Muchlada jak Rafał Majka - szybki, silny i wytrzymały

  • 10.08.2016, 11:39
  • Sport.TM
Muchlada jak Rafał Majka - szybki, silny i wytrzymały
Patryk Muchlada (MKS Tomaszów) i Maksymilian Wróblewski reprezentowali Tomaszów podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasi lekkoatleci wystąpili w konkurencji dziesięcioboistów (kat. junior młodszy).

 

100 metrów:

W serii drugiej biegu na 100 metrów Muchlada pokonał rywali, jako jedyny łamiąc barierę 12 sekund (11.96).  Tuż za Patrykiem uplasował się Maksymilian Wróblewski (12.32). Sumując wszystkie trzy rozegrane - czas Muchlady dał miejsce 8 miejsce zawodnikowi w konkurencji. Wróblewski zakończył sprint na jedenastej pozycji.

 

Skok w dal:

W konkurencji skoku w dal Patryk wykonał jedną zaliczoną próbę. W pierwszej serii nasz zawodnik wywalczył długość  5.92 metra, kolejne dwie  były nie udane. Wynik ten pozwolił na ósmą pozycję w stawce.  Wróblewski z wynikiem 5.79 zajął dwunaste  miejsce.

 

Pchnięcie Kulą:

W konkurencji pchnięcia kulą Patryk Muchlada nie miał sobie równych. We wszystkich trzech seriach Tomaszowianin osiągał najlepsze wyniki. W ostatniej próbie Patryk posłał kule na odległość 14.74 m. Maksymilian Wróblewski tym razem dziesiąty (10.37).

 

Skok wzwyż:

Skok wzwyż Patryk Muchlada rozpoczął od wysokości  162 cm. Zawodnik MKS Tomaszów zaliczył ją już w pierwszym podejściu.  Wysokość 165 cm; 168 cm, oraz 171 cm. także nie sprawiła większych problemów lekkoatlecie. Problemy pojawiły się na 174 centymetrach, ale Patryk poradził sobie i wysokość zaliczył w drugiej próbie. 177 centymetrów to już walka o przetrwanie Muchlady, ale zawodnik zachował żelazne nerwy i po trzeciej próbie mógł cieszyć się z dobrego wyniku. Tomaszowian odpadł z konkurencji po trzech nieudanych próbach na 180 cm. Rezultat dał Muchladzie szóste miejsce w konkurencji i 602 pkt. do klasyfikacji ogólnej. Wróblewski z wynikiem 159 cm. sklasyfikowany został na 19 pozycji.

 

Bieg na 400 metrów:

W biegu na 400 metrów Muchlada stoczył niezwykle zaciętą rywalizację. Po świetnym finszu, Muchalada zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Strata lekkoatlety MKS Tomaszów do drugiego miejsca to zaledwie jedna dziesiąta sekundy, do trzeciego – jedna setna.  Wróblewski z wynikiem 1.00.59 (rekord życiowy) zajął 22 miejsce.

 

110 metrów przez płotki:

Bieg na 110 metrów przez płotki był najsłabszym występem Patryka Muchlady podczas dziesięcioboju. W biegu drugim nasz zawodnik z czasem 16.37 sec. finiszował na 5 pozycji. Sumując wszystkie trzy serie Muchlada wywalczył dopiero szesnastą lokatę.  Wróblewski ponownie daleko (22 miejsce).

 

Rzut dyskiem:

W konkursie rzutu dyskiem Muchlada odbił sobie niepowodzenie. Wynik 34.97 m. w trzeciej próbie pozwolił zawodnikowi na trzecie miejsce. Wróblewski także spisał się nieźle. Odległość 27.57 w drugim podejściu pozwoliła Maksowi na zajęcie 12 miejsca.

 

Skok o tyczce:

Skok o Tyczce Patryk rozpoczął od wysokości  2.80 m.  Rozgrzewka wypadła pozytywnie i Muchlada kolejną wysokość 2.90 mógł sobie odpuścić.  Pierwsze podejścia na 300; 310; oraz na 320 centymetrów zakończyły się dla nas pozytywnie. Na wysokości 330 cm. Patryk miał duże problemy, ale w trzeciej próbie zdołał pokonać poprzeczkę. Kolejne dziesięć centymetrów do wspomnianego wyżej wyniku okazało się zbyt dużą przeszkodą i Patryk po zsumowaniu wyniku Grypy A, oraz Grupy B zakończył konkurencję z piątym wynikiem. Maks Wróblewski z rezultatem 2.80 m. był czternasty.

 

Rzut oszczepem:

W konkursie rzutu oszczepem Muchlada z wynikiem 45.34 (2 próba) wywalczył piąte miejsce. Świetnie natomiast spisał się Maksymilian Wróblewski, który w swojej trzecim podejściu uzyskał odległość  47.82 metra. Był to drugi wynik konkurencji.

1500 metrów:

Dystans tysiąca pięciuset metrów zakończył rywalizację dziesięcioboistów. W pierwszym z dwóch biegów obejrzeliśmy Wróblewskiego, w drugim Muchladę. Maks zakończył rywalizację na 9 miejscu, Patryk w swoim biegu wywalczył piąte miejsce. Po zsumowaniu wszystkich czasów Muchlada nie stracił pozycji, Wróblewski był 21.

 

Po zsumowaniu wszystkich punktów. Klasyfikację generalną wygrał reprezentant MKS –SMS Victoria Racibórz Szymon Dziuba. Lekkoatleta wynikiem  6376 pkt. ustanowił rekord życiowy. Na drugim miejscu uprasował się Kacper Pepliński (6141 pkt. - MKS Sambor Tczew).  Patryk Muchlada zakończył rywalizację z wynikiem 6092 pkt. Zawodnikowi i trenerom gratulujemy brązowego medalu

 

Maksymilian Wróblewski zajął przedostatnie 21 miejsca, ale 4528 pkt. to nowy rekord życiowy zawodnika, któregó także gratulujemy.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe