Radni PiS i PSL nie chcą dobrego połączenia drogowego z Łodzią?

  • 29.06.2018, 10:06
Radni PiS i PSL nie chcą dobrego połączenia drogowego z Łodzią?
Nie tylko polski parlament dotknięty jest plagą partyjniactwa w najgorszym rozumieniu tego słowa. Podobnie jest także w samorządach, gdzie dla działaczy różnych ugrupowań, partyjny "biznes" ważniejszy jest od potrzeb a nawet bezpieczeństwa mieszkańców, których teoretycznie mają reprezentować.

O tym, że Tomaszów Mazowiecki potrzebuje dobrego skomunikowania z Łodzią nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do stolicy regionu każdego dnia dojeżdża tysiące tomaszowian. Tam pracują, studiują, leczą się i załatwiają tysiące zwykłych codziennych ludzkich spraw mieszkańcy naszego powiatu (bo nie tylko miasta ale i okolicznych gmin. Potrzebujemy zarówno połączeń kolejowych, szybkich i bez przesiadek w Koluszkach i innych podmiejskich stacyjkach, jak i drogowych.

 

Niedawno pojawiła się inicjatywa połączenia drogi ekspresowej S8 na wysokości węzła Tomaszów Centrum z Łodzią. Jako pierwsi pomysł taki zgłosili samorządowcy z Łodzi. I to chyba okazało się największym problem, bo Łódź, to... Łódź i wiadomo, kto tam rządzi. A skoro rządzi wróg, to trzeba iść na przekór. Nawet na przekór interesom własnych wyborców. Normalność zderza się z partyjniactwem, będącym u nas synonimem braku myślenia, żeby nie powiedziec głupoty. 

 

Kolejne samorządy, będące zainteresowane budową połączenia z Łodzią podejmują uchwały ze stanowiskiem skierowanym do Rady Ministrów. Taki sam projekt wpłynął też do Rady Powiatu Tomaszowskiego. Uchwała znalazła się w programie ostatniej sesji. Temat nie jest nowy. Omawiany był szeroko w mediach i na komisjach. Był czas i możliwości by się z nim dokładnie zapoznać. Dlaczego nie zrobili tego radni PiS i grupa radnych PSL? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Tak jak nie znajdzie się żadnych propozycji alternatywnych ze strony osób, specjalizujących się w negacji wszystkiego co się tylko da. 

 

 

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego uchwały nie przyjęto. Radny Dariusz misztal postanowił zgłosić wniosek o zdjęcie punktu z porządku obrad, mimo że dwie godziny wcześniej sam w głosowaaniu ten porządek zaakceptował. Zaproponował aby stanowisko w sprawie połączenia drogowe z Łodzią skierować raz jeszcze pod obrady komisji. Rzecz jednak w tym, że Komisje uchwałą już się zajmowały ui wypracowały swoje stanowiska. Po co mają to robić raz jeszcze? Chodzi o to, że temat jest na tyle ważny, że nie można opowiedzieć się na wprost przeciwko niemu. Po skierowaniu do komisji nie można nikomu zarzucić, że jest przeciw, mimo, że tak de facto jest. Jest ważny nie tylko dla Tomaszowa czy Ujazdu, ale także dla Czerniewic i Będkowa. 

 

To niestety nie pierwszy przykład partyjniackiego szkodnictwa, wykonywanego przez działaczy PiS. Wcześniej mieliśmy do czynienia z podobną destrukcją przy próbie przejęcia od samorządu wojewódzkiego budynku mieszczącego obecnie Powiatowy Urząd Pracy. Temat zapewne powróci przy okazji kolejnej sesji. Będzie niestety jeszcze trudniej, bo koniec sierpnia to już regularna kampania wyborcza. 

 

****

Odrębnym tematem jest próba uniemożliwiania jekiejkowiel dyskusji, ze strony radnego Sławomira Szewczyka. Temu tematowi poświęcimy kolejny artykuł na naszym portalu. 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nilu
Nilu 7.07.2018, 14:54
Czy wyborcy nie powinni wiedzieć konkretnie, którzy radni jak głosowali, żeby w przyszłości nie zagłosować na kogoś, komu dobro wyborców nie leży na sercu?
7.07.2018, 13:45
No ale jak to? Opozycja wysuwa temat tuż przed kampanią wyborczą i liczy na pozytywne przyjęcie??? Nie rozumiem.
TOTO
TOTO 30.06.2018, 19:34
Szkoda
tomek
tomek 30.06.2018, 14:25
Misztal i Wegrzynowski - zdrajcy miasta i powiatu, zapisane, kto to był jeszcze z PSI?
na chłodno
na chłodno 30.06.2018, 13:39
PIS jak zwykle wszysko zakłamie zdepcze i zje własne g...o byle dorwać się do kasy i koryta z nagrodami i pensjami milionowymi dla swoich katechetów....
ANIA
ANIA 30.06.2018, 11:38
Moze lepiej wyremontowac porzadnie te drogi ktore sa a nie tylko łatac dziury kamyczkami ktore nie daja zadnego efektu.Ostatni przyklad remontowana droga Wojewodzka Koluszki -Piotrkow ekipa remontowa wchodzi wycina kawalki asfaltu na drugi dzien juz jej nie ma ,czemu pytamy bo nie skonczony przewidziany odcinek do remontu. Odpowiedz ekipy brak kasy juz nas przenosza dalej bo nie ma nam kto zapŁacic . Wiec nie osmieszajcie sie nowymi odcinkami zrobcie porzadnie stare, a nie na odczpne. Brak sciezki rowerowej od Łaznowa do Bedkowa nie mozna rowerem jechac bo obawa aby tir nie zdmuchnał Z jezdni
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 30.06.2018, 11:31
Czy tych radnych pogięło? Jak można nie chcieć dobrego połączenia z miastem wojewódzkim? Tomaszowianie zapamiętajcie te nazwiska. Na pewna będę nadal chcieli nad "robić dobrze" dla miasta w następnej kadencji. Dlatego ich wytnijcie podczas kolejnych wyborówa. To jest chore co niektórzy wyczyniają!
jam
jam 30.06.2018, 09:36
Aż się prosi pokazać to video mieszkańcom TM np przed seansem w Kinie na leżakach na pl. Kościuszki. Niech ludzie sami ocenią postawę radnych blokujących budowę drogi
m&m
m&m 29.06.2018, 23:02
wybory- pranie podatniejszych mozgow przez cynikow.
59
59 29.06.2018, 18:28
Hey,dodaj znaczna część wyprzedana.Czytam i czytam,a nadal nie doszukałam się konkretnych propozycji dla mieszkańców naszego miasta
Zamiast wyprowadzić tiry -proponuje się nam rondo,żeby mogły szybciej jechać. Mówimy,że nie o to nam chodzi,ale kampania toczy się w najlepsze,więc mówi się byle co,byle mówić dużo.Nie ważne co będzie dalej,najważniejsze żeby wywalić PIS.Nie twierdzę,że lokalne struktury to sami geniusze.Raz lepiej,raz gorzej,ale próbują robić coś dobrego.A już wycieczki personalne dotyczące czyjegoś wyglądu,to chwyt poniżej pasa.Krytykować należy poglądy,a nie osoby.Skąd w narodzie tyle jadu?
Krzysztof Cyniak
Krzysztof Cyniak 29.06.2018, 16:12
A prezes tysiąclecia mówił vox populi vox dei.... moze ma ktos dojscie do ucha albo kota prezesa.
kopa men
kopa men 29.06.2018, 14:13
Ludzie od kogo wy wymagacie. Przecież do najsłabszy odłam solidarności, ludzi niejednokrotnie składających nie zawsze zgodne z prawdą informacje
kibic
kibic 29.06.2018, 13:34
uchwała intencyjna przedwyborcza, oczywiście droga jest potrzebna, ale przewodniczący nie zapanował nad poziomem dyskusji, a jeden z radnych opozycji, czyli koalicji zamiast mówić ludzkim głosem, próbował ośmieszyć składającego wniosek formalny radnego, pewnie gdyby tego nie zrobił wniosek by nie przeszedł, jedni warci drugich
Mgr
Mgr 29.06.2018, 12:32
Poziom dyskusji żenujący. A póżniej pretensje że ludzie nie idą na wybory i są sobie sami winni. Dla mnie to zrozumiałe bo na kogo tam głosować ? Panowie mają bajlando siedzą sobie pierdząc w stołek i nie mają pojęcia o czym mówią! U tego jednego pana w białej koszuli przydała by się dieta bo brzuch ma masakryczny od tego siedzenia.
IŚĆ TRZEBA
IŚĆ TRZEBA 29.06.2018, 14:54
choćby po to by pisowsko- kościółkowych oszołomów odsunąć od władzy !!!
Hey
Hey 29.06.2018, 15:47
I co na kolejnych oszołomów głosować?! Już mieliśmy rządy poprzedników i część kraju wysprzedana!
xxx
xxx 29.06.2018, 13:39
brzuch ma jaki ma i to jego sprawa widocznie nie używa suplementów i nie popija ich wodą alkaiczną
wyborca
wyborca 29.06.2018, 11:25
Ludzie chcą tego połaczenia! tj. lepszego skomunikowania z Łodzią, Wrocławiem czy Poznaniem. Oj na zaściankowy PIS niewielu już zagłosuje.
Czy aby napewno???
Czy aby napewno??? 29.06.2018, 14:52
Jak znam życie to większość zaprotestuje nie idąc na wybory...
XXX
XXX 29.06.2018, 11:19
A za pół roku pisiory wystawią ten sam projekt jako swój i spróbują go przepchnąć przy poparciu pozostałych. !
Wyborca
Wyborca 29.06.2018, 11:17
Dla kasy i nagrod sprzedadza wszystko a nie tylko Filce Techniczne swoim Pis to zdrajcy lokalnych interesow i Pzpr w nowym przykoscielnym wydaniu

Pozostałe