(FOTO) Znakomity debiut ligowy Brozia

  • 07.08.2016, 18:15
  • Sport.TM
Blisko trzy miesiące czekaliśmy na inaugurację sezonu 2016/2017 piłkarskiej trzeciej ligi. Reforma przygotowana przez PZPN postawiła nam wiele znaków zapytania. Ciekawi byliśmy jak będą się prezentować zespoły z województw: podlaskiego, oraz warmińsko – mazurskiego. Pierwszą odpowiedź dostaliśmy w niedzielę.

Pojedynek  z Sokołem Ostróda nie wyszła nam najlepiej. Nasi chłopcy nie mogli poradzić sobie z dobrze przygotowanym fizycznie rywalem. W 7 minucie akcja lewą stroną Michała Jankowskiego zakończyła się podaniem wzdłuż linii bramkowej do pozyskanego z Polonii Bytom Sebastiana Pączko. Nowy nabytek klubu z Ostródy nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki i tym samym drużyna gości objęła prowadzenie.

 

Przez moment wydawało się że Lechiści nabiorą odpowiedniego tempa. Niestety krótki zryw w postaci strzału Brozia, oraz celnego strzału Mireckiego to zbyt mało, aby wyrównać stan rywalizacji.

 

Obserwując z aparatem to, co się dzieje na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej rozgrzewający się za bramką od strony zegara zaskoczeni piłkarze rezerwowi Sokoła Ostróda słabą dyspozycją Lechii kwitując to mocnymi słowami: „Oni nic nie grają, jedynie wysoką piłkę”.

 

W przerwie meczu duet Wesołowski – Dremluk wyciągnął wnioski. Szybko obejrzeliśmy trzy zmiany w naszym zespole. Niepewnego między słupkami Melona zastąpił Grejber. Boisko opuścili także Szutenberg, oraz Gołuński. W ich miejsce pojawił się Żytek, oraz Jardel, którego brakiem w wyjściowej jedenastce byliśmy mocno zaskoczeni.

 

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra gospodarzy. Nagrodą za włożony wysiłek była akcja z 50 minuty. Głęboka piłka z lewej strony boiska na prawo zakończyła się podaniem Krystiana Kolasy do Mateusza Brozia. Napastnik pięknym strzałem nie dał szans Kamilowi Kotkowskiemu i Lechia wróciła do gry.

 

 

Osiemnaście minut później Kamil Szymczak mając obrońcę na plecach zdecydował się na dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Sokoła. Zagranie było na tyle dokładne, iż Broź po raz drugi został wpisany do sędziowskiego protokołu, jako strzelec tym razem popisując się skutecznym trafieniem głową.

 

Nasz radość nie trwała długo W 77 minucie jeden z piłkarzy rywali będąc ustawionym w polu karnym Lechii oparł się o Bartosza Widejko, po czym upadł na murawę. Arbiter spotkania Kamil Chmielewski z Warszawy dopatrzył się przewinienia Bartka i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił były gracz Legionovii – Robert Hirsz. Była to dość kontrowersyjna decyzja, bo z naszego punktu widzenia wydawało się, iż Widejko błędu w kryciu raczej nie popełnił.

 

Lechia po słabej pierwszej połowie, bardzo dobrej drugiej i kontrowersyjnym rzucie karnym z 77 minuty remisuje z Sokołem Ostróda 2:2.  Na chwilę obecną pierwszym liderem nowego sezonu została drużyna Finishparkiet Drwęca Nowe Miasta.  W momencie pisania relacji nie mamy jednak pełnych wyników potyczki Widzewa ze Świtem, oraz meczu Ruch Wysokie z rezerwami Jagielonii.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rts
Rts 11.08.2016, 16:04
Zgoda jest tylko z Ruchem nie wiem skąd czerpiesz info. Co do lksu co ty myślisz ze cale FC to hooligany przyjdą mimo policji i będą się naparzac na przypale weź pomysl. Co do słabszych ekip tez się mylisz. Polonia Warszawa miała problemy ,Ursus również, było też gadane z Radomiakim ale nie było porozumienia. A jeżeli myślisz ze napinamy się na RKS to znasz przynajmniej jedną osobę z Lechii która ucierpiała z rąk Widzewa?
Bezstronny
Bezstronny 10.08.2016, 23:36
Czytam te wpisy i nie rozumiem o co te kłótnie. Byłem kilkadziesiąt razy na Lechii byłem też 35 razy na Widzewie. Porównania są bez sensu. WIDZEW to klub z czołówką kibicowska w Polsce. Na LECHI fajnie ze są ludzie ale nie mówcie o atmosferze bo nic się nie dzieje. Sympatycy owszem są ale prawdziwych kibiców brak,najwyżej loza szydercow. pozdrawiam kibiców piłki nożnej
FC TM
FC TM 10.08.2016, 10:53
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nic do chłopaków z RKS nic nie mam niech sobie kibicuja to zarząd ma ich w dupie a po drugie to 3/4 z nich symoatyzuje z RTS. Niestety w kółko widzę napinke na Widzewiakow z TM. Co do meczu z Lks /Tychy wg. Ciebie co powinnien zrobić FCTM? Przyjść i narobić sobie przypalu przy psach?! Zastanów się. WIDZEW był jest i będzie pierwszą siłą w Tomaszowie a kibica Lechii życzę lepszego zarządu.
słot
słot 11.08.2016, 11:30
Przypomne tylko, oczywiście bez złośliwosci że wtedy właśnie, deptali barwy Widzewa, który tak bardzo kochacie i nikogo nie było z odsieczą;(
RTS&HKS
RTS&HKS 11.08.2016, 12:40
W jaki sposób widzisz odsiecz jednego fan Clubu na całej ekipie lks i gksu Tychy? przypomnę że psy wtedy były posrane i były posiłki z całego województwa.
.
. 11.08.2016, 13:18
To policz sobie ilu ich było przed stadionem a ile liczy FCTM? Myślę, że porównywalnie jak nie więcej. Ale wy napinacie się tylko na Lechię i słabe ekipy które tu przyjeżdżają. Poza tym o tym, że przyjadą było już dużo wcześniej wiadomo i nic z tym nie zrobiliście.

Zapomniałeś w nicku dodać SKWK. Chyba, że się wstydzisz tak jak ja tej zgody.
kolego prosba
kolego prosba 13.08.2016, 07:31
oddaj babci tabletki :)
FCTM
FCTM 10.08.2016, 08:29
Po co te wszystkie awantury kłótnie?! Już za 2,5 tygodnia mecz w Tomaszowie. Wszystko się wyjaśni. Zobaczymy którzy kibice będą lepiej dopingowali, którzy pokażą ciekawsza oprawę. Pamiętajmy że to Lechia jest gospodarzem i powinna prezentować się o wiele lepiej ;-) chyba że wszystko na co ich stać to pierdzenie w krzesełko 90min.
marek
marek 10.08.2016, 15:06
kolego a czy ty wiesz skad pochodzisz skad twoj rod? To miejsce urodzenia obliguje do solidarnosci i lojalnosci wobec klubu z miasta w ktorym sie urodziles, jesli jest ci to obce , to przynajmniej siedz cicho!!!!!!!!!!!
FCTM
FCTM 10.08.2016, 16:36
W jaki sposób to że urodziłem się w TM obliguje mnie żeby kibicować RKS? Chyba żartujesz. Miłość do klubu przychodzi poprzez emocje na meczach, dziesiątki wyjazdów, pięknych chwil z ziomkami itp.
Z RKS mogę sympatyzowac dobrze życzyć ale moje serce od prawie 20 lat należy do RTS WIDZEW ŁÓDŹ! Ktoś kto jeździ już kilka lat za swoją drużyną wie o czym pisze.
FRANEK
FRANEK 10.08.2016, 19:08
Ja to widzę że ty to jesteś taki mądrala.Wszystkich będziesz pouczał jak mają żyć,komu kibicować [najlepiej jedynej słusznej ekipie z miasta Łodzi] I.T.D.No bo przecież w Tomaszowie nie wypada nikomu kibicować oprócz Widzewa czyż nie prawda mądralo??? I przestań uprawiać ideologie że Widzew był czy jest wielki.Wielki to maże być Real,Bayern.Pozdrowienia dla kibiców naszej Lechii
FCTM
FCTM 10.08.2016, 23:30
Możesz kibicować komu chcesz,nawet Szkopskiemu Bayernowi ;-)
Ja kocham Widzew i zawsze będzie dla mnie klubem nr1 w sercu.
Jeszcze raz powtarzam nie przeszkadza mi Lechia tylko jeżeli chodzi o prawdziwych fanów a nie piknikowa publikę to kibice Widzewa są o wiele silniejsi w TM.
Hahahaha
Hahahaha 10.08.2016, 10:20
,dobry jesteś. :) Porównujesz dziesiątki lat które stoją za chłopakami z FCTM a małą grupą zapaleńców którzy są dopiero od roku na scenie kibicowskiej. Wielki chojrak z ciebie nie ma co. Pewnie taki sam jak ci z Będkowia, Sulejowa i Piotrkowa. Już raz pokazaliście klasę z meczem gdzie odwiedziły nas łks/Tychy. Najlepiej napinać się na klub z własnego miasta i nie dać w spokoju tym ludziom cieszyć się z tego czego nie mieli od kilkudziesięciu lat. Z kibicowskim pozdrowieniem napinaczu.
ogarnijcie sie pyskacze
ogarnijcie sie pyskacze 09.08.2016, 19:45
jeden przez drugiego jak przekupy na targowisku, a już ten z ubieraniem obcych barw to wogole odleciał- czyli dla ciebie frajerem jest każdy kto ma inne barwy niż ty? brawo najlepiej nie odpowiadaj bo bzdury peciesz. każdy reprezentuje barwy klubowe jakie mu serducho dyktuje i tyle w temacie. P.S. pewnie większość z tych pyskujących idiotow w zyciu porzadnegomeczu nie widziala a madrowac się jeden przez drugiego. Piłka nożna da kiboli
Rks
Rks 08.08.2016, 23:06
Nie ważne czy klub lata świetności ma już za sobą czy nie.Jeśli Tomaszowianin w meczu z Widzewem jest za klubem z Łodzi,a nie Tomaszowa tzn.że jest to kibic sukcesu i tyle.Jak to kiedyś ktoś zaśpiewał "Je..ć frajera,co obce barwy ubiera"
Franek Kimono
Franek Kimono 08.08.2016, 13:25
Też jestem za tym aby kibicować naszej Lechii,bo mieszkam w Tomaszowie od urodzenia,,bo na mecze Lechii chodzili ja i moi koledzy bo chodził mój ojciec,bo mój syn trenował w tym klubie. Więc jak się nie podoba nasza Lechia niektórym to niech po prostu nie chodzą na nasze mecze,niech sobie komentują na Łódzkich portalach i niech przestaną męczyć nas tym swoim Widzewem. Wystarczy się przejść po mieście i zobaczyć wpisy i bohomazy na murach i płotach.Pozdrawiam wszystkich kibiców Lechii
snarki
snarki 08.08.2016, 13:08
I znowu to samo....
Szanowni i po co to ?????????
Widzew to Widzew historia Lechia to Lechia może właśnie tworzy historię.

Komentujmy proszę sukcesy i porażki Lechi a nie Widzewa.
Niebawem zawita do nas Widzew, zobaczymy jak obie drużyny wyglądaja sprotowo na swoim tle.
Natomiast, nie chciałbym aby wizyta kibiców Widzewa zakończyła sie dewastacją naszego i tak marnego stadionu.

Szanujmy siebie wzajemnie bo to jest podstawa
Rks
Rks 08.08.2016, 23:10
A ja akurat bym chciał bo ten stadion już dawno nadaje się do rozbiórki.Niech przyjedzie tania siła robocza i go rozbierze:-)))))
Kontrowersyjny
Kontrowersyjny 08.08.2016, 07:24
Jedno słowo w temacie karnego.
Nie wiem gdzie ta kontrowersja, ponieważ Widejko trzymał"w piątce"zawodnika i mało tego piłka spadając uderzyła Go w rękę.
Tak więc karny niestety jak najbardziej prawidłowo podyktowany.

Dobrze że chłopaki sie podnieśli w II połowie.
Wydaje się że zbyt mało piłek było grane po stronie Gołuńskiego, ale to już pewnie taktyczna decyzja Trenera, a szkoda bo Gołuński nieźle walczył .

Teraz czas na kolejne spotkanie!!!
bob budowniczy
bob budowniczy 07.08.2016, 21:54
trybuna zlikwidowana ... a fundamenty pod nową jeszcze nie gotowe ... słabo to wygląda
FCTM
FCTM 07.08.2016, 21:46
Widzewek liderem ;-) i oby już tak do końca :-) ⚽ ♥
marek
marek 08.08.2016, 11:26
Chociaz jestem kibicem ,ktory w przeszlosc jezdzil do Lodzi na mecze widzewa, to calym sercem jestem w tej chwili za Lechią, bo tutaj sie urodzilem, tutaj mieszkam i tutaj są moje korzenie. Nie rozumiem tych co mieszkajac tutaj na pierwszym miejscu stawiaja Widzew.Lata swietnosci Widzew ma za soba w tej chwili sa lokalnym klubem podobnie jak Lechia
on
on 08.08.2016, 11:54
Kibicem danego klubu jest się całe życie a nie tylko w latach świetności. To co nas różni. Kibicowanie to styl życia wielu ludzi z TM. ps. nazwy wszystkich klubów piszemy duża literą.
widzewiacy śmiali się na Kac Wawa
widzewiacy śmiali się na Kac Wawa 08.08.2016, 12:44
Stylem życia niektórych tomaszowian jest malowanie bazgrołów na odnowionych elewacjach budynków. To, zaiste, dość pokraczna forma kibicowania.
Widzew 09 zgłoś się
Widzew 09 zgłoś się 08.08.2016, 12:27
Ale czymś absolutnie schizofrenicznym jest kibicowanie klubowi z miasta odległego o 50 km i prezentującemu niższy poziom niż przedstawiciel miasta, w którym się człowiek urodził, wychował, mieszka tu i pracuje. jaki jest sens kibicowania Widzewowi w tych czasach?
FCTM
FCTM 10.08.2016, 09:09
Pytasz o sens? Powiem krótko. Miłość do klubu, PRZYJAZN z chłopakami z którymi jeździsz po całym kraju,spędzasz z nimi piękne chwile. Wspomnień nikt nie zabierze. Pewnie jeździsz na wyjazdy Lechii to powinieneś wiedzieć o czym pisze :-P

Pozostałe