Nauka przedsiębiorczości – (nie)zwykła lekcja wychowawcza w II LO w Tomaszowie Mazowieckim.

  • 26.09.2016, 21:49
  • Mariusz Strzępek
Nauka przedsiębiorczości – (nie)zwykła lekcja wychowawcza w II LO w Tomaszowie…
21 września 2016 r. w II klasie humanistycznej II Liceum w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się niezwykła lekcja wychowawcza, którą przeprowadzili pracownicy firmy Etykiety.pl Etigraf: Anita Czarniecka - Prezes Zarządu, Iwona Studzińska – Dyrektor Handlowy oraz Agnieszka Rudnicka – Specjalista ds. marketingu.

Lekcja miała na celu zapoznanie uczniów z praktycznymi zagadnieniami prowadzenia działalności gospodarczej oraz marketingu. W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z prezentacją  „Co wiesz o Marketingu? …czyli jak zbudować strategię firmy, która odniesie sukces?”, dzięki której poznali tajniki tworzenia skutecznych strategii marketingowych. Kolejnym zadaniem postawionym przed II klasą II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie, było stworzenie strategii marketingowych dla firm z różnych wybranych przez siebie branż.

 

Uczniowie klasy humanistycznej udowodnili, że potrafią być skutecznymi i kreatywnymi strategami. W trakcie lekcji zbudowali strategie marketingowe dla wybranych przez siebie firm. Wśród działalności, które uznali za jako warte zainwestowania, były: szkoła ze specjalistycznymi kursami dla humanistów (kusy aktorskie, malarskie, dziennikarskie), producent zindywidualizowanej odzieży sportowej, producent funkcjonalnych i zindywidualizowanych zakładek do książek, producent ręcznie wykonywanych ramek na zdjęcia z mottem, czy gorąca linia telefoniczna „Specjalista na zamówienie”.

 

Wychowankowie Urszuli Stefaniak w przyszłym tygodniu odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości oraz odwiedzić stoiska innych firm z branży opakowaniowej, logistycznej i rolnej. Uczniowie będą gośćmi na Targach TAROPAK – LOGIPAK oraz POLAGRA 2016, gdzie będą się przygotowywać do wykonania kolejnego zadania: opracowania planu działań promocyjnych i reklamowych dla firmy. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe