Dobry sklep budowlany – jak go poznać od razu?

  • 27.06.2018, 08:01
Dobry sklep budowlany – jak go poznać od razu?
Pytanie wraca jak bumerang w naprawdę wielu poradnikach, ale to dlatego, że sprawa wcale nie jest prosta. O tym, czy coś jest dobre, czy nie, nie decydują tak naprawdę eksperci, tylko użytkownicy. Choć pomoc fachowca zawsze jest w cenie.

Narzędzia z górnej półki czy coś więcej?

 

Zdefiniowanie „dobrych narzędzi” jest jeszcze trudniejsze niż zdefiniowanie dobrego sklepu, bo wykładnia będzie bardzo mocno zależała od potrzeb tego, kto dokonuje oceny. Wybierając sklep z narzędziami, należy patrzeć na to, jakie marki są w nim reprezentowane. Jeśli najwyżej notowaną będzie Top Tools, to zdecydowanie nie będzie to dobry sklep. Niżej są jeszcze te, w których sprzedaje się narzędzia, do których nikt nie chce dołączyć swojego logo.

 

Niekoniecznie jednak najlepszy będzie sklep z narzędziami De Walta czy Makity. Dla wielu osób to trochę zbyt wysoka półka i jakieś narzędzia ze środkowego przedziału też powinny się w dobrym sklepie znaleźć.

 

Wielkość asortymentu? Zostaw, postaw na kompletność!

 

W wielu sklepach podstawowym argumentem „za” ma być wielkość asortymentu. I otwierane są olbrzymie e-sklepy budowlane z ponad stoma tysiącami artykułów. Problem z nimi polega na tym, że kiedy zagłębić się w ofertę, to okazuje się, że spora część to tylko zaślepki, a w magazynie nie ma nawet większych krzyżaków czy imbusów od dobrego producenta.

 

Znacznie lepszym wyznacznikiem jakości sklepu, jak radzą fachowcy ze sklepu budowlanego budowlany.eu, jest kompleksowość oferty. Łatwiej będzie znaleźć dobry sklep z elektronarzędziami, inny z narzędziami samochodowymi, a jeszcze inny z artykułami malarskimi – niewiele jest takich sklepów, które w każdym z tych działów oferują naprawdę kompleksowe zaopatrzenie.

 

Liczy się doradztwo

 

Nawet będąc ekspertem, łatwo pogubić się w gąszczu ofert, które w dodatku producenci artykułów budowlanych i remontowych bardzo często aktualizują. Nie zawsze zaś wystarczają ogólne wskazówki. Co prawda mocniejszy silnik w wiertarce zasadniczo będzie przekładał się na zwiększoną trwałość, ale jak ocenić nowoczesne systemy zabezpieczeń czy dodatkowe akcesoria? W chwili, w której zawodzi nawet własne doświadczenie, warto móc liczyć na profesjonalne wsparcie sprzedawcy, a nie tylko opiekuna produktu, który wie tylko, ile dane narzędzie kosztuje.

 

Dobry sklep budowlany nie musi się afiszować z tym, że w razie potrzeby znajdzie się ktoś, kto rzetelnie doradzi i podpowie, jakie narzędzia wybrać. Ważne, żeby taka opcja awaryjna w ogóle była. Dziś to na szczęście powoli staje się normą, natomiast zawsze warto pamiętać, że niekoniecznie ten, kto udziela porady, zawsze jest ekspertem. Tak będzie w dobrym sklepie, ale jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać. I choćby już tylko dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić, co mają do zaoferowania nowi dystrybutorzy – oni, musząc walczyć o klienta, często zapewniają dostęp nie tylko do dobrych narzędzi, ale też do profesjonalnej obsługi./

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe