Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim

  • 12.08.2016, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim
Poniższy tekst potraktowaliśmy jako list otwarty. Taki sam dotarł także w formie maila do Starosty Powiatu Tomaszowskiego

Jestem zbulwersowanym obywatelem. Oto ogłoszenie (zapytanie ofertowe) które Państwa urząd opublikował (treść ogłoszenia w załączniku maila - wystarczy tu kliknąć) Proszę o przekazanie tego Staroście.

3-dniowe szkolenie w luksusowych trójmiejskich resortach, wprost wpisanych jako wymóg w przetargu z nazwy. Do tego atrakcje turystyczne (bilety na festiwal filmowy, teatr, zwiedzanie innych atrakcji), do tego nieprzeciętne wymagania na jedzenie, pokoje 1-osobowe.

 

A szkolenie to jedynie 6 godzin zegarowych!! Reszta to zabawa i luksusy za pieniądze publiczne. Czy tak gospodaruje środkami na edukację nasz POWIAT ? Czy tak szkolą się dyrektorzy szkół w naszym mieście?

Jeżeli ten przetarg nie zostanie wycofany to poświęcę czas, aby rozesłać go do organów kontrolnych oraz większej liczby mediów ze szczegółowym opisem i wykazem składowych tego zamówienia, z którego pewnie wyniknie, że miasto zapłaciło kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy za szkolenie z prawa oświatowego, które jest tylko przykrywką do zorganizowania luksusowego wyjazdu za pieniądze podatnika.

 

Czemu, zamiast wywozić dyrektorów na wakacje, nie zrobicie im 3-dniowego szkolenia z prawa oświatowego (24 godziny). Lepiej się wykształcą, a zapłacicie za to kilkukrotnie mniej pieniędzy!

 

Szkolenie można zrobić w naszym mieście pewnie za kwote 1000-3000 zł. Nie trzeba wydawać kilkudziesięciu tysięcy aby fundować hotel Mariot Czy Sheraton ze Spa i basenem a także opłacać z pieniędzy naszego miasta luksusowe rozrywki!

 

 

I cała ta hipokryzja. Gdybyście jeszcze napisali że chodzi po prostu o nagrodę dla dyrektorów, wyjazd integracyjny (forma premii). To przynajmniej byłoby to uczciwie anie chować w BIPie pod nazwą zorganizowania szkolenia z prawa oświatowego.

 

Czy Państwo myślą że obywatele to debile i tego nie widzą?
 

Wszystko jest opisane w zamówienia publicznym które Państwo opublikowaliście (załącznik w mailu). Zamówienie jest obrzydliwie skoncentrowane na detalach luksusów (typy hotelu, menu, rodzaj atrakcji, jakość autobusu!) Jeżeli chodzi o wymogi dotyczące wartościowego, dobrego szkolenia to nie ma to dla Was znaczenia.

Tak nie powinno być. Jako obywatel domagam się organizacji tego szkolenia w naszym mieście bez bezpodstawnego wydawania środków publicznych na wyjazdowe luksusy. NIe macie co robić z pieniędzmi, zróbcie remonty szkół, załatajcie dziury w chodnikach! 



Jarosław Kowalewski

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ehh
ehh 02.09.2016, 06:37
No i wiadomo czemu Pani K. B została dyrektorem w jednej ze szkół ...
goska
goska 31.08.2016, 10:40
To jest skandal.Do telewizji i naglosnic na calą Polskę.Niech se szkolenie robia na miejscu i to po pracy.Jakie wymagania....to sie w glowie nie miesci.Powinna byc z tego wielka afera a nie zamiatanie pod dywan.
ja
ja 30.08.2016, 15:48
A to pani robak i basik takie rozrzutne? Smieszne osobki z nikąd.To jest dramat.
podatnik
podatnik 27.08.2016, 22:00
brawo autor artykułu ! jestem zbulwersowany faktem,jak bardzo marnotrawione są pieniądze podatników !wstyd władzo,wstyd ! ( jeżeli pojmujecie co znaczy słowo wstyd )
Wior
Wior 20.08.2016, 20:36
Ach cóż za niesamowita pomysłowość na promocję Miasta.
Myślę,że nie tylko lokalne gazety zainteresuja się kreatywnym myśleniem władz miasta Tomaszów ,a szczególnie Wydziału Oświaty i „sława" sięgnie Telewizji TVN i Polsat!
Życzę Państwu z całego serca żeby tak się stało.
Szkoda tylko,że przed wizyta w SPA
Prześmiewca.
Prześmiewca. 18.08.2016, 08:35
Nie lepiej i taniej zapisać ich do Komedu?(Przeskok)
Nigdy!!!
Nigdy!!! 18.08.2016, 08:31
Dobrych nauczycieli w Tomaszowie jak na lekarstwo,reszta to niewydolne życiowo niedojdy z ramienia wszechbylczego nepotyzmu i takich jeszcze finansować!!!
Dimos
Dimos 17.08.2016, 10:19
Najlepsze jest to, że lokalny samorząd utworzony przez koalicję na czele z PiSem okrada mieszkańców powiatu. Jest tyle do zrobienia. Można za te pieniądze doposażyć szkołę samochodową w nowe modele silników, kupić inne pomoce dydaktyczne. Można też w naszych szkołach szkolić. Tylko powstaje pytanie skoro zamawiający nie ma pomysłu na temat szkolenia a ma listę oczekiwań co do warunków to czy rozumie potrzeby uczniów. Może zamawiający nie wie jak bardzo trzeba zaangażować się w młodzież. Na początek proponuję "Szkolenie z empatii" na terenie "samochodówki". Następnie proponuję szkolenie "Jak pomagać innym w drodze do samodzielności". Szkolenia spokojnie można prowadzić w ławkach dla uczniów bo przecież to najlepsze warunki do zdobywania wiedzy.
den
den 16.08.2016, 14:09
Panie Radny proponuje postawić pytania i oczekiwać odpowiedzi.
ComTM
ComTM 16.08.2016, 08:01
Tak było, jest i będzie. Sprawowanie władzy zawsze deprawuje, stopień tej deprawacji zależy od charakteru "delikwenta". A my i tak zapomnimy o wszystkim przy następnych wyborach, bo wtedy rządzący (równocześnie kandydaci) przedstawią nam heroiczność swoich cnót i ogrom dokonań.
Grzesznik
Grzesznik 16.08.2016, 06:11
Ciekawe czy na pielgrzymce było Wi-Fi? Co wymodlila Pani od oświaty?!
ja
ja 15.08.2016, 21:17
A pieniędzy na DPS-ów. Nie ma . W zeszłym roku dostały opiekunki, a resztę zmaiono, po wizycie w starostwie pozostałych pracowników, że nie ma pieniędzy, ale postarają się aby je zdobyć. Nie ma bo są wyjazdy - tak zdobywają pieniądze na podwyżki, ale chyba dla Ciebie. Pan redaktor z tego portalu, też twierdził, że się przyjrzy sprawie podwyżek w DPS-ach, ale jest to nie medialne to szkoda mu czasu.
Ann
Ann 15.08.2016, 21:04
Tymczasem w szkołach owych wkrótce szkolących się dyrektorów klasy po 35 osób i zwolnienia nauczycieli.Już wiadomo po co oszczędności w tomaszowskiej oświacie ...
P.S. Pomyślcie o szkoleniach za granicami naszego kraju...Teneryfa?
^
^ 15.08.2016, 23:27
Teneryfa za słabo, lepiej niech jadą na daleką Syberię, ale tylko w jedną stronę. Powrotna droga to tylko pieszo.
jam
jam 15.08.2016, 00:57
Są szkolenia i "szkolenia". Nie ma wątpliwości, że w tym przypadku chodziło o to drugie. "Szkolenie" to taka popularna forma lekkiego wydania kasy i łatwego zarobienia jej przez organizatora, o wiedzę nie chodzi ani jednej, ani drugiej stronie. Ogłoszenie przetargu w takiej formie jednoznacznie wskazuje, że zamawiający poszukuje "szkolenia", a kto szuka to znajdzie
smakosz
smakosz 14.08.2016, 19:47
kiedyś nauczyłem się jak należy jeść bezy lub ptysie . Teraz jest szansa bym zrozumiał wyższość wody z cytryną nad która jej nie zawiera
zdzih
zdzih 14.08.2016, 13:35
Jeśli w takich warunkach szkolą się pracownicy podlegli pod starostwo w dość bidnej mieścinie to mam problemy z wyobrażeniem sobie gdzie takie szkolenia odbywają pracownicy podlegli pod urzędy wojewódzkie nie wspominając ministerstw. Ten program atrakcji to jest raczej jak dla kadry zarządzającej w bogatych prywatnych firmach.
Najlepszy Ratownik
Najlepszy Ratownik 14.08.2016, 13:26
Wyobraźcie sobie państwo ratownika który jedzie na zgłoszenie. Nagle dzwoni do niego telefon. On go odbiera i gada bez sensu. Zapomniał że prowadzi samochód. Nagle na pasach pojawia się przechodzień, ale on nie zważa na nic. jedzie dalej, a co mu ktoś będzie wychodził na ,,jego'' ulicę i to jeszcze wprost pod ,,jego" samochód(karetkę). Dobrze,że z boku siedzi drugi ratownik i krzyczy hamuj . Ale już na hamowanie brakło czasu. Więc gwałtowny manewr i karetka rozbita. Ratownik (władza miejska) robi wszystko by nikt się nie dowiedział. I do dzisiaj jest cicho. Zgadnijcie Państwo, czy działo się to w Tomaszowie Maz. czy jest to historia wymyślona.
kolo
kolo 16.08.2016, 09:46
stawiam na Tomaszów i na K.K
14.08.2016, 12:00
Moją uwagę zwróciło coś innego. Zamawiający, czyli Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim właściwie nie wie w jakim zakresie chciałoby szkolić kadrę menadżerską oświaty. Dopiero od firmy szkoleniowej wymaga się zaproponowania tematyki szkolenia. Żenujące ogłoszenie. Mam nadzieję, że Zarząd Powiatu z tych pomysłów zrezygnuje.
AK-47
AK-47 14.08.2016, 20:05
Więc może chodzi o to aby zafundować wypoczynek w luksusowych apartamentach pod pozorem szkolenia?.......
takie  pseudo -  szkolenia
takie pseudo - szkolenia 14.08.2016, 15:20
to raczej parę minut improwizacji i coś na zasadzie wieczorku , balu zapoznawczego z dala od chałupy .
Bida z wiochy Tomaszów
Bida z wiochy Tomaszów 14.08.2016, 11:55
Hahahaha ale sobie hotele wybrali:

- Golden Tulip Gdańsk - ceny już od 315 zł za noc - Komfortowe pokoje 150m od morza‎ - 4 gwiazdki - co za poniżające warunki - skandal

- Haffner Hotel - kolejny skandal, ponieważ znowu tylko 4* - jak mozna w takich warunkach umieścić urzędników starostwa - pani Stańczykowa i inni zasługują na więcej - obawiam się, że w tak ubogich warunkach wiedza ze szkolenia nie będzie właściwie przyswajana. I jeszcze ta dziadowska cena specjalna. jak można tak wybitnym postaciom oferować nocleg w pokoju jednoosobowym tylko za 680 zł za noc. Obrzydliwe skąpstwo.

- Qadrille Conference & Spa - No tutaj ciut lepiej. Wnętrza przyjemniejsze i można skorzystać z akademii golfa, co jest niezwykle ważne dla osób szkolących i szkolonych. Można wybrać pokoje pałacowe, lub ulokowane dyskretnie w oficynie.

- Hotel Spa Faltom Gdynia - bida z nędzą tylko 4 gwiazdki.

Co można powiedzieć? Ktoś sobie leczy kompleksy naszym kosztem. Mały móżdżek i wielkie mniemanie o sobie.
#
# 14.08.2016, 12:49
Ale marudzita, Przecież to tylko 22 osoby w jednym autokarze. Cieszcie się, że nie zażyczono sobie taxi, przecież to świta, sami dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.
Moją uwagę zwrócił podpis osoby akceptującej ww. pismo "Członek Zarządu - Barbara Robak" (PSL), a nie Naczelnik OIS pani Beata Stańczyk (PIS), o której ciągle piszecie.
może  być i  tak
może być i tak 14.08.2016, 15:29
kto inny decyduje ! kto inny podpisuje ?
ciekawy
ciekawy 14.08.2016, 10:33
A czy bez osobnej oferty SPA, masażu i kucyka w aksamicie i fyzjerki oraz kosmetyczki dla księżniczki PIS Pani STańczyk naczelniczki oświaty w powiecie lub Starosty - mogę wygrać taki przetarg?

Pozostałe