30 września 2016 r. - okazją do potrójnego święta w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim

  • 06.10.2016, 08:09
  • Mariusz Strzępek
30 września 2016 r. - okazją do potrójnego święta w II Liceum Ogólnokształcącym…
Ważne inicjatywy edukacyjno-rozrywkowe w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim

30 września 2016 r. na długo zostanie w pamięci zarówno nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów II LO im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Tego dnia uczennice klas I-III złożyły w nietypowy sposób życzenia wszystkim mężczyznom, tym młodszym, bo uczącym się, jak i pracującym w murach tej szkoły, od wielu lat. Uroczystość Dnia Chłopca była pełna humoru, czasami nostalgiczna, ale przede wszystkim z morałem. Ciekawych szczegółów imprezy, odsyłamy do artykułu umieszczonego na stronie szkoły pod adresem: http://www.2lo.tomaszow.com/Drugim ważnym w tym dniu wydarzeniem, był 6. Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. wmtday), pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie postanowili do tej akcji dołączyć po raz pierwszy, jako jedna spośród 2 977 szkół na świecie. Akcja przebiegła fantastycznie i z wielkimi emocjami. Otóż klasa m.in. II matematyczno-chemiczna postanowiła wcielić w życie hasło akcji. Bez wyrzutów tego dnia Arbuzy sprawdzały znajomość zawiłych przypadków mnożenia wśród nauczycieli, dając zamiast ocen, słodycze.

 

Przedsięwzięcie było też okazją do integracji i zabawy samych organizatorów, którzy przygotowywali się w grupach poza szkołą, a potem na zajęciach prezentowali: wiersze, piosenki, karty pracy itp. swoim kolegom, a także zaciekawionym nauczycielom. Mamy nadzieję, że ta akcja spodobała się wszystkim i na stałe zostanie wprowadzona do bogatego kalendarza imprez w II Liceum Ogólnokształcącym.

Do trzech razy sztuka, więc 30 września z udziałem „dumnych Arbuzów” z II LO, ale już poza murami szkoły, odbyła się X Małopolska Noc Naukowców 2016 (MNN 2016). Z inicjatywy nauczycielki matematyki Moniki Żerek po raz pierwszy, liczna grupa młodzieży z liceum (80 uczniów), wzięła udział wraz z innymi opiekunami w tym niezwykłym wydarzeniu.

 

Dla niewtajemniczonych ideą tego projektu, jaką jest MNN, było spędzenie choć kilku niezapomnianych chwil w ławach m.in. takich znanych krakowskich uczelni jak UJ, AGH, UEK, UP, UR, PK oraz wielu innych instytucji z województwa małopolskiego. Licealiści uczestniczyli w warsztatach, laboratoriach oraz wykładach (po szczegóły, odsyłamy do internetu http://nocnaukowcow.malopolska...am/krakow/). O atrakcyjności tej oferty niech świadczą deklaracje uczniów o wyjeździe na MNN za rok! A może i inne placówki zachęcone naszym przykładem też się wybiorą wspólnie do Krakowa na kolejną edycję MNN.
 

Aby zobaczyć większą relację zdjęciową z opisanych wyżej imprez, odsyłamy na wspomnianą już wcześniej stronę internetową II LO oraz na fb.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe