Kagankiewicz będzie rządził!

  • 22.07.2016, 12:32
  • Mariusz Strzępek
Kagankiewicz będzie rządził!
Były Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Piotr Kagankiewicz, związany wcześniej z Platformą Obywatelską, a obecnie z partią Polska Razem Jarosława Gowina , podpisał umowę o pracę, na mocy której od poniedziałku pełnił pędzie funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Jak podaje portal Radosmko24.pl,  pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego Kagankiewocz, o stanowisko zarządcy placówki rywalizował z dziesięcioma innymi kandydatami (część z nich nie stawiła się na rozmowę kwalifikacyjną).

 

We wtorek 28 czerwca komisja konkursowa zarekomendowała jego osobę na fotel dyrektora. Zarząd Powiatu przyjął informację o jego wyborze. Kagankiewicz musiał jednak na umowę poczekać aż minie termin na wniesienie odwołań przez pozostałych kandydatów.

 

Podczas wczorajszej konferencji prasowej były starosta tomaszowski przedstawiał swoją osobę oraz opowiedział o planach związanych z radomszczańskim szpitalem.

 

- Uzupełniłem wykształcenie w Szkole Głównej Handlowej z zakresu zarzadzania podmiotami leczniczymi w 2012 roku. Moje doświadczenia z służbą zdrowia wiążą się z Tomaszowem Mazowieckim. Gdy pełniłem funkcję Starosty Powiatu Tomaszowskiego największym wyzwaniem było uratowanie naszego szpitala. Wtedy miał 57 milionów zł długu oraz 28 milionów kontraktu, dziś jest on w dobrej kondycji – wyjaśniał Piotr Kagankiewicz.

 

Nowy Dyrektor zauważył, że w porównaniu do tomaszowskiej placówki, radomszczański szpital nie jest w aż tak złej sytuacji. Pierwszym zadaniem stawianym sobie przez nowego zarządcę jest doprowadzenie do zbilansowania działalności bieżącej szpitala.

 

- Zmniejszenie kosztów wiązałoby się ze zwolnieniami. Ja jednak nie chcę takiej sytuacji. Koszt zatrudnienia to 80% wszystkich kosztów. Żyjemy w takich czasach, że personel medyczny jest bezcenny dla szpitala. Chcemy iść w innym kierunku. Chcemy, by każda osoba w szpitalu generowała przychody. Czyli nie będzie żadnych limitów nadwykonań, gdyż są to dla nas przychody odłożone w czasie. Można je również generować poprzez nielimitowane świadczenia związane min. z pakietem onkologicznym – dodaje nowy dyrektor.

 

Zdaniem Kagankiewicza, Powiatowy Szpital w Radomsku może zostać liderem regionu. Jest dobrze wyposażony oraz posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

 

- Przeanalizowałem dokumentację szpitala na kilka lat wstecz. Mimo wszystko muszę powiedzieć, że z roku na rok placówka robi krok w przód – podsumowuje Piotr Kagankiewicz.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tubylec pamiętliwy
tubylec pamiętliwy 07.08.2016, 23:43
No i udany handel wymienny wypalił w regionie ... . My od nich w desancie szefów ciepłowni miejskiej i TTBSu, a do Radomska wyeksportowalim dyrektora szpitala.
Fachowość uniwersalna - jak w niegdysiejszym systemie - z resortu do resortu ważne by z siodełka nie spaść ... .
Szkoda, że paru stolarzy meblowych z Radomska nie przywędrowało do Tomaszowa zamian za kilku chemików, włókienników, mechaników samochodowych ... .Wiatry tylko góra wieją.
Szczęśliwie dobre pół Radomska i tak zapycha do szpitali w Bełchatowie, reforma "starościańska" gotowa i drugą połowę tam przepędzić i sukces murowany!
♥
01.08.2016, 11:14
Cytat z tekstu pod zdjęciem i trochę poniżej.
" ... pełnił pędzie funkcję dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku.
Jak podaje portal Radosmko24.pl, pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego Kagankiewocz, ...".
Czy tych tekstów przed opublikowaniem nikt nie czyta?
zaq
zaq 01.08.2016, 10:19
a kto u nas? może się w końcu kogoś, z tej łapanki uda znaleźć....
wierny
wierny 31.07.2016, 13:49
Dzięki Bogu że w Radomsku, a nie u nas. Bóg jest wielki i litościwy...
uleczona
uleczona 27.07.2016, 14:02
Placówka robiła krok wprzód, a tu nagle (nawigacja podaje przepaść).
Święto kiszenia kapusty, Gminne Pierzawki.
♥
31.07.2016, 15:19
To już było, tylko w innej formie. "Stoimy nad przepaścią, ale robimy krok dalej".

Pozostałe