PP: Lechia bez respektu dla rywala. Znamy pary 1/4

• 02.09.2016, 12:10
  • Sport.TM
Od czwartej rundy rozpoczęli piłkarze Lechii rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Pierwszym przeciwnikiem zielono – czerwonych był klub RKS Rzeczyca.

Trener Wesołowski do gry desygnował kilku graczy, którzy w spotkaniach ligowych  nie mają okazji grać od pierwszych minut. Gołuński, Cieślik, Żerek, Łazowski, Król, Widejko zastąpili:  Szymczaka, Żytka, Kolasę, Mireckiego, Brozia, Cyrana.

Derby tomaszowskiego powiatu rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Już po pierwszym kwadransie gry, nasi piłkarze po bramkach Jardela (druga z karnego) prowadzili 2:0.

Mimo wielu okazji nie udało nam się podwyższyć rezultatu przez kolejne pół godziny i do przerwy wspomniany wyżej wynik zmianie nie uległ.

Trener Wesołowski w przerwie dokonał trzech zmian. Jardel, Magdoń, Widejko usiedli na ławce, a na murawie pojawili się Szutenberg, Żytek, Miarka

W drugiej odsłonie Lechiści postawili kropkę nad „i”. W 66 minucie Lechia po raz w drugi w tym meczu wywalczyła „jedenastkę”, tym razem po faulu na Wolskim. Tym razem do piłki podszedł Łazowski, który pewnym strzałem podwyższył rezultat.

W 74 minucie dobrze grający w tym  meczu Gołuński popisał się celna wysoką piłką do Cieślika. Ten nie zmarnował okazji i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Cztery minuty później Gołuński ponownie dośrodkowuje, a  dokładne podanie wykorzystuje Wolski. Lechia wygrywa w Rzeczycy 5:0.

RKS RZECZYCA – RKS LECHIA 0:5 (0:2)

Jardel 11”

Jardel 13” (k)

Łazowski 64” (k)

Cieślik 74”

Wolski 78”

RKS Lechia: Melon – Wolski, Magdoń(46′ Szutenberg), Widejko (46′ Żytek), Król – Gołuński, Cieślik, Żerek, Rozwandowicz (65′ Kolasa) – Jardel (46′ Miarka),  Łazowski

W czwartek w siedzibie OZPN Piotrków odbyło się losowanie ćwierćfinałów. Naszą drużynę czeka mecz wyjazdowy z ekipą Start Lgota Wielka. Odbędzie się ono, podobnie jak pozostałe -  14 września o godzinie 16.