportu? Bo widzę, że niestety ale w tym zakresie się nie interesujesz a szkoda bo wtedy nie dawał byś takich głupich postów... Dla ciekawostki powiem ci, że w naszym powiecie jest kilka firm co ma dostęp do bocznicy kolejowej wiesz ile z nich obecnie korzysta z usług pkp?
Żadna, gdyż transport samochodowy niestety jest dużo tańszy...
marek
marek 07.10.2016, 13:37
Popieram
org
org 07.10.2016, 13:28
Życzę wytrwałości i powodzenia!

Pozostałe