Order "Serca Matkom Wsi" dla Pani Krystyny Kozera

  • 4.10.2016, 20:46
Order "Serca Matkom Wsi" dla Pani Krystyny Kozera
4 października 2016 r. z okazji 150 – lecia Kół Gospodyń Wiejskich wręczono szczególne odznaczenie w postaci Orderu Serca Matkom Wsi Pani Krystynie Kozera z Brzustowa.

Pani Krystyna wspaniała matka i żona, wieloletnia twórczyni ludowa, działaczka społeczna i przewodnicząca KGW w Brzustowie. Jej całe życie ściśle związane było z wsią, przyrodą a także pracą na roli, co odzwierciedlała w swojej twórczości.

 

Właśnie z przyrody i kultury ludowej Pani Krystyna czerpała wzory do swojej pracy artystycznej: haftów, dzierganych serwet, czy bukietów z bibuły. Swoją wiedzą, umiejętnościami i talentem dzieliła się z innymi, należąc do grupy Artystów Ziemi Inowłodzkiej, aktywnie działając w Stowarzyszeniu Aktywny Brzustów i Zagroda Artystyczna Stary Sad.

 

Prowadziła kursy i warsztaty rękodzieła organizowane przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy. Skupiała wokół siebie osoby zainteresowane inną formą aktywności, promocji regionalnych potraw, rękodzieła i twórczości ludowej. Współpracowała z Gminnym Centrum Kultury w Inowłodzu, Gminą Inowłódz, Powiatem Tomaszowskim oraz Regionem Łódzkim kultywując i promując tradycje kultury ludowej.

 

Za działalność Pani Krystyny z rąk Przewodniczącej Rejonowej Rady KGW Pani Marianny Śmiechowskiej, delegacji władz Gminy Inowłódz i Gminnego Centrum Kultury odebrała wyjątkowe odznaczenie przyznawane przez Zarząd Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie - Order Serca Matkom Wsi.

 

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe