Policja na przejeździe

  • 26.06.2018, 14:34
Policja na przejeździe
26 czerwca 2018 roku tomaszowscy policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielem PKP Polskich Linii Kolejowych z Idzikowic przeprowadzili akcję „SZLABAN NA RYZYKO”. Podczas akcji wręczane były materiały propagujące bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowych.

Kampania społeczna bezpieczny przejazd "SZLABAN NA RYZYKO" trwa nieprzerwanie od 2005 roku. Jej celem jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, a także podnoszenia świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji służby dążą do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

 

Tomaszowscy policjanci wraz ze strażnikami ochrony kolei oraz pracownikami PKP PLK w ramach działań informowali kierowców o konsekwencjach niezachowania ostrożności na terenach kolejowych oraz przejazdach, dodatkowo wręczali im ulotki informacyjne w zaresie bezpieczeństwa związanego z powyższą tematyką.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Daniel
Daniel 26.06.2018, 21:06
Czas najwyższy pomyśleć o przejeździe w Starzycach. Ostatnio kierowcy czekali prawie 20 minut przed zamkniętym szlabanem. Tworzą się gigantyczne korki!!! Ktoś może by pomyślał o inwestycji budowy wiaduktu albo tunelu!!!???
hmh
hmh 27.06.2018, 07:32
Marzenie śćiętej głowy!

Pozostałe