Nielegalnie w Czerniewicach

  • 02.10.2016, 17:57
  • Mariusz Strzępek
Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który przechowywali i wprowadzał do obrotu towary akcyzowe. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli u podejrzanego mienie o wartości 22,5 tysiąca złotych

 

30 września 2016 roku około godziny 8:50 funkcjonariusze pojawili się przed jedną z posesji w gminie Czerniewice. Z ich ustaleń wynikało, że może znajdować się tam magazyn wyrobów akcyzowych.

 

Przypuszczenia policjantów i celników szybko się potwierdziły, kiedy na terenie posesji zabezpieczyli ponad 41 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia ponad 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy a także spirytus.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne towary i zatrzymali ich właściciela. Dotychczas nienotowany 53-latek usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 74 tysiące złotych.

 

Funkcjonariusze u zatrzymanego na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lynott
Lynott 02.10.2016, 18:36
zabezpieczyli mienie w porządku ale dlaczego jak jakiś cwaniak ukradnie kilka milionów jemu mienia nie zabezpieczają....za pogardzanej przez wiekszośc komuny był przepadek mienia w całosci i nie było tłumaczenia ,,ze to na matkę tamto na żonę teraz matka ma 1200 zł emerytury a posiada wypasiony samochód i wille za kilka milionów i nikogo to nie dziwi

Pozostałe