Ekscentrycy w cyklu Kultura Dostępna

  • 6.08.2016, 12:23
Ekscentrycy w cyklu Kultura Dostępna
W najbliższy czwartek zapraszamy na kolejny seans w ramach projektu "Kultura Dostępna". Tym razem obejrzeć będziecie mogli film "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy". Projekcja ma związek z obchodami kolejnej rocznicy tego historycznego wydarzenia. My oczywiście mamy dla Was zaproszenia. Otrzymają je osoby, które najszybciej wyślą do nas maile.

11.08 – Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy

 

U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary.

Od tej pory „król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

Excentrycy to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.

Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe