Kolejna powiatowa droga do przebudowy

  • 30.09.2016, 19:30
  • Mariusz Strzępek
Kolejna powiatowa droga do przebudowy
Powiat Tomaszowski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4324E Będków-Ujazd na odcinku Będków-Rosocha”.

Celem operacji jest poprawa warunków użytkowania drogi powiatowej nr 4324E poprzez jej przebudowę. W wyniku realizacji inwestycji osiągnięte zostanie podwyższenie parametrów technicznych drogi powiatowej, polepszenie standardu dojazdu mieszkańców Gminy Będków do siedziby gminy oraz obiektów publicznych zlokalizowanych w centrum miejscowości, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu na obszarze zabudowy miejscowości Będków i Rosocha poprzez następujący wskaźnik jego realizacji: przebudowa drogi 1,400 km.

 

Inwestycja będzie realizowana zostanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych, poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe