Szczęsliwa siódemka Mileny Chałupki

  • 12.08.2016, 00:23
  • Sport.TM
Szczęsliwa siódemka Mileny Chałupki
W konkurencji siedmioboistek rozgrywanych podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich MKS Tomaszów reprezentowała Milena Chałupka.

W biegu na 100 metrów Tomaszowianka wystartowała w drugiej serii biegów. Zawodniczka z rekordem życiowym 16.07 sekundy (703 pkt.) zajęła pierwsze miejsce w tej rywalizacji. Po zsumowaniu wszystkich serii okazało się, iż Chałupka osiągnęła bardzo dobry ósmy czas.

 

Konkurs skoku wzwyż Tomaszowianka rozpoczęła od wysokości 138 cm.  Wynik ten Milena zaliczyła w pierwsze próbie.  Lekkoatletka poradziła sobie bez większych problemów na kolejnych czterech wysokościach tj. 141; 144; 147; oraz 150 cm (wszystko I próba).  Wysokość 153 centymetry okazała się za trudna dla Mileny i tym samym do klasyfikacji punktowej Chałupce dodano 621 punktów. Powyższa wysokość 150 cm to nowy rekord życiowy Mileny w tej konkurencji siedmioboju i piąty podczas zawodów.

 

W konkursie pchnięcia kulą nasza zawodniczka w trzeciej próbie osiągnęła rezultat 9.19 metra (477 pkt.) . Wynik ten pozwolił zawodniczce na dwunastą lokatę.

 

W kolejnym biegu podczas siedmioboju tj. 200 metrów Chałupka z rekordem życiowym 27.86 (642 pkt) uplasowała się na drugim miejsce w swojej serii, oraz ósmym po zsumowaniu wszystkich biegów.

 

Skok w dal dla Mileny to pierwsza próba nieudana, oraz dwa kolejne zaliczone podejścia. Pierwsze to odległość 4.49 m., drugie 4.52. Ten ostatni wyniki był dwunastym w całej stawce siedmioboistek.

 

Zawodniczka MKS Tomaszów bardzo dobrze spisała się w konkurencji rzutu oszczepem. Rezultat 32.43 z drugiej próby był już czwartym  rekordem zawodniczki ustanowionym na tych zawodach.

 

W kończącym siedmiobój pań biegu na 800 metrów Milena Chałupka z czasem 2.32.34 min. (rekord życiowy) uplasowała się na piątym miejscu w drugiej serii biegu. Rezultat był także piątym po zsumowaniu wszystkich wyników.

 

Siódme miejsce po siedmiu konkurencjach i nowy rekord życiowy tj. 4064 punkty pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość i rozwój zawodniczki.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe