Miły początek, słaby koniec

  • 20.09.2016, 13:19
  • Sport.TM
Miły początek, słaby koniec
Bilardziści klubu Dachy Lipiński w miniony weekend rozegrali mecz siódmej kolejki bilardowej Ekstraklasy. Rywalem naszego zespołu był czwarty w tabeli ERG Bieruń Folie.

Rywalizacja ta odbywa się na zasadzie trzech gier podwójnych w odmianie 9-bil. W każdej z ekip musi wystąpić przynajmniej czterech zawodników. Mecz kończy się, kiedy jedna z drużyn wygra czternaście partii.

 

Michał Czarnecki i Adam Skoneczny pojedynek rozpoczęli od wygranej 5: 4 nad Konradem Juszczyszynem, oraz Piotrem Kudlikiem.

 

Niestety duet Piotr  Ostrowski – Mariusz Skoneczny nie utrzymali małej przewagi  przegrywając z parą Marek Kudlik – Mieszko Fortuński  2:6. Po dwóch pojedynkach ERG prowadziło 7:10.

 

Mariusz Skoneczny dostał swoją szansę na rewanż w grze podwójnej numer trzy. Zawodnikowi towarzyszył brat Adam. Po drugiej stronie Mieszko Fortuński wystąpił w duecie z Konradem Juszczyszynem. Rywalom do zwycięzca wystarczyły cztery wygrane partie. Tomaszowianie musieli wygrać ich aż siedem. Niespodzianki nie było Fortuński i Juszczyszyn pokonali braci Skonecznych 4:2 i ostatecznie mecz zakończył się przegraną Tomaszowian 9:14.

 

Po porażce zespół Dachy Lipiński spadł na czwarte miejsce (15 pkt.) w tabeli. Prowadzi Konsalnet  Warszaw (18 pkt.). Na drugim miejsce plasuje się obrońca tytułu mistrza Polski zespołem Nosan Kielce (16 pkt), oraz ERG Bieruń (16 pkt.).

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe